Відкритий урок з географії в 6-му класі

Мета уроку: Сформувати уявлення про гірські породи, мінерали, корисних копалин Красноярського краю.

  1. Поглибити знання про гірських породах, мінералах, їх властивості.
  2. Розвивати уміння роботи з підручником, картою, проводити дослідження.
  3. Виховувати культуру роботи в групі, любов до рідного краю.
  4. Розвивати мова, мислення, вміння порівнювати, робити висновки.

Провідна дидактична мета:.? Зучение нового матеріалу, відпрацювання навичок роботи з підручником, картою.

Форма уроку: комбінований.

  1. Основні поняття теми.
  2. Елемент ділової гри ( «здобич» корисних копалин).
  3. Властивості гірських порід (практична робота).
  4. Розподіл гірських порід на групи за способом походження (робота зі схемою і підручником).
  5. Закріплення матеріалу (робота по групах).
  6. Родовища Красноярського краю (подорож по карті).

I. Організаційний момент.

Добрий день, хлопці!

II. .? Зучение нового матеріалу.

Ми продовжуємо знайомство з нашим Красноярським краєм, з нашою Батьківщиною.

Послухайте, які прекрасні вірші написав поет Анатолій Третьяков:

... Рідний край! Саянські відроги,
.? степ, і тундра ....? у всій красі
Тайга на скелях, де киплять пороги,
Весь в хмарах, як в крижинах, Єнісей.
Яка міць в тобі, мій край тайговий!
.? немає тебе прекрасніше і ріднею.
Як добре, що тут часом можна
З природою побути наодинці.

Багато віршів, оповідань написано про наш край, про красу навколишньої природи. Але краса нашої землі не тільки в тому, що нас оточує. У нас є ще підземні багатства. Це гірські породи і мінерали.

Тема нашого уроку: ГІРСЬКІ ПОРОДИ, М.? Нераль, КОРИСНІ.? Скопати Красноярського краю (відкрили зошити, записали тему уроку).

.?здавна цікавилися російські люди красою, силою каменю, підземними багатствами. Сьогодні в ролі дослідників будемо і ми з вами. Наше завдання розглянути властивості різних гірських порід, дізнатися за яких умов вони утворюються і де розташовуються.

Спочатку згадаємо поняття: ГІРСЬКІ ПОРОДИ, М.? Нераль, КОРИСНІ.? Скопати (картки з поняттями прикріплені на класній дошці).

Питання: Які ви знаєте гірські породи?

Будь-майстер каменю повинен знати і його властивості. Ось зараз і ми попрацюємо над цим. Але спочатку потрібно добути корисні копалини.

Клас ділиться на 3 групи. Кожна група буде добувати (шукати) свої корисні копалини. УМОВНО:

  • ВУГІЛЛЯ - (горох). I-ряд капітан -
  • ЗАЛІЗНІ РУДИ - (гречана крупа). II-ряд капітан--
  • ЗОЛОТО - (квасоля). III-ряд капітан--

Розкидаються «корисні копалини» СКІЛЬКИ.? Х МИ НЕ ЗНАЄМО. За моєю командою кожна група збирає свої корисні копалини.

Час обмежений (15 сек.) Не забуваємо бути взаємоввічливими.

Почали! За командою зібрали свої корисні копалини, поклали на стіл, капітан підрахував свої зібрані корисні копалини. Запис на дошці.

Дається ще 15 сек. для збору. Зібрали, підрахували. Зробили висновки.

Другий раз зібрали менше. Чому?

Корисні копалини можуть закінчитися - їх потрібно використовувати економно, дбайливо

Корисні копалини ми зібрали, а тепер познайомимося з їх властивостями.

На кожній парті знаходяться зразки гірських порід і мінералів. Ваше завдання визначити їх властивості (колір, блиск, прозорість і т.д.). Для цього ви повинні заповнити таблицю (Додаток 1). Спочатку підпишіть прізвище в верхньому правому куті, потім працюємо в таблиці: записуємо назву вашого зразка, описуємо властивості. Кому знадобиться моя допомога, поверніть сигнал світлофора червоною стороною до мене, хто закінчить роботу - зеленої стороною.

Чим відрізняються гірські породи і мінерали один від одного? (Відповіді уч-ся). Властивостями.

Як ви думаєте, чому вони всі різні? (Відповіді уч-ся). Тому що вони по-різному утворилися.

Давайте звернемося до схеми, записаної на дошці. Виділяють 3 види гірських порід (осадові, магматичні, метаморфічні) (Записали). Знайдіть в підручнику стор. 42-43 як утворилися ці групи? (Записали)

Уважно подивіться на свої зразки і записи. Перерахуйте назви осадових гірських порід, магматичних, метаморфічних. (Записали)

Які гірські породи ви зустрічали в нашій місцевості?

Запишіть схему в зошит.

У вас на столі є прапорці. Кожен прапорець позначає будь-якої вид корисної копалини. Наприклад: ЧЕРВОНИЙ КОЛІР - ЦЕ ВУГІЛЛЯ, позначивши.? Е НА КАРТІ ЧОРНИЙ КВАДРАТ.? До і так далі (Додаток 2). Зараз ми вирушимо в подорож. Перший ряд бере свої прапорці, підходить до карти знаходить свій значок і прикріплює. Другий і третій ряд відгадує загадки. Потім до карти йде другий ряд, потім третій.

Подивіться на карту краю. Як багато значків ми прикріпили. Який висновок? Наш край багатий на корисні копалини.

Пошук по всій базі матеріалів:

Схожі статті