Лілія Хусаинова
Вікторина «домашнім улюбленцям їх дитинчата»
Вік дітей - середній дошкільний.
Мета. Закріпити знання дітей про диких і домашніх тварин і птахів. їх дитинчат, Закріпити знання дітей про їх життя. Виховувати бажання якомога більше дізнатися про життя диких тварин. Розвивати логічне мислення.
Матеріал. картини із зображенням диких і домашніх тварин і птахів. їх дитинчат. картинки до гри «Хто, де живе?» (із зображенням хмари, водойми, ліси і сараю, фішки, призи, емблеми та мікрофон.
Хід заняття:
Вихователь. Хлопці! Сьогодні я кореспондент газети «АЛГА». Хто такий кореспондент? (Відповіді дітей). Правильно! Кореспондент - це людина яка пише статтю для газети. Ви у мене знавці природи (команда дітей з 10 чоловік). Я хочу поговорити з вами про домашніх і диких тварин. про їх дитинчат у вигляді вікторини. Що таке вікторина. (Відповіді дітей). Правильно! Вікторина - це гра в відповіді на питання. я буду задавати вам питання, а ви відповідати. Тільки давайте домовимося про те, що ви не будете кричати і відповідати всі разом, хором, а просто підніміть руку. Я піднесу до вас мікрофон і ви будете відповідати на питання. Це для того, щоб я могла записати ваші відповіді на магнітофон. А потім ми випустимо газету про нашу вікторині. Домовилися? Добре! За кожну правильну відповідь я буду давати вам фішку. Хто більше всіх набере фішок, той і переможець нашої вікторини.
1. Конкурс «Відгадай загадку про тварину».
Завдання. Відгадати загадки про домашніх тварин.
1. У нього чотири лапки,
В лапках - цап-царапки
Пара чуйних вух
Він гроза для всіх мишей. (Кішка).
2. Вона ходить по лугах,
Молоко приносить нам.
День і ніч траву жує
Так в хліві вона живе (Корова).
3. Подивися, як я красива:
Хороші і хвіст, і грива.
Цок-цок - стукають копитця.
Ти не хочеш прокотитися (Кінь).
4. З господарем дружить,
Будиночок він вартує.
Живе під ґанком,
А хвіст колечком.
2. Конкурс «Відповідай на питання».
Завдання. Відповісти на питання.
Кореспондент. Наші читачі хочуть дізнатися трохи про звірів, їх дитинчат. Вони прислали вам питання.
1. Як звуть дітей у корови, коні, собаки, кішки? (Телята, лошата, щенята, кошенята).
2. Як можна ласкаво назвати дітей тварин (телятко, цуценятко, кошенятко і. Т. Д)
3. Які частини тіла у домашніх тварин ви знаєте?
4. Чим вкрите тіло тварин?
3. Конкурс «Збери дітей».
На руках у кожної дитини картки із зображенням дорослих тварин. А на столі навпочіпки із зображенням дитинчат.
Кореспондент. Давним-давно всі тварини. і дикі і домашні жили мирно і дружно. Вони завжди разом працювали і відпочивали. І ось один раз вирішили вони сходити разом з дітьми на екскурсію в ліс. Малюки були дуже задоволеними. вони бігали, гралися, всім цікавилися. Мами тримали своїх дітей за лапи, щоб вони не загубилися в лісі. Але коли вони вийшли на лісову галявину, то відпустили дітей покувиркаться. Малюки з радістю розбрелися по галявині і все перемішалися. не зрозуміло було, де ведмежа, а де зайченя, де лисеня, а де вовченя. Занепокоїлися батьки. Діти, допоможіть їм розібратися, де чия дитина.
Завдання. Знайти і назвати дитинчати того тварини. який в руках у дитини.
Діти виконують завдання.
1. Яке у тебе тварина?
2. Кого з дитинчат воно буде кликати?
Відповіді дітей. Наприклад, у мене корова, вона буде кликати теляти.
«Кішечка» (психомовного гімнастика)
Завдання. імпровізація рухів кішечки. сісти навпочіпки, поплескати по животу. встати, потягнутися і погладити себе по животу.
«А зараз ми перетворимося в кішечок. Навколо себе повернись і в кішечку перетворися! »
Села кішка під кусточек,
Сиру з'їла шматочок,
Встала кішка, потягнулася,
Її шерстка розгорнулася.
5. Конкурс «Назви батьків. тата і маму ».
В руках у дітей знайдені дитинчата.
Кореспондент. Ось ми і знайшли всіх малюків. Назвали їх. А як називають їх батьків?
Завдання. назви тата і маму цього дитинчати.
2. Як звуть тата і маму?
Наприклад, У мене теля. Папа - бик, а мама - корова.
6. Конкурс «Хто як кричить?»
Кореспондент. Коли батьки шукали своїх малюків, вони кричали їх по своєму. хтось мугикав, а хтось нявчав.
1. мукала хто? (Корова).
2. хрюкати хто? (Свиня).
3. нявкати хто? (Кішка).
4. іржали хто? (Кінь).
5. гавкала хто? (Собака).
6. крякав хто? (Качка).
7. реготати хто? (Гусіха).
8. кудкудакати хто? (Курка).
7. Д / гра «Хто що їсть?»
На столах тарілочки з насінням, травою, листям, зернами вівса, хлібними крихтами і овочами. Серед тарілок - є цукерки.
Завдання. діти повинні вибрати корм для кожного домашньої тварини і птахи.
Питання. Що їсть корова? Чи можемо ми пригостити її сіном? Що їсть конячка? Свиня? Кішка?
8. Малювання «Корм для курчат і каченят»
Завдання. діти малюють пальчиками на підносах з манною крупою зернятка і черв'ячків.
9. Гра «Хто, де живе?».
На столах дітей картки з зображенням хмари, водойми, ліси і сараю (загону, картки із зображенням тварин. Птахів і водних тварин.
Завдання. Розподілити всіх тварин і птахів за місцем проживання. птахів - на хмару, домашніх тварин - в сарай. диких тварин - в ліс. водних мешканців - у водойму.
1. Хто в тебе живе в лісі? У водоймі? У сараї? Літає в небі?
10. Конкурс «Збери картинку».
На столах дітей конверти з розрізними картинками. На картинках зображені тварини.
Завдання. Зібрати картинку і назвати тварину. яке вийшло.
11. Підведення підсумків та нагородження переможців.
«Домашні тварини та їх дитинчата». Конспект НСД з розвитку мовлення Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад №3» «домашнім улюбленцям їх дитинчата». (Н. О. Д. з розвитку.
Конспект НСД «домашнім улюбленцям їх дитинчата» "Домашні тварини та їх дитинчата" Мета НСД: Формувати уявлення про домашніх тварин, дізнаватися, називати і розрізняти особливості зовнішнього.
Інтегроване заняття «домашнім улюбленцям їх дитинчата» Цілі: • Вчити дітей розрізняти дорослих тварин і їх дитинчат; • Сприяти розвитку звукової культури мовлення: вимові звукоподражаний.
Конспект НСД для вихованців першої молодшої групи по темі «Домашні тварини та їх дитинчата» Хід безпосередній освітньої діяльності Вихователь показує дітям слайди із зображенням домашніх тварин: корова з телям.
Конспект НСД з розвитку мовлення «домашнім улюбленцям їх дитинчата» (друга молодша група) Мета: Збагачення активного словникового запасу по темі. Завдання: 1. Вчити називати домашніх тварин і їх дитинчат, будувати речення с.
Конспект подгрупповой НСД в старшій групі «Домашні тварини та їх дитинчата» Корекційно-освітні цілі: узагальнення та систематизація знань про домашніх тварин; вдосконалення граматичного ладу мовлення (активізація.
Конспект заняття «домашнім улюбленцям їх дитинчата» Тема: Домашні тварини та їх дитинчата. Мета: Закріпити і розширити знання дітей про домашніх тварин. Завдання: Вміти розрізняти домашніх.
НОД з розвитку мовлення в другій молодшій групі «Домашні тварини та їх дитинчата» Мета: розвиток всіх компонентів усного мовлення, збагачення словникового запасу, узагальнення знань дітей про життя домашніх тварин і їх дитинчат.
Пізнавально-ігровий проект «домашнім улюбленцям їх дитинчата» для дітей середньої групи пізнавально-ігровий проект Тема: "Домашні тварини та їх дитинчата" для дітей середньої групи №1 Тип проекту - пізнавально-мовної-ігровий. Тактильне посібник «домашнім улюбленцям їх дитинчата» (для дітей 2-х - 3-х років) Завдання: розвивати тактильні відчуття, знайомити з тваринами і їх дитинчатами, вчити відповідати на запитання.