Марина Єлісєєва
Заняття з правил дорожнього руху «Правила дорожні знати кожному положено»
Правила дорожні знати кожному положено.
Мета. Формування знань, умінь і практичних навичок безпечної поведінки на дорозі і вулиці. Узагальнити знання дітей про Правила дорожнього руху.
• Закріпити знання дітей про транспорт, про види транспорту.
• Закріпити правила користування громадським транспортом.
• Закріпити знання про небезпеки, які чекають дітей на вулиці;
• Закріпити знання дітей про сигнали світлофора;
• Закріпити вміння розрізняти і розуміти значення деяких дорожніх знаків;
• Удосконалювати навички поведінки на дорозі через вивчення знаків дорожнього
• Закріпити вміння дітей застосовувати отримані знання про Правила дорожнього
• руху в іграх.
Розвиваючі завдання. Повторити правила поведінки на вулиці. Правила дорожнього руху.
• Розвивати уважність, спостережливість при виконанні завдання;
• Розвивати логічне мислення;
• Розвивати мова - доказ.
• Виховувати у дітей шанобливе ставлення до Правил дорожнього руху і бажання слідувати їм;
• Виховувати культуру поведінки з метою попередження дитячого шляхово-транспортної травматизму;
• Виховувати вміння уважно слухати, не перебивати, доповнювати і виправляти помилки своїх товаришів.
• Вчити порівнювати, виділяти головне, істотне;
• Виховувати стійка увага;
• Удосконалювати слухове сприйняття;
• Розширювати активний словник;
• Виробити позитивні навички поведінки;
• Координація мови з рухом.
Хід заняття:
I. Організаційний момент. (Діти входять в музичний зал. Вихователь звертає увагу дітей на гостей, пропонує привітатися з ними).
На наш захід
Я запросила багато гостей!
- Ой, а це хто там з-за рогу визирає!
(В музичний зал входить Карлсон).
Вихователь. Карлсон як ти тут опинився і чому ти такий сумний?
Карлсон. Я летів в гості до свого друга, але з моїм моторчиком щось трапилося і я впав прямо поруч з автобусом в, який заходили люди. Я спробував зайти разом з ними, але мене попросили вийти, так як потрібно було купити якийсь квиток, я вирішив обоіті автобус і пішов попереду, але тут дядько, який сидів за кермом став голосно кричати на мене, що я порушую правила. Я злякався і побіг і ось опинився тут.
Вихователь. Все ясно ти не знаєш правил поведінки на вулиці. А ось, про які правила йде мова. ви дізнаєтеся з вірша:
По місту, по вулиці не ходять просто так
Коли не знаєш правила. легко потрапити в халепу.
Весь час будь уважним і пам'ятай наперед.
Свої мають правила
Шофер і пішохід.
Скажіть, про які правила йде мова у вірші?
Вихователь. Вірно! Хлопці, допоможемо Карлсон розібратися в Правилах дорожнього руху?
Вихователь. Дорогі знавці дорожніх правил. Давайте сьогодні допоможемо нашому випадковому гостю, гуляти по вулицях нашого міста і не порушувати Правила дорожнього руху. Згадаймо правила поведінки на дорозі. сигнали світлофора, дорожні знаки. Хлопці, нам потрібно переконати Карлсона в тому, що
Дуже важлива наука -
І повинні їх дотримуватися
Всі без винятку ..
Вам, все зрозуміло, друзі? (Відповіді дітей).
Ну от і добре!
Отже, ми починаємо!
Бачу, ви всі в очікуванні
І перше ваше завдання!
Завдання 1. "Відгадай загадку"
1. Для цього коня їжа -
Бензин, і масло, і вода.
На лузі він не пасеться.
По дорогах він мчить.
2. Маленькі будиночки по вулицях біжать,
Дорослих і дітлахів будиночки везуть.
3. Спозаранку за віконцем
Стук і дзвін і метушня
Ходять червоні вдома
За прямим сталевим доріжках.
4. Дивовижний вагон!
Рейки в повітрі, а він
Тримає їх руками.
Вихователь. Здогадалися, про які види транспорту йшлося в загадках?
Діти. Про наземному громадському виді транспорту.
Вихователь. Вірно. Коли ми їдемо в автобусі, трамваї, ми - хто.
- Коли ми їдемо по вулиці, ми - хто.
Молодці! Хлопці уявіть, ви пасажири! Прошу зайняти свої місця в автобусі. Пропоную за допомогою гри ознайомити Карлсона з правилами поведінки пасажирів в громадському транспорті.
Отже наш автобус відправляється:
Діти: (Кондуктор) У громадському транспорті, пасажири поводяться спокійно. Розмовляють тихим голосом. Не можна кричати, шуміти. Пасажири повинні пройти всередину салону. Міцно триматися за поручні. Оплачувати за проїзд. Поступаються місцем старшим, літнім людям, пасажирам з маленькими дітьми. Не можна висовуватися з вікна, пити напої, їсти солодощі та морозиво.
Діти. Що стоїть на дорозі або зупинці автобус і тролейбус потрібно обходити ззаду, а трамвай - спереду.
Вихователь. Вірно, хлопці!
Ну, а якщо правила порушиш
Травми різні отримаєш,
І раптом трапиться біда,
Що треба робити нам тоді?
Діти. Дзвонити в "03", швидку допомогу.
Вихователь. Нагадайте, Карлсон, що ж це за машина швидка допомога?
Діти. Це спеціальний транспорт екстреної допомоги.
Вихователь. Правильно. А ось чи знаєте ви ще машини спеціального екстреного транспорту, ми зараз з Карлсоном і дізнаємося з наступного завдання. "Розділити картинки на 2 групи. Перша група із зображенням - громадського транспорту; Друга група із зображенням - спеціального транспорту".
Назвати і показати відібрані картинки.
Вихователь. Молодці! Ви добре засвоїли види транспорту, а тепер покажіть, якими ви будете водіями. Физкультминутка (координація слів з рухами).
І поїхали швидше,
Вихователь. Чудово розім'ялися! Хороші ви водії а давайте-ка познайомимо Карлсона з вірним другом і помічником водіїв і пішоходів. Відгадайте загадку і дізнаєтеся його ім'я:
Він існує, щоб тобі допомогти
Шлях пройти небезпечний,
Горить і день і ніч -
Зелений, жовтий, червоний.
Вихователь. Що це?
Вихователь. Вірно! Я не буду вас питати, що таке світлофор і навіщо він потрібен, тому що впевнена, що ви це знаєте, а ось наскільки добре ви знаєте сигнали світлофора, я зараз перевірю.
Підберіть потрібну риму до вірша (Гра "Докажи слівце").
Завчи закон простий,
Червоне світло запалилося - ... (стій)
Жовтий скаже пішоходу
Приготуватися до ... (переходу)
А зелений попереду
Каже він усім - ... (йди)
Вихователь. Молодці сигнали світлофора ви знаєте.
Прийшов час і відпочити.
(Діти стають в коло, вихователь в центрі кола).
Якщо горить зелене світло - ви йдете по колу; загорівся жовтий - потрібно зупинитися, ну, а якщо спалахнуло червоне світло - ви сідаєте навпочіпки.
Для тебе горять вони
А, зелене світло йди!
Вікторина "Будь уважним"
А тепер я вас перевірю,
І гру для вас затію.
Якщо ви вступаєте згідно з Правилами дорожнього руху. то дружно відповідайте. «Це я, це я, це все мої друзі!» А якщо ви почуєте в загадці порушення правил. то просто мовчіть.
1. Хто з вас йде вперед
Тільки там, де перехід?
2. Хто летить вперед так скоро
Що не бачить світлофора?
3. Знає хто, що світло зелений
Чи означає - шлях відкритий
А що жовте світло завжди нам
Про увагу каже?
4. Знає хто, що червоне світло -
Це означає, коли немає?
5. Хто з вас у вагоні тісному
Поступився бабусі місцем?
6. Хто поблизу проїжджої частини
Весело ганяє м'ячик?
Вихователь. Молодці діти! Ви дуже добре знаєте Правила дорожнього руху. А чи знаєте ви дорожні знаки?
Діти. І дорожні знаки знаємо.
Вихователь. Зараз, Карлсон, ми познайомимо тебе з дорожніми знаками. Я буду показувати дорожні знаки. а ви, хлопці називайте правильну відповідь.
Пограємо в дидактичну гру "Який це знак?"
Вихователь. Молодці! А скажіть мені хлопці, хто стежить на дорозі за виконанням Правил дорожнього руху?
Діти. Міліціонер-регулювальник або його ще називають постової.
Вихователь. Вірно. Ось, ми, зараз і представимо себе цими регулювальниками. Давайте відпочинемо.
(Координація мови з рухом)
Постовий варто впертий (крокуємо на місці).
Людям махає. Не ходи! (Руху руками в боки, вгору, в сторони, вниз).
Тут машини їдуть прямо (руки перед собою).
Пішохід, ти постривай! (руки в сторони) .
Подивіться, посміхнувся (руки на пояс).
Запрошує нас йти (крокуємо на місці).
Ви машини, не поспішайте (хлопки руками).
Пішоходів пропустіть! (Стрибки на місці).
Карлсон, перш ніж вийти на вулицю, треба знати не тільки. дорожні знаки і сигнали світлофора, а й інші правила пішохода. Зараз тобі хлопці про них розкажуть, прочитавши вірші про Правила дорожнього руху.
1. Вирує в рух бруківка,
Біжать авто, поспішають трамваї.
Всі будьте правилом вірні:
Тримайтеся правого боку.
2. Пояснити треба запросити,
Будь ти юний або старий:
Мостова - для транспорту,
Для тебе - тротуар.
3. І проспекти, і бульвари -
Усюди вулиці шумні.
Проходь по тротуару
Тільки з правого боку.
4. Якщо ти гуляєш просто,
Все одно вперед гляди.
Через галасливий перехрестя
5. Безглуздо думати. "Як-небудь
Проскочу трамвайну колію! "
Ніколи не забувай,
Що швидше тобі трамвай.
6. Якщо їдеш ти в трамваї
І навколо тебе народ,
Чи не штовхаючись, що не позіхаючи
Проходь, скоріше народ.
7. Їхати зайцем, як відомо,
За - пре - ща - ет - ся!
Поступитися старенькій місце
Раз - ре - ша - ет - ся!
8. Перехід при червоному світлі
За - пре - ща - ет - ся!
При зеленому - навіть дітям
Раз - ре - ша - ет - ся!
Вихователь. Молодці, хлопці! Ви добре засвоїли Правила дорожнього руху. І на закінчення я хочу запитати:
- Як ви вважаєте, чи змогли ми виконати важливе завдання - навчити Карлсона безпечній поведінці на дорозі. на вулиці, в транспорті?
13. Вихователь. Давайте разом з Карлсоном ще раз повторимо основні Правила дорожнього руху і зіграємо в гру. "Забороняється - дозволяється".
(Вихователь задає питання, а діти відповідають "Дозволяється" або "Забороняється").
• Йти нам усім по тротуару ...
• Перебігати вулицю на червоне світло ...
• Переходити вулицю на зелене світло ...
• Поступатися місцем старшим у громадському транспорті ...
• Обходити стоїть трамвай спереду ...
• Грати біля проїжджої частини ...
• Поважати Правила дорожнього руху ...
Молодці! Тепер я впевнена, що ви змогли навчити Карлсона Правил дорожнього руху.
Карлсон, ось ти і дізнався основні Правила поведінки на дорозі. а допомогли тобі, діти підготовчої групи дитячого садка «Оленка».
Ну, що, хлопці ви успішно впоралися з усіма завданнями. Ви, сьогодні показали прекрасні знання законів вулиць і доріг. Все це вам і Карлсон допоможе в житті бути зразковими пішоходами. Будьте уважні на дорогах і вулицях міста. І щоб в житті для вас завжди горів зелене світло!
Вихователь. Ми з Карлсоном дякуємо вам за добре знання з правил дорожнього руху. Спасибі, вам, хлопці, спасибі всім гостям!
Ігри-експерименти як засіб формування у дошкільнят правил безпечної поведінки на дорогах Мета: об'єднання зусиль педагогів в навчанні дітей правилам безпечної поведінки на дорогах, і профілактики ДТП за участю дітей. Завдання.
Бесіда про правила поведінки на заняттях Мета: вирішувати завдання морального виховання використовуючи диференційовані методи і прийоми впливу на дітей з огляду на рівень їх знань.
Формування у дітей навичок безпечної поведінки на дорогах за допомогою ознайомлення з ПДР (підготовча група) «Безпека дітей дошкільного віку через ознайомлення з правилами дорожнього руху» Мета: формування у дітей навичок безпечної.
Формування у старших дошкільників уявлень про правила безпеки поведінки на вулиці 1 Слайд Проблема: Чи легко навчити дитину поводитися на вулиці? На перший погляд легко. Треба тільки познайомити його з основними вимогами.
Консультація для батьків «Виховуємо у дітей правила безпечної поведінки на дорогах» У сім'ї, в системі дитячих дошкільних установ, в школі формування у дітей навичок безпечної поведінки необхідно розглядати нарівні.
Вірші про правила поведінки в дитячому саду (частина 1) Вирішила поділитися з Вами віршами власного твору, про правила поведінки в дитячому саду. Може кому то в нагоді. Якщо хочеш.
Формування у дітей навичок безпечної поведінки на дорогах Метою моєї роботи є формування і розвиток у дітей умінь та навичок безпечної поведінки в навколишньому дорожньо-транспортної середовищі.
Куточок з навчання дітей правилам безпечної поведінки на дорогах У нашому дитячому садку пройшов огляд конкурс куточків з навчання дітей правилам безпечної поведінки на дорогах. Цілі огляду конкурсу: * формування.