Наталія Агафонова
Заняття в старшій групі «Перлина нашого краю»
Заняття в старшій групі «Перлина нашого краю».
Мета. Сприяти узагальнення уявлень дітей про Прибайкалля.
- уточнити і розширити уявлення дітей про рідний край, про перлину краю - озері Байкал.
- виховувати любов до рідного краю, рідної природи.
- продовжувати тренувати в підборі прикметників до іменника (озеро, річках.) у відповідності зі змістом, активізувати словник
- формувати вміння уважно слухати музику, «бачити» в музиці певні картинки, асоціювати їх з рухами.
- розвивати почуття кольору, за допомогою фарб передавати певний образ.
хід заняття
Діти сидять на килимі - вправа «Гном заварює чай».
На столі стоїть глобус, лежить збільшувальне скло.
Вихователь. Хлопці, це наш будинок, наша планета. Хто з вас зможе знайти місце, де ми живемо? (Розглядають глобус, використовуючи лупу).
- Як називається край, в якому ми живемо? (Сибір)
-Якби вас запитали про Сибір, про що б ви розповіли в першу чергу? (Відповіді дітей)
- Про що говорять, що це перлина Сибіру. колодязь Планети, де вода прозора, чиста, як сльоза? (Про Байкалі)
Всі, хто вперше приїжджають в наш край неодмінно намагаються побувати на озері Байкал. Такої чистої води немає ні в одному озері в світі.
На стенді фотовиставка, посередині контур озера.
Вихователь. Хочете дізнатися, як з'явилося озеро? Давним - давно на земній поверхні з'явився розлом, тріщини і поступово став заповнюватися водою. А як ви думаєте, звідки вона бралася?
Діти. Йшли дощі, танув сніг в горах, впадали річки, річечки ...
І до сих пір в Байкал впадає понад 300 річок і річечок, а витікає лише одна - Ангара.
- Хлопці, хто з вас був на Байкалі? Що найбільше вам запам'яталося? Хочете ще раз побачити Байкал, його чудову красу?
Пропоную подивитися фрагмент фільму.
Входить Дідок - Лісовичок
Лісовичок. Проходив повз, чую, про моє озері розповідають. Ви знаєте, як воно називається, хто мешкає в його водах і прибережних лісах, а може, назви рослин пам'ятаєте? А ви знаєте, що у Байкалу є дочка? І звуть, знаєте як?
За те, що ви такі допитливі, я розповім вам легенду про Байкалі і його дочки.
Легенда з показом слайдів на дошці.
У старі часи Байкал був веселий і добрий. Міцно любив він свою єдину дочку -Ангару. Найкрасивіше її не було на Землі. Днем світла - світліше неба, вночі темна - темніше хмари. Грайлива й примхлива була красуня Ангара.
Старий Байкал берег свою дочку пущі свого серця, але сталося так, що полюбила Ангара красеня Єнісею, і вирішила втекти від батька свого до Єнісею. Прокинувся батько, гнівно сплеснув хвилями.
Піднялася буря. Могутній Байкал вдарив по скелі, відламав у неї скелю і кинув услід втікає дочки. Скала впала на саме горло красуні. Заблагала синеокая Ангара. «Батько, я вмираю від спраги, прости мене, дай мені води ...» Байкал гнівно крикнув. «Я можу дати тільки свої сльози!» Так і тече Ангара з Байкалу до свого Єнісею, а камінь, кинутий батьком в слід втікає дочки, звуть Шаманським каменем.
Вихователь. Спасибі Лісовичок, ми неодмінно запам'ятаємо цю легенду і розповімо її своїм знайомим.
Физминутку. «Як плескаються води Байкалу» (вправи зі стрічками під музику)
Вихователь. Хлопці, давайте порадуємо Лесовичка - придумаємо красиві слова про наш чудовому озері і річці Ангарі.