Збірна Росії знову програла полякам в рамках світової ліги

Продемонструвавши зовсім інший волейбол в порівнянні із зустріччю напередодні, росіяни все одно програли.

Пора було налаштовуватися на другий матч у Гданську, а я все ніяк не міг відійти від побаченого в першому. Напередодні обидві команди на майданчику грали начебто в одну гру, але зовсім по-різному. Поляки літали над майданчиком, знімалися при цьому настільки швидко, що навіть засікти секундоміром, скільки часу йшло на пас і удар, було неможливо: всі траплялося в момент натискання стартовою кнопки. При цьому догравальника господарів Міхал Кубяк і Матеуш Міка разом з ліберо Павлом Заторським брали все без будь-яких ускладнень, та їх особливо ніхто і не пресував. Але найкращим мені все одно видався дует Гжегош Ломач - Бартош Курек. пасующій і несподівано вийшов не на своїй позиції «номінальний кутовий». А чому б і ні? Але головне - господарі все виконували на неймовірній швидкості.

І на їх фоні дії гравців російської команди виглядали як би в рапідних (сповільненій) зйомці. Навіть відкинувши убік власні помилки, яких на три швидкоплинні партії набралося більше ніж, слабкий прийом, яким наші догравальника ніколи особливо не відрізнялися і раніше, але найгірше проходили навіть не через раз, а через два на третій атакуючий удар наших головних канонірів - Максима Михайлова і Павла Мороза (порівняйте: 5 очок на двох з 27 ударів - 18%, 14 реалізованих атак Курек з 26 спроб - 53%).

Ну і на що можна було розраховувати при таких статистичних викладках?

Ще звернув би увагу, що поляки дуже здорово зіграли в захисті, блискуче страхували своїх нападників у сітки, при цьому підбирали чи не всі м'ячі, відскакує від російського блоку на майданчик. І ось ці відмічені моменти говорять про ту серйозної роботи,

Волейбол. Світова ліга. Інтерконтинентальний раунд. Група «В». Перший тур. Другий матч.

Польща - Росія - 3: 2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16).

яку проводять французькі тренери біло-червоною дружини. Адже при колишніх італійських наставників (Андреа Анастазі був помічений на трибуні в «Ерго Арені») за поляками нічого подібного не помічалося. І якщо подібна гра сьогоднішньої польської команди - норма, а не виняток - своя площадка, приголомшливий глядач, що простояв і проспівала всі дві години, кураж - часто змушували гравців стрибати вище голови, то в особі біло-червоних на найближчі роки ми і справді побачимо вельми і вельми серйозного суперника.

Невже Стефану антигени і Філіпу Блен вдалося змінити не тільки гру, але і психологію провідних польських волейболістів? Адже ще кілька років тому, коли, нагадаю, напередодні лондонської Олімпіади біло-червоні з блиском виграли Світову лігу в Софії, який добре знав польську характер, який народився на кордоні з цією країною Володимир Алекно радів не менш Курек і Ко: «Можу з упевненістю сказати , що одним серйозним суперником в Лондоні буде менше ». І адже все так і сталося: новоспечені лауреати мільйонного призу МЛ прилетіли в британську столицю з упевненістю, що олімпійське золото тепер їм гарантовано, і всі суперники повинні піднести його на блюдечку з блакитною облямівкою мало не в Хітроу. Чим закінчилася справа, відомо - 0: 3 в чвертьфіналі від збірної Росії всього за якусь годину і 17 хвилин.

Так чи дійсно ми бачимо сьогодні зовсім інших, перетвореного поляків? Напевно, найкраще можна буде судити про це де-небудь в Японії на Кубку світу, тобто на нейтральному полі. А поки нам було цікавіше подивитися, чим відповість на приниження (іншого слова і не підберу) напередодні російська збірна.

Поляки виставили всю сімку, яка провела більшу частину матчу напередодні. У складі росіян пасувати з перших хвилин вийшов Ігор Колодінскій. на позиції ліберо з'явився Олексій Вербів. в догравання вийшли Сергій Савін та Олександр Маркін. а в третій зоні належало працювати Андрію Ащеву з Артемом Смоляром. Ну а по діагоналі повинен був виправлятися після невдалої гри напередодні Максим Михайлов.

Але ці зміни ніяк не вплинули на те, що відбувалося на майданчику: поляки знову заграли «першим номером» з перших же розіграшів. І знову у наших не летів подача, і знову Гжегош Ломач блискавично віддавав передачі, а російський блок не завжди встигав перекрити напрямок м'яча, посланого польськими нападниками.

Проте відірватися в рахунку, як в четверговому матчі, господарям не вдавалося приблизно до середини партії, коли після 9: 9 були програні три очки поспіль і Андрій Воронков взяв тайм-аут. Але тренерські установки не допомогли, і очковий перевагу до другої обов'язкової паузі зріс - 16:12.

Після перерви замість Маркіна і Савіна вийшли Денис Бірюков та Євген Сівожелез. але істотних змін їх поява спочатку не принесло. Однак поляки занервували, стали помилятися. І тільки досягнутий до цього перевага дозволив їм довести партію до перемоги - 25:19. І це при тому, що чи не половину з виграних очок росіяни отримали за рахунок помилок господарів. На блоці наша команда виграла навіть на очко більше, а ось атаку провалила - 16 очок набрали поляки і рівно половину наша збірна.

У перших же розіграшах невдало зіграв Бірюков, і біло-червоні тут же цим скористалися, відриваючись в окулярах. І не чекаючи офіційного перерви при 7: 3, Воронков вселяє своїм підопічним прописні істини: «Не провалюється!» Вважаю, вони це знають і без подібних тренерських вказівок.

Ні, нічого росіянам протиставити впевнено рухався до своєї другої абсолютній перемозі господарів. Цікаву статистику повідомляв по ходу партії офіційний сайт ФІВБ: командний відсоток ефективності прийому у поляків 62%, у нашої команди - 33%. Ось і вся розповідь. А немає прийому ... Продовження все знають не гірше за мене.

У якийсь момент поляки втратили концентрацію, нашим вдалося скоротити перевагу - 12:11 і вже Антіга (здається, в перший раз за два матчі) взяв свій тайм-аут. Все це відбувалося на подачі Бірюкова - 12:12, 13:13. Поляки щораз в атаці набирали очки, і кожен раз російський блок діяв чітко - 14:14. На чергову атаку Курек пайпом відповів Сівожелез - 15:15.

Гойдалки тривали ще кілька розіграшів, і був потрібний хоча б один брейковий матч, щоб вперше вийти вперед. І це сталося після помилки Анджея Врони. відправив м'яч в аут - 20:19. Але тут же господарям вдалося відігратися. Сівожелез двічі класно виконав два атакуючих удару не без допомоги рук суперників - 19:21, і це змусило француза знову підбадьорювати своїх. КУБ'ЯКА вдалося відіграти очко, але казанський догравальника хльостким ударом знову зробив "+2". Тут же атака і блок юного Матеуша Бьенека вирівняли ситуацію - 22:22.

Ащев забив - 22:23 блоком вдалося пом'якшити удар Курек, а Михайлов забив - 22:24. Поляки відіграли обидва сетбола, Але партію росіяни все-таки виграли - 24:26. На початку з лінії послав м'яч у сітку Кубяк, а потім вирішальне очко здобув Бірюков, який накрив блоком Курек.

Виявилося, що у біло-червоних нерви не залізні, і більше число очкових помилок стали тому свідченням. Додали наші завдяки двом новим догравальника на подачі, ну і наш блок підтвердив свою життєздатність - і очок чимало заробили, але ще й масу м'ячів пом'якшили. Значить, все-таки є «протиотрута» проти швидкого польського нападу, щоб впоралися наші з Курек і компанією.

У вряди-годи росіяни повели в рахунку з самого початку третьої партії, і в співаючи-горланять залі пролунав свист. Поляки стали міняти своїх помітно втомлених гравців. До першого ігрового антракту 6: 8, росіяни попереду. Вже відчули, що не такі вони і супергрозние, ці поляки. І на швидкі їх атаки росіяни здатні відповідати не менш швидкісними ударами - тут багато залежало від сполучного. У нашому випадку від Колодинського.

Антіга, до речі, теж вирішив поміняти пасующего - вийшов чемпіон світу Фабьян Джізга. Тим часом 12:16 до другого технічного. Але тут в одній розстановці наші програли відразу три очки, і Воронков в оголошеному їм тайм-ауті щось різко вимовляв нашому сполучній.

Господарі кілька разів впритул підбиралися до росіян, але кожен раз нашим вдавалося відповідати відповідним очковим ударом.

При 20:23 Антіга взяв перерву, але Сівожелез після паузи домігся сетбола. І Антіга тут же вдруге змушений був пояснювати своїм гравцям, що вони повинні виправити. Однак Бірюков після блискучої гри в захисті Вербова пробив потрійний блок і поставив крапку в партії відразу після відновлення матчу - 20:25. 1: 2 - росіяни захопили лідерство в матчі.

Четверта партія почалася з обміну очкових ударами. Причому поляки чи не наполовину змінили склад, тоді як росіяни тримали на майданчику переможний склад. 8: 5 до першого технічного перерви. А незабаром вже і 10: 5. Сівожелеза, який почав помилятися в атаці (позначалося багато пропущених через травму тренувань) змінив Савін. Спробував Воронков і подвійну заміну. А може бути, тренер вирішив дати відпочити виграв два попередніх сету гравцям перед п'ятою укороченою партією? Адже рахунок був вже 16:11.

Ні, Колодінскій з Михайловим повернулися на арену. Але п'ятиочковий перевага не тільки зберігся, але і збільшився до кінця сету. 25:19, 2: 2 за сетами - і все вирішувалося в п'ятій партії.

У ній, на жаль, більше пощастило господарям. Хоча грали росіяни просто здорово. Особливо в складній ситуації, коли, програючи 12: 8, змогли зрівняти рахунок, потім відіграти два матчбола, мало самі не досягли успіху, але хтось ненароком торкнувся сітки. Зрештою помилився в атаці Михайлов - 18:16 і 3: 2 на користь господарів. Але, повірте, язик не повертається щось вимовляти комусь із наших.

Виявилося, що не такі вони страшні, ці поляки. І в тому, що вдома збірна Росії напевно поверне втрачене в Гданську, майже не сумніваюся.

І все-таки я помилився ... І слава богу!