Гірськолижний спорт

Російський гірськолижник Олександр Хорошилов здобув перемогу в слаломі на етапі Кубка світу. Результат вже назвали історичним: росіяни не вигравали "золото" в цих змаганнях тридцять чотири роки.

В австрійському Шладмінге сталося по-справжньому історична подія для всього російського спорту. Олександр Хорошилов першим в історії Росії і вперше з 1981 року став переможцем етапу Кубка світу з гірськолижного спорту. Нашому атлету за сумою двох спроб в слаломі вдалося випередити італійця Стефано Гросса і німця Фелікса Нойройтер.

В гірських лижах ми не знали перемог 34 роки. "Останнім з могікан" став Олександр Жиров, який в далекому 1981 році у переможцем в гігантському слаломі. З тих пір ні радянським, ні російським гірськолижникам не вдавалося потрапити хоча б в призери етапів КМ. На Олімпіаді в Сочі в цьому виді спорту бал правили австрійці, швейцарці, італійці, американці. Кращий наш результат - 14 місце - якраз Олександра Хорошилова в слаломі.

Який посів друге місце італієць Стефано Гросс програв секунду і сорок чотири сотих. Це багато: якщо порівнювати з Формулою-1, то це перемога в півкола. Найцікавіше, що сам Хорошилов сприйняв цей успіх як щось буденне. Він не бігав по всьому стадіону, не кричав в камеру, він просто переможно потряс однією рукою.

"Я був вражений тим, як Олександр перетнув фінішну лінію і відсвяткував перемогу лише невеликим рухом руки, - сказав про перемогу росіянина знаменитий німець Фелікс Нойройтер, багаторазовий переможець етапів Кубка світу. - Якби я тільки що отримав свою першу перемогу на етапі Кубка світу, та ще й з перевагою в 1,44 секунди, то я б просто збожеволів. Тепер я заповажав його ще більше ".

Хорошилов не тільки встигає бити історичні рекорди, він ще й здобуває другу вищу освіту. Він вчиться на заочному відділенні в Російській академії Державної служби по спеціальності "юрист".

Але поки його головне завдання - успішно виступити на чемпіонаті світу з гірськолижного спорту в США. У нього є всі шанси ще раз увійти в історію російського спорту.