Інтегроване заняття по аплікація в середній групі на тему: "Щеня"
Інтеграція освітніх областей. «Пізнання» (конструктивна діяльність), «Художньо-естетичний розвиток» (аплікація), «Фізичне розвиток» (Физминутку)
Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально дослідницька
Мета: вчити вирізати кола, овали і акуратно наклеювати деталі, поєднуючи в одне ціле; розвивати і зміцнювати м'язи ніг і рук.
Плановані результати: володіння навичками самообслуговування, цікавиться образотворчої дитячої діяльністю (аплікація на тему: «Щеня»); володіє відповідно до віку основними рухами; проявляє інтерес до участі в рухливих іграх і фізичних вправах; активно і доброзичливо взаємодіє з педагогом і однолітками у вирішенні ігрових і пізнавальних завдань.
Матеріали та обладнання: вирізані з кольорового паперу квадрат і прямокутники за кількістю дітей, ножиці, аркуші білого паперу, клей, пензлики, серветки, дощечки.
I Організаційний момент
Вихователь: - Хлопці, до нас в гості хтось прийшов. Ну-ка, прислухайтеся, хто це плаче?
Діти прислухаються. Чути скиглення цуценя
Вихователь: - Цей звір, побачивши кішку,
Голосно гавкає біля віконця.
Вічно крутиться біля ніг
Рудий в плямах ...
Вихователь показує цуценя
Вихователь: - А чому ж він плаче? Може щеня когось втратив?
Діти: - Так, він втратив маму.
II 1) Вихователь: - Не плач, щеня. Ми знайдемо твою маму. Хлопці, а давайте ми зробимо так, щоб щеня не плакав. Хто знає вірш про цуценя?
Дитина: - Серед усіх звірів, однак,
Людям кращий друг - собака.
Є їх безліч порід.
У будці пес своєї живе.
Вартувати вміє будинок,
Весело виляти хвостом.
На чужих він голосно гавкає,
І господарів охороняє.
Вихователь: - От який у нас щеня! Давайте не дамо песику нудьгувати і зробимо для нього подарунок.
Діти сідають за стіл на свої робочі місця
2) Вихователь: - Діти, подивіться на ілюстрації. Хто на них зображений?
Вихователь: - Правильно. А що є у кожного щеняти?
Діти: - Голова, очі, ніс, вуха, тулуб, хвіст, лапи.
3) Вихователь: - Я пропоную вас зараз вирізати з квадрата -коло, а з прямоугольніка- овал
Вихователь звертає увагу на те, що вирізати потрібно строго по лінії, дотримуючись правил безпечного поводження з ножицями
Вихователь: - А тепер наші пальчики трохи відпочинуть.
4) Пальчикова гімнастика
У собаки гострий носик,
Є й шийка, є і хвостик.
Права долоня на ребро, великий палець вгору, вказівний, середній і безіменний - разом. Мізинець поперемінно опускається і піднімається. Повторити лівою долонею
5) Вихователь: - А тепер давайте своїх цуценят відправимо погуляти на галявину.
Нам треба наші деталі з'єднати в одне ціле. Голову приклеюємо до тулуба, лапки торкаються до доріжці, вушка розташовуються на голові.
Вихователь підходить до кожної дитини і пропонує допомогу, нагадує правила наклеювання
Вихователь: - Хлопці, наш щеня занудьгував. Давайте пограємо разом з ним.
6) Динамічна пауза
Щеня веселий, пустотливий
Прокинувся вранці рано,
Потряс кудлатою головою,
І "стриб!" - він зліз з дивана.
Всім сусідам посміхнувся,
І швидше за щодуху
Бігати кинувся щеня.
Бігав вліво, бігав вправо,
Боком бігав і спиною,
А коли втомився він бігати,
Прибіг до себе додому.
Ліг на килимок відпочити
Лапки поклав на груди.
Швидко це набридло,
Він не міг лежати без діла.
Ніжки догори він підняв,
Один об одного постукав,
А потім ще разок,
Зробив "ножиці" щеня.
На живіт перекинувся,
І як "човник" прогнувся,
Знову він на ніжки встав,
І до пальчиків дістав.
Діти виконують рухи відповідно до тексту
III Підсумок заняття
Вихователь: - Ось і готові наші цуценята. Давайте розглянемо їх. Сподобалася вам наша галявина? Чи схожі наші цуценята на цуценя і його маму? Вихователь звертає увагу дітей на те, як акуратно вирізані деталі, на естетику оформлення Хлопці, ви молодці. всі постаралися
Вихователь: - Хлопці, хтось гавкає за дверима. Хто ж це може бути?
Діти: - Це собака - мама нашого цуценя.
Вихователь показує іграшку собаки
Вихователь: - Ось бачите, хлопці, мама у цуценяти знайшлася. Давайте попросимо цуценя далеко від мами не тікати. Тепер ми попрощаємося з нашими друзями.