Як порося говорити навчився, заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі

Тема: «Як порося говорити навчився»

Конспект заняття з розвитку мовлення. (Весняне)

Дроздова Маргарита Володимирівна, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду №21" Золота рибка "з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей» (МБДОУ Д / с № 21), м Ачинськ.

Мета: продовжувати розвивати зв'язну мова дітей молодшого дошкільного віку, активізувати мова через ігрові ситуації, розширювати активний словник, задовольняти потреби дітей в самовираженні і творчості.

1.Побуждать дітей вступати в ігрове і мовленнєвий взаємодія з однолітками.

2.Учіть утворювати дієслова від звуконаслідувальних слів.

3. Розвивати мовне увагу, фонематичний слух, артикуляційний апарат.

Матеріал: м'яч; прапорець; шапочка поросяти; хустку; розрізні картинки «домашні тварини і птахи».

Хід заняття.

- Хлопці проходите. Хочете пограти? Ставайте в коло, до нас прийшло багато гостей сьогодні на заняття. Давайте познайомимося з гостями? (Гра «Мене звуть ...», діти називають своє ім'я і передають прапорець).

- А хто знає, яку пору року зараз настав? (Весна).

- Як тепер світить сонечко? (Тепліше, гаряче, сильніше).

Пальчикова гімнастика: «Ранок настав, сонечко встало»:

Ранок настав, сонечко встало.

- Сонечко прокинулося, гріє гаряче і весело заспівали птахи. Я прочитаю вам чотиривірш, послухайте:

Горобці по дротах

Скачуть і регочуть.

Вірно, рядки телеграм

Ніжки їм лоскочуть.

- Всього чотири рядки. Але скільки тут дій! Горобці і скачуть, і регочуть ... Може, зобразимо їх? Покажемо, як вони високо летять і співають: в'ють, в'ють, в'ють. А потім, спікірував, радісно щебечуть: фьют, фьют, фьют. А тепер ви. Коли я підніму руку вгору, будете співати: в'ють, в'ють, в'ють, а коли опущу - фьют, фьют, фьют.

(Гра повторюється два - три рази.)

- Діти, а хто знає, який птах вміє наслідувати голос людини (правильно, папуга). Пограємо в птахів, що говорять. Утворіть коло, я в центрі. Як говорять птиці ви, піймавши м'яч, будете точно повторювати мої слова.

(Вихователь називає слово, виділяючи будь-якої приголосний звук, і кидає м'яч одному з дітей. Піймавши м'яч, дитина в точності повторює вимова і перекидає м'яч знову вихователю.)

машшшіна, шшуба, малишшш, зззонтік, козззлік, кубик, яяяблоко, ведмежа, доммм, сссамолет, доммм, сссанкі, оссслік, лосс, Гуссен, соллль, ногааа, сссин.

- Молодці, проходите і сідайте зручно на свої стільці, а я вам розповім історію, яку розповів письменник Леонід Пантелєєв про дівчинку, учившей говорити порося. Він сам це бачив. (Вихователь читає розповідь).

«Як порося говорити навчився».

«Один раз я бачив, як одна зовсім маленька дівчинка вчила порося говорити. Порося їй попався дуже розумний і слухняний. Але чомусь говорити по-людськи він ні за що не хотів. І дівчинка як не старалася - нічого у неї не виходило.

Вона йому, я пам'ятаю, каже:

- Поросятко, скажи: мама!

А він їй у відповідь:

- Поросятко, скажи: тато!

Схожі статті