Канада встановила рекорд - олімпіада 2018

«Кленові листки», обігравши в хокейному фіналі американців, завоювали 14-ту нагороду вищої проби. І тим самим, допомогли країні побити абсолютний рекорд за кількістю золота на Білих Олімпіадах.

Збірна Канади, завоювавши три золоті медалі в передостанній день Олімпіади у Ванкувері, стала найуспішнішою командою-господаркою в історії зимових Ігор. Господарі могли побити абсолютний рекорд за кількістю золота на Білих Олімпіадах в разі перемоги хокеїстів в фіналі проти американської збірної. І домоглися цього. Втім, розберемо все по порядку.

А адже господарям змагань перед початком Ігор передрікали в кращому випадку третє місце.

Остаточно про успіх Канади стало зрозуміло після того, як в бобслеї німецький екіпаж поступився американцям. Це означало, що за день, що залишився Олімпіади збірна Німеччини максимум зможе завоювати одну золоту медаль - в лижній дисципліні, що не дозволить їй наздогнати канадців, які отримали до того моменту 12 нагород найвищого ґатунку.

Нагадаємо, що в програму Ігор в Ванкувері були включені змагання з семи видів спорту в 15 дисциплінах. Всього розігрувалося 86 комплектів нагород. У порівнянні з ХХ Іграми в Турині додані два їх комплекту у фрістайлі - скі-крос у чоловіків і жінок.

Жіноча збірна Канади з хокею стала найсильнішою за «шайбі», перемігши у вирішальній зустрічі команду США - 2: 0. У чоловіків на дистанції 500 метрів з шорт-треку золото дісталося канадцеві Чарльзу Хамелін, який є чинним чемпіоном світу в цьому виді програми. Також канадці в цьому виді спорту взяли золото в естафеті на 5000 м. Кращими були канадські дівчата - Кайлі Хампріс і Хізер Мій з - на бобах-двійках, Ешлі Макайвор виграла скі-крос серед жінок з фрістайлу, Джон Монтгомері мав першість у змаганнях з скелетону, ковзанярка Крістін Несбітт перемогла в забігу на 1000 м, Маель Рікер не було рівних в жіночому сноуборд-кросі, Олександр Білодо взяв верх в дисципліні фрістайлу могуле. Нарешті, чемпіонами з фігурного катання беззастережно стали канадці Тесса Вірту і Скотт Мойр, які вразили публіку безпомилковим і дуже яскравим виступом. Нагадаємо, що їх тренують російські фахівці Ігор Шпільбанд і Марина Зуєва.

За загальною кількістю медалей у Ванкувері, до речі, не було рівних збірній США, спортсмени якої виграли в підсумку 37 медалей (9-15-13).

Така кількість - рекорд зимових Олімпіад.

До слова, на попередній Олімпіаді в Турині за кількістю золотих нагород першими німці. А в цілому збірна Німеччини завоювала тоді 29 медалей (11 + 12 + 6). Команда США - 25 (9 + 9 + 7), Австрія - 23 (9 + 7 + 7), Росія - 22 (8 + 6 + 8), Канада - 24 (7 + 10 + 7).

Що стосується виступу збірної Росії у Ванкувері, то вона зайняла в загальному заліку лише 11-е місце.