Кількість гравців в хокеї - at hockey

Хокей на льоду - командний вид спорту, в якому суперники намагаються закинути якомога більше шайб за допомогою ключок.

У кожній команді ворота захищає воротар, він згідно з правилами знаходиться у воротарському майданчику, але при необхідності може виконувати функції польового захисника і навіть нападника. Скільки гравців у хокеї заявлено на ту чи іншу гру, залежить від тренера, як правило, це 20-25 хокеїстів, серед яких - два голкіпера - основний і запасний.

Скільки гравців грають в хокей

Одночасно на лід виходить по шість гравців від кожної команди - по одному воротарю і по п'ять хокеїстів в поле. У деяких випадках дозволяється змінювати воротаря на шостого польового гравця. Зміна гравців на полі проводиться під час гри або технічних пауз, гравців, які знаходяться на лаві штрафників, міняти не дозволяється. Скільки гравців в хокеї в додатковий час виходять на лід, теж визначають правила - це воротар і чотири польових гравці.

Правила про склад хокейних команд

Згідно з правилами, затвердженими Міжнародною федерацією хокею на льоду (ІІХФ) на майданчику під час гри може перебувати не більше шести і не менше трьох хокеїстів.

Повний склад (повна п'ятірка) виглядає так:

Перевищення чисельності хокеїстів однієї з команд вважається порушенням і карається скамійкового штрафом - один з гравців вирушає на лавку штрафників на дві хвилини. Під час гри ворота кожної команди може захищати тільки один воротар. Заміна основного воротаря на запасного допускається під час технічних пауз і перерв між періодами. Що стосується польових гравців, то проводити їх заміну тренери намагаються в той момент, коли шайба перебуває під контролем їх команди в зоні суперника. У цей момент гравці намагаються утримати ініціативу і припинити атаку, а якщо заміна виконується обороняється стороною, команда намагається сповільнити темп гри.

У деяких випадках кількість гравців в хокеї, що вийшли на лід, можна збільшити за рахунок заміни воротаря шостим (п'ятим - в овертаймі) польовим гравцем. Що вийшов на лід хокеїст не має права виконувати функції воротаря і грає, як захисник або нападник. Найчастіше це відбувається в вирішальні хвилини матчу або в овертаймі, коли до кінця гри залишається всього кілька хвилин. Іноді чисельну перевагу допомагає переломити хід матчу і буквально вирвати перемогу.