Класна година (3 клас) по темі класна година в початкових класах на тему - "права людини -

Тема заняття. Права людини.

Мета. розкрити поняття «права людини», «права дитини»; познайомити учнів з

Декларацією а права дитини; розвивати почуття людської гідності;

виховання толерантності, взаєморозуміння і рівності.

  1. Організаційний момент.
    - Привіт, хлопці! Привітаємо один одного привітною посмішкою.

Ось ми всі усміхнулися, і життя, нехай трохи, але стала радісніше і цікавіше. Думаю, урок наш пройде цікаво, злагоджено, з користю для всіх.

На екрані - зображення Незнайки і кросворд.

- Давайте допоможемо Незнайка стати справжнім учнем - нагадаємо, якими важливими п'ятьма якостями повинен володіти школяр.

  1. Якість людини, яка любить говорити правду (правдивість).
  2. Якість, що свідчить про тлумачний, розважливості (розумність).
  3. Антонім іменника неохайність (акуратність).
  4. Якість чемного людини, яке б правила пристойності (ввічливість).
  5. Якість людини з високо розвиненим почуттям обов'язку (відповідальність).

- Яке слово виділилося? (Право).

- Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на нашому уроці?

- Отже, сьогодні ми поговоримо про ваші права та обов'язки.

3. Робота з тлумачним словником.

- Що таке права людини?

- Давайте прочитаємо, як розкриває значення цього слова тлумачний словник Ожегова.

4. Вступна бесіда вчителя.

- Ще в давні часи у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Право стародавня людина відвойовував силою. Слабкий не мав ніяких прав, якщо не мав заступника, який бажає відстояти його право на власність і життя. Як тільки з'явилася держава, у слабких, ошуканих і скривджених з'явився могутній заступник.

- У США, в місті Нью -Йорку (показую на глобусі), височіє 39-поверхова будівля, в ньому міститься штаб - квартира Організації Об'єднаних Націй (ООН). Ця Міжнародна організація заснована в 1945 році союзними державами - переможницями (СРСР, США, Великобританія і Китай) після закінчення Другої світової війни. Головною метою ООН є прагнення позбавити прийдешні покоління від лих війни. Щорічно скликається Генеральна асамблея ООН - збори делегатів усіх держав - членів організації, зараз їх більше 180.

- Згадайте, які права людини вам відомі?

1.Право користуватися благами наукового прогресу.

2. право на захист від посягань на честь і репутацію.

3. право на свободу пересування.

4. право на життя і особисту недоторканність.

5. справедливий суд.

6. право на освіту.

7. свобода думки, слова.

8. недоторканність майна.

9. обопільна згода на вступ до шлюбу.

5. Гра «Права літературних героїв».

  1. В якій казці порушено право на особисту недоторканність?

«Червона Шапочка», «Казка про мертву царівну і про сім богатирів», «Дюймовочка», «Казка про рибака і рибку» і ін.

  1. Які літературні герої могли б поскаржитися, що порушено їхнє право на недоторканність житла?

Троє поросят, зайка з російської народної казки «Лисиця і заєць».

  1. Героїня якої казки скористалася правом вільного пересування і вибору місця проживання?
  1. В якій казці порушено право людини володіти своїм майном?

«Золотий ключик, або пригоди Буратіно».

  1. В якій казці підтверджується право працюючого на справедливу винагороду?

«Мороз Іванович», «Пані Метелиця», «Казка про попа і його працівника Балду».

  1. Бесіда про Декларації прав дитини, про Конвенцію про права дитини.

- Міжнародно-правові акти про права людини можна розділити на 2 групи: декларації і конвенції.

Декларація (вислів) - це рекомендації, не має обов'язкової сили.

Конвенція (договір, угода) - це угода за спеціальним питання, обов'язкове для держав, які до нього приєдналися.

У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини. проголосивши, що «людство зобов'язане давати дитині краще, що воно має». У цьому документі були сформульовані 10 принципів, що стосуються захисту і благополуччя дітей.

У 1989 році асамблея одностайно проголосувала за прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Виходять дві дівчинки з портфелями - Іра і Оля.

Іра. Ти не підеш на фізкультуру?

Оля: Ні, я звільнена. (Іра йде, Оля починає малювати.)

Оля. А що такого, я ж нічого не вкрала, тільки взяла подивитися. Хіба не можна?

- Це право називається правом власності, тобто кожна людина, в тому числі і дитина, має право володіти речами, і ніхто не має право за будь-якої причини посягати на те що тобі майно. Це закріплено в Конвенції.

9. Гра «Знавці прав людини».

  1. Чи є Мауглі, що живе в лісі разом з дикими звірами, дитиною, які мають рівні з іншими права?

(Згідно з Конвенцією, дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку. Ст. 1)

(Ст. 31, що визнає право дитини на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають її віку).

(Ст.16, право на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції, незаконне посягання на честь і репутацію).

  1. Баба Яга забирає братика Іванка від сестриці Оленки за тридев'ять земель в тридесяте царство.

(Ст. 11, незаконне переміщення та неповернення дітей з-за кордону;

Ст. 16, право на особисте життя, сімейне життя).

10. Заповнення таблиці.

Крім перерахованих прав, держави - учасники конвенції забезпечують, щоб жодна дитина не піддавалась катуванням та іншим жорстоким, що принижує людську гідність видам поводження та покарання (ст. 37).

- Давайте визначимо, яку людину ми називаємо злим, жорстоким, а якого - добрим.

11. Гра «Долоньки»

Діти обводять свою руку. На пальчиках пишуть свої хороші якості, а на долоньці то якість, від якого вони хотіли б позбутися, за яке буває соромно.

- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Що вас змусило задуматися?

Роздаю пам'ятки для учнів «Права, які у мене є».

Пам'ятка для учнів.

  1. Право на ім'я, по батькові та прізвище;
  2. Право знати своїх батьків, спільно з ними проживати;
  3. Право на турботу і виховання;
  4. Право на спілкування зі своїми батьками, бабусями, дідусями, братами і сестрами;
  5. Право на захист і вихованні;
  6. Право висловлювати свою думку;
  7. Право на повагу до людської гідності;
  8. Право на захист своїх прав і законних інтересів;
  9. Право на особисте майно, на отримання змісту від батьків.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

· Допомогти дітям засвоїти моральні норми, сформувати у них моральні установки.

розробка класної години в початкових класах на тему "Права людини"

Мета: розкрити поняття «права людини», «права дитини»; познайомити учнів з Декларацією.

Тематичний класна година в 4 класі "« Культура миру. Людина серед людей. »

Даний класна година проводився для того, щоб: 1.Познакоміть учнів з поняттям «Культура миру» і розкрити його складові; 2.Показать значимість освіти у формуванні в учнів позитивної Я.

Виховна година в 3 класі на тему «Почути серце людини» Завдання: Допомогти дітям засвоїти моральні норми, сформувати у них моральні установкі.Познакоміть з поняттями «вихованість», «такт», «ми.

Анотація: Сценарій розроблений для проведення класної години в початкових классах.Цель: - познайомити дітей з будовою очі, дати початкове поняття про функції райдужки, зіниці, кришталика; - показу.

класна година для учнів 4 класу.

Виховна година в початкових класах на тему тероризму

Матеріал підібраний для учнів 1-4 класів.

Схожі статті