Урок побудований за технологією розвитку критичного мислення через читання та пісьмо.Благодаря точно підібраним стратегіям, учні на уроці відкривають для себе великі можливості в роботі: вчаться міркувати, робити висновки аргументувати своє мненіе.Учащіеся працюють в групах, порівнюють зовнішній вигляд домашніх і бездомних кішок, ведуть роботу в парі складаючи щоденник "подвійного запису", пишуть есе на тему урока.Такіе уроки надовго залишаються в пам'яті у хлопців.
Урок: Літературне читання 2 клас Тема. Б.Жітков «Безпритульна кішка» Мета: учні повинні знати, про те, що ми відповідаємо за того, кого вони приручили
Завдання. Відпрацьовувати навички свідомого, побіжного, безпомилкового читання; активізувати розумову діяльність; вчити виділяти смислові одиниці теми. Розвивати критичне мислення учнів, вміти міркувати, робити висновки, міркувати, аргументувати свою думку. Виховання дбайливого ставлення до тварин, почуття співчуття, взаімовиручкі.Форми і методи: словесний, частково-пошуковий, робота в парах, робота в группахТіп: комбінований. Хід уроку.
2Актуалізація і корекція опорних знань. Дзижчить читання. (1хв) Перевірка д / з читання есе. "Лист другові".
2.Етапи засвоєння нового матеріалу.
Виразне читання вірша «Бездомна кішка»
Кошеня бездомний в під'їзді сидів, Він в щілинку дверей чиєїсь сумно дивився Нещасний, замерзлий, в кутку, в темряві, Він чув бурчання в своєму животі, Дивився на людей, що проходять часом, які йшли все в турботах, додому. Він погляд свій тускнеющій до них спрямовували, Від них він співчуття, допомоги чекав. Очима просив у людей: «Допоможіть, Візьміть мене, у себе притулок. Не дайте мені з голоду тут померти, Такі не в силах я муки терпіти ». А люди співчуття не проявляючи, Йшли повз, кошеня не помічаючи. Вже ніч настала, кругом тиша, І до неба злітає страждальця душа.
- Що ви відчули, коли слухали вірш?
- Визначте тему і мету нашого уроку. Повідомлення теми і мети уроку.
3.- Розподіл учнів на групи (робота в групах) -Хлопці, я вам на столи розклала розрізані картинки, які ви повинні зібрати в групах. Кого ви бачите на картинках? -Що може сказати перша група про свою кішку? Опишіть її. -Що може сказати друга група про свою кішку? Опишіть її.
(Перевірка роботи 3 і 4 групи) -Чим дані кішки відрізняються один від одного? Як ви думаєте що призвело до того, що кішки виглядають по-різному?
4.Работа в зошиті. «Щоденник подвійного запису» (робота в парах)
Опишіть зовнішній та внутрішній стан кішок.
-Розгляньте групу фотознімків на дошці?
-Що можна сказати про цих котів? Які кішки викликають співчуття?
-Як ви вважаєте, хто винен в тому, що дані кішки залишилися безпритульними. -Як ви думаєте, з яким твором ми сьогодні будемо знайомитися. 5.Первічное читання оповідання учителем.
6.Работа в групах.
1 і2- становлять питання по 1 частини розповіді
3-4-складають питання по 2 частини розповіді. Перевірка виконаної роботи в групах .Робота з питань. Хлопці, сподобався вам розповідь? - Яке враження справив на вас розповідь?
- Хто головний герой твору? - З якою проблемою зіткнувся Борис Жидков? - З якої причини головний герой хотів завести собі кішку? - Як поставився пес до появи кішки? -Який епізод в оповіданні вас торкнувся найбільше? 7. Рефлексія. -Що можна зробити, щоб бездомних тварин стало менше?
Есе «Я бездомна кішка»
Д / з. Виразне читання розповіді.