32 33 34 1 2 35 36 37 38 39 40 41 4 42 43 44 45 46 47 5 48 49 6 50 51 52 53 54 55 56 57 58 9 59 10 60 7 61 62 63 64 65 66 67 68 69 8 70 71 72 11 73 74 75 76 77 78 14 79 80 81 31 17 15 82 16 20 83 84 85 19 86 87 88 30 89 18 90 21 91 92 93 94 95 96 97 98 99 22 100 101 102 103 104 105 23 24 106 107 108 26 109 13 110 111 29 28 112 113 114 115
Увага Знижка 50% на курси! поспішайте подати
заявку
Професійної перепідготовки 30 курсів від 6900 руб.
Курси для всіх від 3000 руб. від 1500 руб.
Підвищення кваліфікації 36 курсів від 1500 руб.
Тема уроку: «Шкіра. Гігієна шкіри ».
Мета уроку: Ознайомити учнів з шкірою і гігієною шкіри.
Освітні: вивчити поняття шкіра, особиста гігієна і правила догляду за шкірою, зубами, волоссям і т.д.
Виховні: продовжити формування в учнів здорового способу життя.
Розвиваючі: формування навичок логічного мислення, розвиток розумової діяльності, мови.
Тип уроку: Комбінований.
Організаційний момент (1 хв.).
Повторення пройденого матеріалу (__ хв.).
Вивчення нового матеріалу (__ хв.).
Закріплення матеріалу (__ хв.).
Завдання на будинок, загальні висновки (2 хв.).
Повторення пройденого матеріалу.
Сьогодні на уроці ми продожаем вивчати організм людини. На минулому уроці ми дізналися, як людина сприймає навколишній світ і деякі важливі правила, без яких в житті ніяк не можна обійтися.
Давайте пограємо. Потрібно з'єднати стрілками правий і лівий стовпчик.
Вивчення нового матеріалу
Правильно, хлопці. Про всі ці органах ми говоримо на уроках природознавства. Залишився тільки орган дотику. Про що ми будемо говорити ви дізнаєтеся, відповівши на загадку.
Тіло зверху прикриваю,
Захищаю і дихаю.
Пот назовні виділяю,
Температурою тіла керую (шкіра)
Правильно. Це шкіра.
Подивіться на шкіру на своїй руці, помацайте її. Що можете про неї сказати? Яка вона? (Тонка, пружна, м'яка, міцна.)
Якого вона кольору? (Блідо-рожева.)
Подивіться на шкіру через лупу. Що ви бачите? (Маленькі отвори - пори.)
Як ви думаєте, для чого вони? (Шкіра дихає, через них виходять жир і піт.)
Що ще бачите? (Волоски.)
Зверніть увагу - на місці згинів: лікті, пальці, коліна, шкіра має складки. Навіщо вони? Проведемо досвід-спостереження: правою рукою захопіть складки шкіри на суглобі пальця лівої руки, а тепер повільно зігніть палець. Що відбувається? (Без складок наші пальці, руки, ноги не змогли б легко згинатися.)
Має отвори (пори), волоски, складки, лінії (малюнок).
1. Захисна функція.
2. Видільна функція.
3. Дотикальна функція.
4. Регулює температуру.
Зайка сірий умивається, (Всі «вмиваються».)
Видно в гості збирається.
Витер сухо. (Трут долоньками ніс, вуха.)
Скок-підскоки! (Діти легенько скачуть.)
Послухайте уривок з вірша і скажіть, є такі діти в нашому класі.
Ковдра втекло,
полетіла простирадло
І подушка, як жаба
Поскакала від мене.
Я хочу напитися чаю,
До самовару звідкись вискакувати,
Але пузатий від мене
Втік як від вогню.
Що таке?
Що трапилося?
Такі діти є в класі?
А хто написав цей вірш? Назвіть назву вірша.
Чому втекли всі предмети від героя?
Що не дотримувався хлопчик?
Правила по догляду за шкірою.
Гігієна - це наука про здоров'я.
Знайдіть половину. (Пропозиції в висловлюваннях перемішані)
1. Мийся кожен день теплою водою з туалетним милом або дитячим.
2. Одягай кожен день чисту білизну, шкарпетки, колготки.
3. Якщо у тебе дуже суха шкіра, попроси маму, щоб вона дала тобі крем.
4. Їж побільше свіжих овочів і фруктів, пий молоко
Коли будеш витиратися, не забудь, як слід висушити шкіру.
Якщо забруднити, протягом дня, поміняй його.
Іноді при сухій шкірі в воду для купання додають спеціальні масла.
Висновок. Твоя шкіра буде чистою і гладкою, якщо будеш отримувати достатньо вітамінів.
Самостійна робота в парах.
- А тепер перевіримо, наскільки ви були уважні на уроці. Прочитайте текст, заповніть пропуски відповідними за змістом словами, працюємо в парах.
Шкіра - це не просто покриття тіла людини, це активний _______________ з різноманітними функціями. Здатність людини відчувати дотик, біль, тепло, холод називається _________________. Шкіра виділяє _____________ і _______________. Підшкірний жир зберігає ________________. Постійна температура всередині тіла підтримується за допомогою виділення _______________. Нормальна температура тіла людини становить _________. На поверхні шкіри є лінії-малюнки. Наука, яка їх вивчає, називається ________________.
Послухайте, хто так кричить і волає про допомогу:
«Цей хлопчисько - такий бешкетник, носиться на велосипеді як божевільний! Звалиться на асфальт, обдерёт собі коліно, а мене пече «як вогнем», тому що я-то знаю, як пече справжній вогонь. Адже цей хлопчисько вічно грає з сірниками. А то ще полізе в таку крижану воду, що я готова сповзти з його ніг. Що це за життя? »
- Цікаво, хто так «вбивається»? (Звичайно, шкіра.)
- На наступному уроці ми продовжимо розмову про шкіру і дізнаємося не тільки про те, як берегти шкіру від пошкоджень, а й багато іншого, постараємося відповісти на інші питання, що цікавлять вас питання.
Чого вчилися на уроці?
Які функції має шкіра?
Як треба доглядати за шкірою?
Що сподобалося вам на уроці?