Конспект уроку технології в 2 класі човен з вітрилом

Урок технології в 2 класі "Човен з вітрилом"

Урок технології в 2 класі на тему: Технічне моделювання. Плаваючі моделі. Човен з вітрилом.

Тема уроку: Технічне моделювання. Плаваючі моделі. Човен з вітрилом.
Мета уроку. конструювати плаваючу модель човна з вітрилом; сприяти розширенню політехнічних знань і умінь, формування конструкторських здібностей, удосконалення загальнотрудових умінь; розвивати творчість, винахідливість; виховувати повагу до професій морського флоту, товариські взаємини у праці.
Обладнання: зразок виробу, креслення, презентація.

I. Організаційний момент.
Перевірка готовності учнів до уроку.
II.Формуліровка теми уроку і його цілей.
1. Відгадати, що це.
Ходить по небу рука,
Зачіпає хмари,
А під нею гам і гром-
Виростає новий будинок.
( Будівельний кран)
До нас у двір забрався кріт,
Риє землю біля воріт.
Тонна в рот землі увійде,
Якщо кріт розкриє рот.
(Екскаватор)
Чи не літає, чи не дзижчить,
Жук по вулиці біжить,
І горять в очах жука
Два блискучих вогника.
(Автомашина)
Спочатку дерево звалили,
Потім нутро йому довбали,
Потім лопатками забезпечили
І по річці гуляти пустили.
(Човен)
2. Як назвати одним словом?
Що зайве? Чому?
Як ви думаєте, яка тема уроку?
III. Робота по темі уроку.
1.Рассказ вчителя «Від плота до атомохода».
Кожен з вас бачив пливуть по річці дошки, колоди. Колись древній наш предок звернув увагу на зірвалося в воду і пливе дерево, колода. Може бути хтось врятувався. вхопившись в воді за шматок колоди. Колода стало засобом переправи.
А потім придумали. прив'язали до колоди ще колоду. А до того колоді ще колоду ... Вийшов пліт. Стійкий, тільки важкий. Стали довгою жердиною від дна відштовхуватися. На плотах можна було здійснювати далекі подорожі.
Потім здогадалися люди видовбати середину колоди. Вийшла перша човен - довбанка. (Човник) І виявилося, що рухати човен теж дуже зручно шостому. А потім помітили: широким веслом можна і просто від води відштовхнутися.
Поступово ці плаваючі засоби удосконалювалися. Човни і човники збільшувалися в розмірах. Їх стали робити з окремих елементів, з'явилися надбудови, жердина замінили веслами. З'явилися різні гребні споруди (галери). потім галери з вітрилом. Важким був працю веслярів. У цій роботі використовували рабів. Давньогрецькі суду мали навіть кілька рядів весел і налічували до 90 веслярів, а розміри судів досягали 25 метрів в довжину і 4 метрів в ширину.

Десятиліттями удосконалювалося мореплавство. У середні століття з'явилися парусні кораблі. Варяги, так називали на Русі жителів Скандинавії. будували драккари і човни з високо піднятою носовою частиною, на якій встановлювали голови драконів (тому й назва драккар) .Суд досягали розмірів до 30 метрів в довжину і 5 метрів завширшки і мали чотирикутний парус.
У 16-17 століттях будуються різні типи суден: каравели, нефи, каракка, галіони, фрегати. У 18 столітті - шлюпки, бриги, кліпера У 1803 році побудували перший корабель з паровим двигуном. (З високою трубою, колесами по бортах, а внутрішньо-парова машина і котел) До середини 19 століття гребні колеса замінили гвинтами. Років через сімдесят після цього прибрали з корабля парову машину з котлом. З'явився теплохід.
Тепер більшість кораблів теплоходи, електроходи. І, нарешті, з'явилися радянські атомохода «Ленін», «Сибір», «Арктика».
Побудувавши теплоходи і катери, люди і донині використовують човни. Найпростіші човна служать для переправи на річках і озерах, вони незамінні для мисливців і рибалок. Це ескімоські каяки та сибірські ілімкі (з берести) .Норвежскій вчений і мандрівник Тур Хейєрдал і наш співвітчизник, телеведучий Юрій Сенкевич на виготовлених за зразком стародавніх інків човнах і плотах тривалий час подорожували по океану.
У багатьох слаборозвинених країнах плаваючі споруди просто незамінні в господарстві і биту- східні Гуффі, сплетені з гілок, джонки, поширені від радянського Примор'я до В'єтнаму, єгипетські фелуки. італійські гондоли, індійські пироги.
Широко поширені спортивні човни -каное, байдарки і гумові човни.
Ось і ми сьогодні на уроці виготовимо плаваючу модель човна з вітрилом (показую зразок), закріпимо спосіб розмітки деталей за допомогою операції згинання.
2.Подготовка робочого місця.
Які інструменти і матеріали потрібні для виготовлення човна з вітрилом?
Як розташуємо інструменти і матеріали на робочому місці?
Яке правило використовували, розкладаючи матеріали та інструменти?
Як потрібно поводитися з ножицями?
3.Планірованіе майбутніх трудових дій.
А.) Вивчення вироби за зразком.
З яких деталей складається виріб? (Корпус човна, щогла, вітрило, прапорець)
Б.) Показ частин на моделі корабля.
Як і кожен корабель човен має: днище -дно човни,
корму -Задні край корпусу судна, човни;
носову частину - передню край корпусу судна, човни;
щоглу -вертикальний стовбур дерева, встановлений в площині судна. основа для постановки вітрил; парус - великий шматок товстої тканини на щоглі, що надувається вітром і приводить в рух судно.
в.) Вивчення вироби за кресленням.

Конспект уроку технології в 2 класі човен з вітрилом

Конспект уроку технології в 2 класі човен з вітрилом

Конспект уроку технології в 2 класі човен з вітрилом

Схожі статті