Конспект відкритого логопедичного заняття в старшій групі на тему «такі різні квіти»

Елеонора Сугак
Конспект відкритого логопедичного заняття в старшій групі на тему: «Такі різні квіти»

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Читання художньої літератури», «Художня творчість»

Мета: уточнити і розширити знання дітей по лексичної теми "Квіти"; розширити та активізувати словник дітей з даної теми.

1. Закріпити знання дітей про квіти: лісових, польових, садових.

2. Ознайомити з будовою квітки.

3. Закріпити навички словотворення і словозміни: удосконалювати навичку освіти прикметників від іменників; освіти іменників зменшувально-ласкательного значення; узгодження іменників з прикметниками, дієсловами, числівниками; підбирати прикметники до іменників;

4. Розвивати зв'язне мовлення; закріплювати вміння відповідати на питання повним пропозицією;

1. Розвивати дрібну і загальну моторику у дітей;

2. Розвивати немовні психічні функції (слухове, зорове увагу, логічне мислення).

Корекційно - виховні цілі:

1. Виховувати дбайливе ставлення до квітів

2. Виховувати вміння слухати уважно, розвивати пізнавальний процес;

3. Виховувати комунікативні навички.

4. Стимулювати формування інтересу до навчальної діяльності.

1. Сюжетна картинка «Паровозик»

2. Магнітофон, запис музики П. І. Чайковського «Вальс квітів»

3. Зображення із зображеннями польових, садових квітів, лісових квітів.

4. Вази з паперу;

5. Сюжетна картинка "Квіти в лісі"; Сюжетна картинка "Квіти на поле"; Сюжетна картинка "Квіти в саду".

6. Вирізані квіти.

7. Схема для складання розповіді-опису

1. Організаційний момент (включаю музику П. І. Чайковського «Вальс квітів»)

Логопед: - Весна! Прекрасна погода. І я пропоную вам разом зі мною вирушити на чарівному паровозі в захоплюючу подорож по весняному лісі. Уявіть, що наш паровоз працьовито обертає колесами, і ось ми в лісі. Ми гуляємо по лісі. І, що ми бачимо! Полянки квітів серед галявин снігу!

- Які перші весняні квіти з'являються в лісі? (Проліски.) (Логопед вивішує малюнки)

- Які ще весняні квіти, які ростуть в лісі, ви знаєте? (Конвалії, незабудки) (вивішую картинки)

Всі ці квіти ростуть в лісі, значить, їх, як можна назвати - Лісові

Логопед: - Їдемо далі ... подивилися в віконця нашого паровозика і побачили там садові ділянки! На них теж розцвіли красиві квіти, але вони ростуть в садах.

-Хто знає, які квіти першими розквітають на садових ділянках? (Нарциси, тюльпани.)

-А які ще квіти ростуть на садових ділянках? Троянди, півонії, айстри (логопед вивішує малюнки)

-Всі ці квіти ростуть в саду, значить, їх, як можна назвати - Садові

Пройшла весна, а за навесні настав яку пору року? (Літо.) І ми робимо на нашому чарівному паровозі подорож з весни в літо. Наш паровоз везе нас швидко, і ось ми на літньому полі.

-Які квіти ми бачимо на літньому полі? (Ромашки, волошки, дзвіночки, маки.) (Логопед вивішує малюнки) Всі ці квіти які? Польові.

-Молодці, скільки кольорів ви знаєте!

2. Гра «Назви ласкаво». (Логопед вивішує схему квітки)

Логопед: -Хлопці, з чого ж складається квітка? Давайте назвемо його частини? А для чого потрібен корінь? Корінець знаходиться в землі. Він «п'є» - висмоктує із землі воду, дихає повітрям, утримує рослини в грунті, щоб воно не впало - Навіщо листочки рослини? (Дихати, поглинати світло).

-А давайте ласкаво назвемо частини квітки? Пелюсток-пелюсточки, Бутон-бутончік, Стебло-стеблинка, Листок-листочок, Корінь-корінець, Квітка-квіточку

На клумбі під віконцем Діти сидять на корточках особою в коло,

Піднялися квіточки, повільно встають.

До сонця потягнулися, Тягнуться на носочках, руки вгору

Сонцю посміхнулися, Руки широко в сторони.

До сонечку листочки Долоньки розгорнути вгору,

Розгорнуто бутони, Руки з'єднати над головою.

В сонечку потонуть. Повільно розвести руки в сторони.

Логопед: - Квіти дуже люблять, коли їх хвалять, кажуть гарні, приємні слова.

-Давайте скажемо їм ці слова. (Красиві, ніжні, трепетні, свіжі, яскраві, строкаті, ароматні, молоді, весняні, садові, польові, великі, маленькі).

Логопед: - Під час нашої подорожі ми з вами зібрали букети з квітів (роздаю вирізані квіти дітям, вони підходять до дошки, де знаходиться ваза, вивішують квітка і називають букет)

Букет з ромашок як називається такий букет? (Ромашковий);

Букет з кульбаб - одуванчіковий;

Букет з волошок - волошковий;

Букет з фіалок - фіалковий;

Букет з дзвіночків - Колокольчикова.

6. Склади розповідь про квіти за схемою (логопед вивішує схему і картинки з варіантами кольорів)

Діти складають розповідь-опис про квіти, відповівши на питання:

Де росте? (В лісі, в полі, на клумбі.)

Розповісти який він.

Які у нього пелюстки, стебло і листя.

Це ромашка. Вона росте в полі. У ромашки тонкий стеблинка, різні листочки, білі довгі пелюстки з жовтою серединкою. В поле можна зібрати ромашковий букет.

Це жовтець. Він гарний, золотистий. У нього жовті пелюстки, різьблені листочки і тонкий стеблинка.

7. Підведення підсумків заняття.

Логопед: Хто пам'ятає вірш «Якщо я зірву квітку ...». Хто хоче його розповісти? (Той, хто бажає дитина розповідає вірш).

Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку,

Якщо все: і я, і ти,

Якщо ми зірвемо квіти,

Те виявляться порожні

І дерева, і кущі.

І не буде краси,

І не буде доброти,

Якщо тільки я і ти,

Якщо ми зірвемо квіти.

Логопед: Уявіть, всі квіти зникнуть, що станеться? (Відповіді дітей) можна рвати квіти. Квітами потрібно милуватися. А як? (Дивитися на них, вдихати їх запах)

Логопед: Де ми з вами побували? З чим знайомилися на занятті? Які квіти запам'ятали? Що вам найбільше запам'яталося?

Конспект НСД з розвитку мовлення в старшій групі «Такі різні слова. Слово, що позначає ознаку предмета »« Такі різні слова. Слово, що позначає ознаку предмета »Цілі: - Сформувати нове поняття про слова, що позначають ознаку предмета ;.

Конспект відкритого подгрупповие логопедичного заняття в підготовчій до школи групі на тему «Зима» Конспект відкритого подгрупповие логопедичного заняття в підготовчій до школи групі на тему: «Зима» .Мета - збагачення активного словника.

Конспект заняття в старшій групі «Такі різні професії» Конспект заняття в старшій групі на тему: «Такі різні професії» Мета: 1. Викликати у дітей інтерес до навколишнього світу, розширювати знання.

Розвага з толерантності в старшій групі «Ми такі різні, але ми разом» Завдання: навчити дітей любити, приймати і поважати один одного такими, якими вони є, не звертаючи увагу на колір шкіри, розріз очей, національність.

Конспект відкритого логопедичного заняття в старшій групі на тему «такі різні квіти»
Конспект заняття з малювання «Такі різні дерева» Заняття №4 художньо - естетичне Тема: «Такі різні дерева» Завдання: закріпити техніку малювання дерева; вміти малювати різні.

Схожі статті