Анастасія Трофімова
Конспект відкритого заняття для дітей раннього віку. на тему: «Курочка - ряба»
Мета. формувати у дітей інтерес до заучування віршів; розширення словникового запасу, розвиток зв'язного мовлення. Збільшити коло знань про навколишній світ;
Завдання. сформувати руху пальців і кистей рук, які мають особливе розвиваюче вплив.
Поліпшити виконання тонких рухів пальців рук.
Провести тренування рухів пальців рук.
Стимулювати мовний розвиток дитини.
Сприяти покращенню артикуляційної моторики.
Обігрування складних ситуацій.
Наслідування рухам і звуків тварин.
Хід заняття.
Вихователь. ребятки подивіться, хто до нас в гості прийшов? Це курочка до нас з казки прийшла.
Вихователь приносить курочку.
Вихователь. а давайте її розглянемо. Що є у курочки?
- оченята, а у вас є очі? (Показують у себе очі)
- дзьоб, а у нас є носик і ротик. (Показують)
- лапки, а у нас є лапки? Ні звичайно! У нас є ніжки? (Діти показують)
- хвостик, а у нас є хвостик? Ні! А пошукайте раптом ми не помітили! (Діти не знаходять і кажуть що його немає).
Хлопці а давайте ми курочку казку розповімо і покажемо.
Жили - були (складаємо долоні і кладемо їх спочатку на ліве плече, а за тим на праве) дід і баба (руками малюємо бороду і хустку). Була у них курочка - ряба (складаємо руки конусом у особи, робимо дзьоб. Наслідуючи звукам- ко-ко-ко). Знесла їм курочка яєчко (робимо руками круговий рух). Та не просте, а золоте (водимо пальцем з одного боку в інший кілька разів, а потім тримаємо палець рівно). Дід бив - бив, не розбив (однією рукою стукаємо по правій нозі, за тим махаємо пальцем). Баба била - била, не розбила (то ж з лівою ногою і іншою рукою). Мишка бігла (двома пальцями показуємо біжучий мишку по нозі, хвостиком вильнула (імітуємо пальцем хвостик, яєчко впало і розбилося (двома руками показуємо падіння на підлогу, а за тим розводимо руки показуючи що воно розбилося). Дід плаче (закриваємо обличчя руками і наслідуємо звукам , баба плаче (те саме). а курочка сокоче (складаємо руки конусом у особи, робимо дзьоб. Наслідуючи звукам- ко-ко-ко). Не журися дід, що не журися баба (спочатку правою рукою показуємо заперечення, а за тим лівої, знесу я вам яєчко не золоте а просте (показуємо руками яєчко) . І знесла їм курочка багато смачних простих яєчок. Дідусь з бабусею дуже були раді і більше не засмучувалися (показуємо радість, сміх).
Вихователь. ребятки, а давайте ми курочку ще й пісеньку заспіваємо.
Вийшла курочка гуляти
Вийшла курочка гуляти (махаємо ручками -крилишкамі, свіжої трави пощипати (діти щипають травичку руками)
А за нею хлопці - жовті курчатка (йдуть за курочкою)
Ко-ко-ко, ко-ко-ко, не ходіть далеко! (Погрожуємо пальчиком)
Лапками гребіть (загрібаємо ручками)
Зерна шукайте (клюємо пальчиками зернятка)
З'їли товстого жука, дощового черв'яка (показуємо ручками, який товстий жук і довгий черв'як)
Випили водиці повне коритце (показуємо як черпаємо воду і п'ємо).
Ходять Ципко цілий день,
Нагинатися їм не лінь.
Черв'ячків не видно,
Малюкам прикро. (Руки на пояс, танцюємо)
Діти сідають на стільці.
Вихователь. хлопці, які ви молодці! Як ви всі добре робите! Мені курочка сказала. що їй так все сподобалося, що вона принесла вам в кошичку подарунки.
Вихователь дістає кошичок з яєчками і роздає дітям. Хлоп'ята, а що ж за подарунки вам курочка принесла. - яєчка! Давайте подякуємо курочку і попрощаємося з нею. - спасибі курочка і до побачення!
Збагачення словникового запасу для розвитку зв'язного мовлення дитини. Не маючи словникового запасу-ні зв'язного мовлення, немає динаміки в розвитку оповідної та діалогічного мовлення. Роботу над збагаченням словникового.
Райдужна ниточка-виставка дитячих роботи (діти з обмеженими можливостями здоров'я) Райдужна ниточка-виставка дитячих робіт (діти з обмеженими можливостями здоров'я) Група "Сонечко" Вихователь Соболєва Ірина Володимирівна.