Ольга Перелигіна
Конспект заходу з краєзнавства. Вікторина «Край наш Орловський»
Тема. «Ознайомлення дошкільнят з рідним містом».
Мета. виховувати інтерес і любов до рідного міста.
- закріпити знання дітей про історичне минуле міста Орла;
- закріпити знання дітей про життя наших предків, їхні звичаї, заняттях, побуті;
- вчити дітей впізнавати по ілюстрацій відомі місця міста; удосконалювати вміння розповідати про визначні пам'ятки рідного міста;
- закріпити знання дітей про природу Орловської області; формувати уявлення про заповідник як місці, де багату природу спеціально охороняють.
Устаткування і матеріали. карта-панно, що представляє собою довгий паперовий лист, на якому смугою синього кольору позначена «річка часу»; вздовж річки намічені дві зупинки. «Старина» і «Наш час»; картинки із зображенням будинків, транспорту, предметів одягу, освітлювальних приладів минулого і сьогодення; фотографії із зображенням пам'яток міста Орла.
Попередня робота. бесіди про минуле міста, знайомство з письменниками-орловців. розучування віршів орловських поетів. розгляд ілюстрацій з видами міста, розповіді дітей про улюблені місця міста; розглядання фотографій національного парку «Орловське полісся». розповіді дітей, які відвідали парк.
Хід заходу:
- У кожної людини є своя мала Батьківщина, це місце, де він народився, виріс. Для нас Батьківщина - це наш Орловський край.
Орловський край. простори польові,
Рідна навіки сторона.
Як дочка великої матері Росії
Одним диханням живе вона.
- Отже, починаємо вікторину.
I тур - «Подорож в минуле»
Питання по черзі задаються командам.
1-е питання. В якому місці був заснований Орел?
Передбачуваний відповідь дітей. Орел був заснований в тому місці, де річка Орлик впадає в річку Оку.
2-е питання. Чому наше місто називається Орел?
Передбачуваний відповідь дітей. Є така легенда. «Коли перші працівники прийшли на те місце, де в Оку впадає Орлик, так ударили сокирами по столітнім дубам, то злетів у небо сполоханий людиною орел. І він назвав люди те місце Орлом ».
3-й питання. Хто є засновником нашого міста?
Передбачуваний відповідь дітей. Московський цар Іван IV.
4-й питання. Як виглядав наше місто в той час?
Передбачуваний відповідь дітей. Це була дерев'яна фортеця, яку з двох боків оточували річки, а з третього - рів з водою. Всередині фортеці знаходилися будинок воєводи, церква, приміщення для зберігання хліба, пороху, ядер і зброї.
5-е питання. Для чого будувалися такі фортеці:
Передбачуваний відповідь дітей. Фортеці будували для захисту від ворогів, щоб не дати їм проникнути в глибину російської землі, до Москви. У фортеці знаходилися воїни, які могли в будь-яку хвилину битися з ворогом.
6-е питання. Що зараз знаходиться на місці фортеці?
Передбачуваний відповідь дітей. В даний час в цьому місці розташований дитячий парк.
- Молодці, ви впоралися з усіма питаннями!
- А зараз вирушимо в подорож по «річці часу». Прошу підійти до цього столу, розгляньте уважно карту.
Перше завдання для команди «Сонечко». Вам потрібно розповісти, в яких будинках люди жили раніше, а в яких - живуть зараз, вибрати відповідні картинки і помістити їх в потрібному місці «річки часу».
Передбачуваний відповідь дітей. Раніше будинки були невисокі, дерев'яні, печі не мали труб, дим виходив через вікна і двері. Пол був земляним, віконця дуже маленькими, в них ледве-ледве потрапляв денне світло. Багаті люди жили в теремах, які були красиво прикрашені. Зараз люди живуть у високих будинках, бетонних, цегляних, з великими вікнами.
(Діти, розповідаючи, прикріплюють картинки до «річці часу»)
- А тепер учасники команда «Краплинка» розкажуть про те, як висвітлювалися будинку в старовину і зараз.
Передбачуваний відповідь дітей. Раніше бідні люди висвітлювали свої будинки скіпами - дерев'яними паличками або палили гніт, просякнутий жиром. Багаті будинку висвітлювалися свічками, гасовими лампами. Зараз вдома людей висвітлюються електрикою.
(Діти прикріплюють відповідні картинки до «річці часу»)
Також діти розповідають про одяг і транспорті минулого і сьогодення.
- Переходимо до наступного туру нашої вікторини.
- Назвіть відомих орловських письменників. поетів, композиторів, яких ви знаєте.
Передбачуваний відповідь дітей. Тургенєв, Лєсков, Фет, Бунін, Калинников.
- А зараз я попрошу вас прочитати вірші орловських поетів.
- Наступне завдання. подивіться на ці ілюстрації і назвіть, які пам'ятки нашого міста на них зображені.
(Кожній команді пропонуються по 2-3 ілюстрації із зображенням пам'яток міста Орла.)
III тур - «Природа Орловського краю»
- Продовжуємо нашу вікторину і переходимо в III тур, присвячений природі нашого краю.
1-е питання. Яка річка ділить наше місто на дві частини?
Передбачуваний відповідь дітей. Річка Ока.
2-е питання. Як називається місце, де зливаються дві
Передбачуваний відповідь дітей. Стрілка - це місце, де зливають свої води дві річки Ока і Орлик.
3-й питання. Який відомий заповідник був створений в Орловській області?
Передбачуваний відповідь дітей. Національний парк «Орловське полісся».
4-й питання. Як ви думаєте, для чого він був створений?
Передбачуваний відповідь дітей. Національний парк «Орловське полісся» був створений для того, щоб зберегти і зробити нашу природу багатшими.
5-е питання. Які тварини водяться в нашому краї?
Передбачуваний відповідь дітей. Лисиці, вовки, зайці, білки, бобри, їжаки.
6-е питання. Які тварини живуть тільки в «Орловському полісся»?
Передбачуваний відповідь дітей. Олені, ведмеді, зубри, лами.
- Молодці, ви впоралися з усіма завданнями. Вікторина підійшла до кінця. залишилося підвести підсумки.
Дидактичні ігри з краєзнавства «Люби і знай свій рідний край» (старша, підготовча група) Вихователь Воробйова Олена. Виховання маленького патріота починається з найближчої для нього - рідного дому, вулиці, де він живе, дитячого.
Фольклорна гра-вікторина «Від добрих дум міцнішає розум». Конспект відкритого заходу для батьків Конспект відкритого заходу для батьків. Фольклорна гра-вікторина «Від добрих дум міцнішає розум» Підготувала і провела вчитель-логопед.Конспект інтегрованого заняття з краєзнавства в підготовчій групі «Батьківщина моя-Тульський край» Тема: «Батьківщина моя - Тульський край» Інтегративні області: Соціалізація, Комунікація, Познань, Читання художньої літератури. Мета.
Конспект підсумкового заходу за темою тижня «Жива природа взимку» гра-вікторина «Як дізнатися зиму» Конспект підсумкового заходу за темою тижня «Жива природа взимку» гра-вікторина «Як дізнатися зиму» Мета: формування освітньої.
Сценарій заходу «Вікторина по правилам дорожнього руху!» Мета: розвивати інтерес у дітей до участі в заходах спільних з батьками і сприяти накопиченню емоційно - захоплених.
Вікторина для дітей і дорослих «Вітаю тебе, про рідний край!» 200-річчя М. Ю. Лермонтова присвячується Мета: Будити інтерес до творів М. Ю. Лермонтова; сприяти розвитку творчої уяви, виховання інтересу до класичного.
Вікторина «Люби і знай свій рідний край» Вікторина Люби і знай свій рідний край! Мета: систематизація знань дітей про географічні та природних компонентах Республіки Комі, традиціях.
Вікторина «Рідний свій край люби і знай» Мета вікторини: • Закріпити уявлення дітей про Краснодарському краї; • Перевірити знання дітей про рослинний і тваринний світ, що живе.