Ганна Ніколаєва
Конспект заняття для підготовчої групи на тему: «Історія кіно»
Заняття-бесіда в підготовчій групі на тему. «Історія кіно»
Мета. познайомити дошкільнят з історією кіно
Завдання. - познайомити зі специфікою кіномистецтва;
- розвивати художній смак, глядацьку активність у дітей;
- виховувати себе через сприйняття кіно.
Устаткування. міні-презентація на тему «Історія кіно».
Попередня робота. бесіда на тему. «Професії людей в кіно». гра «Вгадай професію». вікторина для знавців кіно.
1. Організаційний момент.
Вихователь. - Хлопці, сьогодні у нас з вами незвичайне заняття. бесіда. Дуже хочу, щоб ви активно працювали, мені допомагали і нове вивчали.
Для початку давайте посміхнемося, як день зустрінемо, так його і проведемо. Посміхніться хлопчики нашим розумним дівчаткам. А тепер дівчинки посміхнуться нашим сміливим хлопчикам. Про що піде сьогодні мова, думаю, здогадаєтеся самі, отгадав мою загадку:
Там можна подивитися мультфільми,
Журнали, кліпи, кінофільми,
Йдемо туди ми цілим класом,
Там добре, там дуже класно.
Там щось не були давно.
Пора б подивитися ...
Вихователь. - Правильно, хлопці. Це кіно. Сьогодні ми з вами поговоримо про історію кіно. Як ви думаєте, що таке кіно?
Вихователь. Який предмет хлопці нам з вами може допомогти подивитися кіно?
(Відповідь дітей. Телевізор)
Вихователь. - Телебачення називають інформаційною технологією. Це один з видів інформації, за допомогою якого ми з вами дізнаємося багато нового і цікавого. Що ви любите дивитися найбільше по телевізору?
Вихователь. Зараз ми перевіримо, які ви знавці мультфільмів.
Вікторина для знавців кіно:
1. Назвіть героїв м / ф «Ну, постривай!»
2. Хто з героїв жив в Простоквашино?
3. Який герой закликав. "Давайте жити дружно" ?
4. Як звуть бурундуків-рятувальників, які завжди поспішають на допомогу?
5. Як звуть великого зеленого героя, страшного зовні, доброго всередині?
6. Назвіть імена двох шкідливих братиків з м / ф «Лунтик»?
7. Як звали героїню, яка перемогла Снігову Королеву?
8. Героїня російської народної казки приносить багато клопоту своєму великому, дуже терплячому і надійному другові з лісу. Як же її звати?
9. Назвіть імена героїв-богатирів, захисників Землі Руської.
Вихователь. Молодці! Хлопці, чи можете ви уявити собі життя без телевізора? А без кіно. Уявіть собі, що колись люди і уявити собі не могли, що кіно прийде в кожен будинок. Ось підніміть руку, у кого зараз немає телевізора? Подивіться, ніхто не підняв руку. Тому що ми живемо з вами в світі високих комп'ютерних технологій, де не тільки телевізор є в кожному будинку, але і комп'ютер і багато ще якої техніки.
Чарівний світ кіно відкривається для кожної людини по-своєму - стверджують багато видатних людей. Чи згодні ви з думкою, що кіно - чарівне мистецтво? Так, любов до кіномистецтва - це любов на все життя. Протягом життя ми маємо можливість переконуватися в велику силу чарівництва кіно. Спочатку нас цікавить світ мультфільмів, потім рамки наших інтересів розширюються, і ми з цікавістю спостерігаємо історичні. пригодницькі, фантастичні, військові фільми. Як ви думаєте, в чому відмінність мультфільму від кінофільму?
(Відповідь дітей. В кіно знімаються люди. А в мультфільмі герої мальовані, лялькові).
Вихователь. Скільки ж років кіно. хто його створив, як виникло кіномистецтво. Звернемося до його історії.
Вихователь. На кіностудії працюють люди різних професій, які беруть участь у зйомці фільму. Ми з вами вже вивчали професії. Нагадайте, будь ласка, що таке професія?
(Відповіді дітей. Професія це основна діяльність людини).
Вихователь. Зараз ми з вами пограємо і дізнаємося, які професії потрібні для кіномистецтва. Вам треба взяти картку і назвати, що на ній зображено і професію людини, якій це необхідно.
Діти беруть картку і називають професію;
камера (оператор) - (показ картинки камери він знімає кінофільми);
костюми (костюмер). підбирає акторам костюми;
рупор (режисер). керує роботою акторів, операторів, гримерів;
декоратор (будиночок, лава). готує декорації для зйомки;
Вихователь. яку професію ми не назвали з вами?
Вихователь. Правильно. Без актора і не вийшов би результат діяльності всіх людей різних професій, необхідних для зйомки кіно. Якими якостями повинен володіти актор?
(Відповідь дітей. Артистичний, володіти мімікою і жестами, чітко і виразно говорити).
Вихователь. Уявіть, ми з вами артисти. Хто знає, чим займаються, що роблять артисти? (Це професія людей які грають в кіно і театрі). Ми прийшли на репетицію в студію, я ваш режисер. Мене артисти повинні слухати і виконувати завдання.
- І сяє, і блищить, Нікому воно не лестить,
Будь-якому правду скаже.
Все, як є, воно покаже? (Дзеркало)
Гра з дзеркалом «Покажи пику» робота з дзеркалом. Діти показують різні вирази обличчя (радість, смуток і т. Д.)
Розділимося на пари. Одній дитині з пари даємо картку з певним виразом обличчя, він повинен показати це вираз обличчя свого партнера.
Вихователь. Молодці, хлопці! Добре виконали завдання.
Кіно. хлопці люди дивляться не тільки, щоб відпочити, з цікавістю провести час, але і для того щоб самовоспітиваться. Так як ми живемо з вами в двадцять першому столітті, а він у нас інформаційний, отже, ми черпаємо інформацію звідусіль і з кіно теж. хто знаходить героя схожого на себе, хто то бере для себе раду, хто дізнається про світ тварин, про історичні події. і навіть для кого то кіно є помічником в будь-якої життєвої ситуації.
Вихователь. Сьогодні ми з вами познайомилися з історією кіно. Вам було цікаво дізнатися, як з'явилося кіно. Які професії потрібні в кіномистецтві. Як ви думаєте, хлопці, чому нас вчить кіно?
Конспект заняття «Історія мого міста, історія моєї країни» Заняття на тему: «Історія мого міста. Історія моєї країни ». Мета: Розширювати уявлення дітей про рідну країну, про державні свята.
Конспект логоритмічних заняття з дітьми підготовчої групи на тему «Осінь» Тема: «Сонечко не гріє, небо як річка, осінь підступає до нас здалеку». Завдання: • Розвивати загальну довільну моторику і моторику м'язів.Конспект НСД в підготовчій групі «Чарівний світ кіно». Цілі: формувати у дошкільнят уявлення про те, що таке кіно, розширити кругозір вихованців по мистецтву кіно; систематизувати.
Конспект заняття для підготовчої групи «Це велике слово Перемога» Конспект заняття для підготовчої групи на тему: «Це велике слово Перемога!» Мета: Активізувати і розширювати словник дітей по темі заняття.
Конспект заняття з правил дорожнього руху в підготовчій групі «Історія виникнення ПДР в Росії» Цілі: 1. Закріпити знання дітей про ПДР. 2. Знайомити дітей з основними пунктами історії виникнення ПДР в Росії. 3. Виховувати повагу.
Конспект заняття з мови на тему «Зимові забави» для дітей підготовчої групи Мета: Закріплення уявлень про зиму і її забавах. Уточнення, розширення та активізація словника по темі «Зимові забави»: (забави, зимові.Конспект заняття у підготовчій групі на тему: «Історія старовинних речей» Конспект заняття у підготовчій групі на тему: «Історія старовинних речей» Вихователь: Таранова Л. В. Мета: організувати вихованців.
Випускний в підготовчій групі «Знімаємо кіно» Під музику виходить ведуча. Провідна. Привіт гості дорогі, дорогі мами і тата, дідусі та бабусі, дорогі колеги. Сьогодні ми всі.