Ірина Юркіна
Конспект заняття про професії. «Улюблена справа всього життя»
Мета. Формувати цілісні уявлення дошкільнят про професії. більш конкретно про особливості професії артиста.
- викликати інтерес до навколишнього світу;
- формувати реалістичні уявлення про працю людей;
- розширювати у дітей уявлення про професії;
- конкретизувати знання дошкільнят про професії артиста;
- збагатити словниковий запас;
- розвивати артистичні здібності.
-бесіда з дітьми про професії їх батьків;
- розгляд ілюстрацій, з зображенням людей, зайнятих різним працею;
- читання художньої літератури;
- інсценування казок, читання за ролями.
Матеріал й устаткування.
- костюми, декорації для інсценування.
хід заняття
Сьогодні ми поговоримо з вами про професії.
А що таке професія. Професія - це праця. якій людина присвячує своє життя.
А які ви ще знаєте? (Відповіді дітей, (слайд показ деяких професій). Кожна професія пов'язана з якими-то предметами. І, мені здається, що можна по одному-двом словами визначити, чим людина займається. Зараз ми проведемо гру, яка так і називається «Вгадайте, яка професія у людини? ».
Дидактична гра. «Вгадайте, яка професія у людини?» (Вихователь називає слова, а діти повинні вгадати професію).
Ваги, прилавок, товар - (Продавець);
Каска, шланг, вода - (Пожежний);
Сцена, роль, грим - (Артист);
Читальний зал, книги, читачі - (Бібліотекар);
Ножиці, тканину, швейна машинка - (Кравець);
Плита, каструля, смачна страва - (Кухар);
Поле, пшениця, урожай - (Фермер);
Дошка, крейда, підручник - (Учитель);
Кермо, колеса, дорога - (Водій);
Діти, ігри, прогулянки - (Вихователь);
Сокира, пила, цвяхи - (Тесляр);
Цегла, цемент, новий будинок - (Будівельник);
Фарба, пензлі, побілка - (Маляр);
Ножиці, фен, зачіска - (Перукар);
Корабель, тільняшка, море - (Моряк);
Небо, літак, аеродром - (Льотчик);
Землетрус, обвал, надзвичайна ситуація - (Рятувальник);
Тісто, хліб. Батон - (Пекар).
Також, кожна професія пов'язана з якимось родом занять. дій. І я пропоную таку гру.
Дидактична гра. «Вгадай, хто я?»
(Діти діляться на дві команди. Одна команда домовляється і показує дії якої-небудь професії. Інша повинна відгадати - що це за професія. Відгадати отримують фішку. В кінці гри підраховують фішки).
Але про одну професії мені хотілося поговорити детальніше. (На екрані слайд-показ артистів різних жанрів).
Яка це професія. (Діти висловлюють свої припущення, якщо не можуть узагальнити одним словом «артист». Вихователь спрямовує на правильну відповідь).
Артист - незвичайна професія. Знаменитих артистів знають мільйони людей у всьому світі, ними захоплюються, їм хочуть наслідувати. Їх фотографіями прикрашають обкладинки журналів, а в житті цих щасливців супроводжують квіти і оплески (слайд-показ знаменитих артистів).
А чи легко бути артистом (заслуховуються міркування дітей). Артисти під час вистави або зйомки фільму перевтілюються в іншу людину - молодий може грати роль старого, спокійний в житті людина грає роль непосиди і хулігана. А когось із працівників дитячого садка можна назвати артистом? Які ролі вони виконували? А ви вже були хоч раз артистами? (На ранках, в інсценуваннях казок). Але ви, в основному, зображує якихось звіряток на святі, а чи вийде у когось зобразити старого, або маму, яка веде примхливого дитини (діти за бажанням виконують ролі).
Але щоб образ був більш виразним, акторам допомагають інші. Як називаються професії цих людей. (Костюмери, гримери, перукарі).
А як ви вважаєте, чи може маленька дитина бути артистом? (Показ слайдів)
А тварина може бути артистом? (Показ слайдів).
А хто б з вас хотів бути артистом? Чим вас привабила ця професія. А хто мріє вибрати собі іншу професію. Чому? (Відповіді, міркування дітей).
Ми багато сьогодні дізналися про професії. повторили знайомий матеріал. І я пропоную провести ще оду гру.
Дидактична гра «Кому, що потрібно для роботи?»
Кухарю потрібні каструлі, ножі, продукти і т. Д.
І на завершення нашої бесіди про професії. і зокрема про артистів, подивіться інсценування уривка з казки А. С. Пушкіна «Казка про рибака і рибку». Виконують діти групи «Айболить».
(Діти показують інсценізацію уривку з казки. В кінці вихователь називає кожного героя. «Роль старого виконував ..., роль старої виконувала ... і т. Д.)
І всім хочеться побажати подальших творчих успіхів.
Перспективне планування безпосередньо освітньої діяльності (НОД) старшої групи за програмою «Дитинство» перспективне планування безпосередньо освітньої діяльності (НОД) старшої группиОбразовательная область «Труд»: Праця дорослих.