Конспект заняття психолога з дітьми з ОНР «острів виконання бажань»

Наталія Куксова
Конспект заняття психолога з дітьми з ОНР «Острів здійснення мрій»

Мета. формування емоційної стабільності, корекція відхилень у розвитку емоційної сфери дошкільників із загальним недорозвиненням мови.

- вчити дітей визначати і оцінювати свій емоційний стан, а також адекватно реагувати на емоційний стан інших людей;

- навчати прийомам саморозслаблення, зняттю психом'язового напруги;

- розвивати навички релаксації;

- сприяти згуртуванню дитячого колективу.

Устаткування. Паперові особи, олівці, килимки для релаксації, капелюх.

Хід заняття:

Діти входять в зал, вітають психолога і один одного.

Вправа «Капелюх чарівника»

Психолог. «На світі живе добрий чарівник, який допомагає дітям. Якщо він одягає кому - то на голову свою чарівну капелюх, у цієї людини виконуються найзаповітніші бажання. Але ось біда, цей чарівник дуже розсіяний, він постійно - то втрачає. Ось і зараз він втратив свою чарівну капелюх і шукає її вже два дні. Цікаво, чи є якісь - то способи повернути капелюх власнику? (Відповіді дітей). Чудова ідея! Давайте вирушимо на острів виконання бажань. і знайти капелюх чарівника. Допоможемо чарівникові? А на чому ми з вами зможемо дістатися до острова. (Відповіді дітей) Острів далеко. до нього простим транспортом не доберешся. Я пропоную переміщуватися! Знаєте, що це таке? (Відповіді дітей) Чи готові? Тоді закривайте очі, ми злітаємо. (Прилетіли)

1. «Казкове місто»

Подивіться, на шляху у нас місто Сміху. Жителі цього міста постійно веселяться і сміються, але зараз вони засумували. Що ми можемо вдіяти? (Відповіді дітей) А давайте пограємо в гру «Дзеркало» жителі міста подивляться, на вас, як вам весело і перестануть сумувати.

Розбиваємося на пари і стаємо один навпроти одного. Одна дитина намагається розсмішити іншого. Потім помінялися. Чи готові? Почали!

Ми розсмішили жителів міста, і вони знову сміються. А капелюх чарівника, ми знову не знайшли. Жителі міста дякують нам і запрошують потанцювати.

Як ви думаєте, яке місто зустрівся у нас на шляху? (Відповіді дітей). Правильно це місто Дружби. Щоб нам туди потрапити, нам потрібно виконати завдання жителів міста, ви готові?

Вправа «Клеевой дощик»

Психолог. Налетіла раптом хмара, закрила сонечко, і з неба полився клейовий дощик. (Звучить запис шуму дощу) Краплі цього дощу капали на нас, наші руки приклеїлися до плечей інших хлопців. (Діти кладуть руки на плечі один одному).

Щоб потрапити в місто Дружби нам потрібно встати один за одним і триматися за плечі попереду стоїть. У такому положенні нам потрібно подолати різні перешкоди:

пройти по містку;

обігнути широке озеро;

ховатися від «диких тварин»;

перестрибнути через пеньки ...

Подивіться, дощик пройшов, і виглянуло сонечко, а ми з вами опинилися в місті. Жителі міста пропонують з ними пограти.

Гра «Поплескайте ті, хто ...»

Діти стоять по колу. Педагог звертається до них «Поплескайте все ті, хто. Потрібно не тільки виконати вправу, але і запам'ятати хто що любить.

у кого є сестра,

кого мама поцілувала вранці,

Потім, підбиваючи підсумки, вихователь запитує у одного з дітей:

Хто в групі любить солодке?

У кого в групі є сестра? І т.д.

Психолог. «Давайте відпочинемо, сядемо на галявину».

Вправа на релаксацію «Водоспад»

Психолог. Звучить музика. Дітям пропонується лягти на килимок.

Психолог. Закрийте очі і уявіть собі, що ви перебуваєте під невеликим водоспадом. Небо світло - блакитне. Повітря свіже. Вода чиста і прохолодна. Вона м'яко струмує по спині, стікає з ніг і продовжує свій біг далі. Полежте трохи під водоспадом, дозволяючи воді омивати вас і несеться геть.

За пеньком знаходять капелюх.

Хлопці, а ось і капелюх чарівника. Ми знайшли її. Чарівник вдячний вам за допомогу і вирішив вам зробити подарунок. Намалюйте свій настрій і покладіть його в чарівну капелюх. Ваше бажання обов'язково здійсниться.

Пальчикова гімнастика «Дружба».

Дружать в нашій групі

Дівчата й хлопчики.

(Пальці рук з'єднуються ритмічно в замок).

Ми з тобою подружимося маленькі пальчики.

(Ритмічне торкання однойменних пальців обох рук)

Раз два три чотири п'ять,

(Почергове торкання однойменних пальців починаючи з мізинців)

Починай вважати знову.

Раз два три чотири п'ять.

Ми закінчили рахувати.

(Руки вниз, струсити кистями.)

Діти малюють і складають свої малюнки в капелюх. Капелюх починає світитися. Тепер чарівник обов'язково помітить свій капелюх і виконає всі ваші бажання.

Що було найскладнішим в нашій подорожі ...

Я сьогодні пишаюся собою, тому що ...

Я теж вами дуже пишаюся і буду завжди з вами подорожувати. А тепер нам з вами пора повертатися в дитячий сад. Закривайте очі, ми злітаємо.

Конспект інтегрованого заняття педагога-психолога з дітьми підготовчої логопедичної групи «Моя сім'я» МБДОУ ЦРР - дитячий садок № 173, Юсковець Ю. П. педагог - психолог Конспект інтегрованого заняття педагога - психолога з дітьми підготовчої.

Конспект підсумкового відкритого заняття педагога-психолога з дітьми старшої групи «Подорож по країні знань» «Подорож по країні Знань» Мета: узагальнити і систематизувати знання дошкільнят. Завдання: 1. Створити емоційно-позитивну атмосферу.

Конспект логоритмічних заняття з дітьми підготовчої групи з ОНР «Ким бути» Конспект логоритмічних заняття з дітьми підготовчої групи з ОНР Тема: «Ким бути» Мета: Подолання дискоординации через систему.

Конспект відкритого заняття педагога-психолога з дітьми підготовчої до школи групи «Слідами улюблених казок» Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду №15 ст. Родниківське МО Курганінський район.

Конспект заняття педагога-психолога з дітьми II молодшої групи «Ведмедик клишоногий» Цілі заняття: створення емоційної атмосфери в II молодшій групі, виховання прагнення любити і дбайливо ставиться до тварин і іграшок.

Конспект заняття педагога - психолога з дітьми ОВЗ «Подорож в місто Дружби» Мета: формування позитивних взаємовідносин в колективі однолітків. Завдання: Продовжувати навчати дітей навичкам взаємодії, співпраці ;.

Конспект заняття психолога з дітьми з ОНР «острів виконання бажань»
Конспект заняття психолога з вихователями: «Арт-терапія як метод роботи вихователя з дітьми дошкільного віку». «Арт-терапія як метод роботи вихователя з дітьми дошкільного віку» Мета: 1. Ознайомити вихователів з поняттям методами арт-терапії.

Конспект заняття психолога з дітьми з ОНР «острів виконання бажань»
Конспект заняття в сенсорній кімнаті педагога - психолога з дітьми другої молодшої групи «Прогулянка до водоспаду» Мета: розвиток сенсорної сфери у молодших дошкільнят. Завдання: • Стимулювати тактильні і колірні відчуття. • Регуляція м'язового напруги.

Схожі статті