Світлана Тетяйкіна
Конспект заняття з малювання «Серпантин танцює»
Мета. розвиток художньо - творчих здібностей дітей дошкільного віку в процесі малювання об'єктів навколишнього світу.
• Вчити дітей вільно проводити лінії різної конфігурації (з петлями в різному їх поєднанні, різного кольору (червоного, синього, жовтого, зеленого);
• Закріплення знань квітів основних кольорів та їх відтінків;
• розкріпачити малює руку. Удосконалювати техніку малювання крейдою (правильно тримати крейду в руці, проводити лінію, натискаючи на крейда);
• Розвивати відчуття кольору і форми;
• Вчити розпізнавати емоційну складову зображення, через різні засоби виразності (лінія, пляма, типи ліній, колір)
• оптимізації функціонального стану організму за коштами проведення фізкультхвилинки «Серпантин літає і танцює». танцю «Якщо весело живеться».
• Збагачувати словниковий запас вихованців, розвивати мовлення.
• Виховувати любов до свят, творчості, прикраси будинку до новорічних свят.
Матеріали до заняття. білий аркуш паперу; заготівля «кімнати фарб» (формат А4, воскові крейди; серпантин різного кольору. Будиночок фарб, музичний супровід.
Музичний супровід. музичні фрагменти мажорного ладу, пісня «Новий рік» з репертуару групи «Велетні». аудіозапис хороводу «Якщо весело живеться».
хід заняття
Діти проходять в групу. Звучить тиха новорічна мелодія мажорного ладу. Вихователь звертає увагу на прикрасу групи.
Вихователь. Хлопці, як красиво прикрашена наша група до новорічного свята. Чим ми прикрашали групу?
Відповіді дітей. Ми прикрашали групу серпантином. дощиком, новорічними іграшками, мішурою.
Вихователь. Правильно. Моя подружка Божа корівка теж прикрасила свою кімнату. Давайте заглянемо в казковий будиночок, де вона живе з веселими фарбами і подивимося, як вона підготувалася до нового року?
Відповіді дітей. ТАК!
Демонстрація казкового будиночка.
Вихователь. Як красиво у моєї подружки в кімнаті! Як прикрасила сонечко кімнату до нового року?
Відповіді дітей. Вона прикрасила ялинку, повісила мішуру, гірлянду, дощик.
Вихователь. Друзі, зверніть увагу на це забавне прикраса. На що воно схоже?
Відповіді дітей. Кучерики, хвилясте волосся, стрічки
Вихователь. Вірно. Це особливе прикраса - літаюче і кучерява.
Вихователь. зверніть увагу на це колечко. Воно не звичайне. Зараз я махну, і станеться диво.
Вихователь змахує рукою і відпускає стрічку серпантину з кільця. На одному кінці серпантину (в руці вихователя) приклеєна мордочка з очками, "оживляє" серпантин.
Вихователь. Знайомтеся, діти, це СЕРПАНТИН. «Здрастуйте хлопці!» - сказав вам серпантин. Давайте ввічливо з ним привітаємося. І скажімо. «Здрастуй, серпантин».
Відповіді дітей. Діти вітаються з серпантином.
Вихователь. Зверніть увагу, він буває різного кольору.
Демонстрація серпантину різних кольорів (червоного, синього, жовтого, зеленого)
Вихователь. Якого кольору серпантин?
Відповіді дітей. Червоного, синього, жовтого, зеленого.
Физкультминутка «Серпантин літає і танцює»
Вихователь. А тепер наш веселий серпантин пропонує грати. Давайте пограємо з ним!
Вихователь роздає дітям серпантин.
Вихователь. Уявімо, що ми зимовий вітер-вітерець і поду на серпантин.
Діти дмухають на серпантин. спостерігають, як він колишеться.
Вихователь. Серпантин легкий. тому вітерець його хитає. Наш серпантин любить танцювати. Давайте покружляв з ним в танці!
Під музику кружляють, тримаючи в руках серпантин.
Танець супроводжується читанням вірша:
В'ється серпантин. літає,
З люстри серпантин звисає,
Над столом гойдається.
Те як змійка шийку вигнув,
Те на ялинку застрибнув.
У Мороза в бороді
Він обручками згорнувся,
На мішок подарунків сіл,
Яскравою стрічкою обернувся
У Снігуроньки в косі. (В. Шипунова)
Вихователь. Ось яка красива прикраса у моєї подружки Божої корівки в кімнаті. А давайте хлопці, заглянемо в гості до фарб, які живуть по сусідству з нею і подивимося, як вони прикрасили свої кімнати?
Відповіді дітей. Так!
Вихователь. Вони теж підготували свої кімнати до свята прикрасили. мішурою, гірляндами, ялинку прикрасили. Ой, а про яке прикраса вони забули?
Відповіді дітей. Фарби забули про СЕРПАНТИН.
Вихователь. Потрібно їм допомогти! Давайте намалюємо в кімнатах фарб різнокольоровий серпантин!
Діти беруть заготовки з зображенням кімнат фарб, проходять на робочі місця (сідають за столи)
Вихователь. Отже ми будемо малювати серпантин. Для цього у вас на столах лежать воскові крейди різного кольору. Які це кольору?
Відповіді дітей. У нас на столах лежать дрібні червоного, жовтого, помаранчевого, синього, зеленого кольору.
Вихователь. Вірно. Я дуже люблю малювати серпантин. Подивіться, як я це роблю. Беру правильно крейда двома пальчиками, на третій кладу. Починаю малювати завіточкі. поступово опускаючи руку вниз.
Пояснення супроводжується демонстрацією прийому зображення серпантину.
Вихователь. Подивіться, хлопці, на що схожий мій серпантин. На лінію або на пляму?
Відповіді дітей. на лінію.
Вихователь. Звичайно. А лінії бувають різні. Переверніть листочок. Тут зображені лінії. І у кожної своя пісенька. Давайте пальчиком погладимо лінії і заспіваємо їх пісеньки.
Гра «Пісеньки ліній». діти проводять пальчиком по лінії і співають пісеньку, потім характеризують пісеньку кожної лінії. У прямій вона спокійна, у зигзага, чітка, сувора, у хвилястою швидка, весела. Тут же намальована нова лінія з петельками (серпантин). Вона весела, радісна, під неї добре танцювати.
Вихователь. Отже, давайте приступимо до прикраси кімнат фарб. Переверніть листочок, візьміть правильно крейда в руки. Намалюємо наш веселий танцюючий серпантин.
Під час роботи дітей вихователь коригує діяльність дітей в міру необхідності. Звертає увагу на композиційне розташування серпантину на форматі аркуша. Нагадує про використання різних кольорів в роботі.
На завершення листочки встановлюються в віконечка будиночка.
Вихователь. Про який прикрасі ми дізналися сьогодні?
Вихователь. Як ми його малювали?
Відповіді дітей. Діти в повітрі малюють серпантин.
Вихователь. Правильно, хлопці. Ми допомогли фарбам прикрасити їх кімнати і намалювали в них серпантин. Фарби дякують нам і за нашу хорошу роботу пригощають нас солодощами. Як же весело нам живеться. А коли весело, хочеться потанцювати. Давайте візьмемо наш серпантин. прикрасимо себе їм, станцюємо і заспіваємо.
Виконання хороводу «Якщо весело живеться».
Вихователь. Ви добре сьогодні попрацювали. Нам пора прощатися з фарбами і моєю подружкою Божої сонечком. Але з серпантином ми не розлучимося всі свята. Він буде нас радувати, веселити і танцювати разом з нами.
Конспект розваги «Хто танцює цілий рік, того нудьга не бере» (підготовча логопедична група) Розвага "Хто танцює цілий рік, того нудьга перестав бере" підготовча логопедична група (з елементами Лого ритміки і театралізації).
Конспект заняття з нетрадиційного малювання муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад "центр розвитку дитини - дитячий садок №191" Конспект нод в підготовчій.
Конспект заняття з малювання «Вантажівка» Мета: навчитися малювати вантажівка, закріпити знання частин вантажного автомобіля (кабіна, кузов, колеса, закріпити знання геометричних.«Новорічний серпантин». Конспект спільного заняття з художнього розвитку для дітей та батьків НОВОРІЧНИЙ СЕРПАНТИН Мета: об'єднати дітей і батьків у спільній діяльності. Завдання 1. розвивати вміння дітей працювати з папером.
Проект «Новорічний Серпантин» проект "Новорічний Санкт-Петербург" Мета проекту: Розвиток пізнавальної активності дітей, підвищення інтересу до історії і культури нашого.
Проект «Новорічний серпантин» Проект «Новорічний серпантин» Тип проекту: По домінуючому методом: інформаційно-творчий. За кількістю учасників: груповий. По часу.
Конспект заняття з малювання «Портрет» Мета заняття: Ознайомити дітей з особливостями створення образу в живописі. Показати їм як видатні художники створювали образ, в якому.
Конспект заняття з малювання «Яблука» Заняття. Малювання «Яблука». Завдання 1. Розвиток зорово і тактільномоторной координації в процесі малювання контуру яблука і зафарбовування.