Конспект заняття з навколишнього світу в старшій групі «домашні тварини взимку»

Світлана Агафонова
Конспект заняття з навколишнього світу в старшій групі «Домашні тварини взимку»

Тема. Домашні тварини взимку.

Мета. Закріпити уявлення про домашніх тварин.

-Збагачувати словник по темі, ввести в словник дітей слова, що позначають назву будинків для тварин;

-Розвиток діалогічного мовлення, слухового уваги, мислення.

-Виховання любові і дбайливого ставлення до природи.

1. Організаційний момент

В: -Послухайте вірш

Ось моє село, ось мій дім рідний,

Ось качусь я в санках по горі крутий,

Ось згорнулися санки і я набік - хлоп!

Стрімголов качуся під гору, в замет.

В: Про що цей вірш?

В: - Про який пори року йдеться у вірші?

В: - Учора на базарі я зустріла дідуся Мирона і він запросив нас з вами в село. Хочете поїхати в село?

В: -Тоді давайте збиратися! Одягаємося тепліше, щоб не замерзнути в дорозі.

В: -Спочатку ми поїдемо на автобусі, потім дідусь Мирон нас зустріне і відвезе до села на коні, запряженому в сани. Отже, сідаємо все в автобус, і їдемо! Ось і дідусь Мирон вже нас зустрічає.

Д: -Здравствуйте, дідусь Мирон!

Дід. Мирон. -Привіт, діти! Сідайте зручніше і поїдемо далі!

2. Повідомлення нової теми

В: - Дідусь Мирон, а у вас є домашні тварини?

Д: -Чому їх називають домашніми тваринами?

Дід. Мирон. -Тому що вони живуть поруч з будинком людини. Колись давно людина приручила цих тварин. Він побудував їм «дому» поруч зі своїм житлом. Вони стали приносити користь людині.

В: А які у вас домашні тварини?

Дід. Мирон: -Я зараз загадаю загадки, а діти нехай їх отгадают.

А миється всіх чистіше. (Кішка)

• Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)

• Чотири брудних копитця,

Залізли прямо в коритце. (Свиня)

Ти погано жив би людина.

Але в століття машини і мотора,

Боюся у відставці буду скоро. (Кінь)

• Сплелися густі трави,

Та й сам я весь кучерявий,

Навіть завитком роги. (Баран)

• Живу я під ґанком,

З людиною дружу,

Будинок сторожу. (Собака)

Дід. Мирон. -Молодци, хлопці, ви все мої загадки відгадали. Ось ми вже й приїхали.

3. Закріплення пройденого матеріалу

Чуються голоси домашніх тварин

Дід. Мирон: - Відгадайте, хто як голос подає?

А) Гра «Хто як голос подає?»

В: -Як подає голос собака?

Д: -Свінья хрюкає

Д: -Як подає голос корова?

В: -Як подає голос кінь?

В: -Як подає голос вівця?

Дід. Мирон. -Молодци, хлопці, ви по голосу вгадали всіх моїх тварин.

Дід. Мирон: - Ось у цьому великому сараї живуть домашні тварини. Для кожного з них зроблена окрема кімнатка і називаються вони по-різному.

Б) Гра «Хто, де живе?»

В: -Де живе корова?

Д: -Корова живе в корівнику.

В: -Де живе свиня?

Д: -Свінья живе в свинарнику.

В: -Де живе кінь?

Д: -Лошадь живе в стайні.

В: -Де живуть вівці?

Д: -івці живуть кошарі.

В: -Де живе собака?

Д: -Собака живе в будці.

В: -Де живе кішка?

Д: -Кошка живе в будинку.

Дід. Мирон: - Так, ви все правильно назвали, молодці! А як ви думаєте, для чого я їх годую, строю для них житло, навіщо вони мені?

В) Гра «Хто яку користь приносить людині?»

В: Яку користь приносить кінь людині?

Д: -Лошадь перевозить вантажі.

Д: -Корова дає молоко.

Д: -івці дають шерсть, з яких в'яжуть теплі рукавиці, шкарпетки, светри ...

В: -А свині яку користь приносять людині?

Д: -Свіньі дають м'ясо.

В: -А собака навіщо людині?

Д: -Собака охороняє будинок.

В: -А кішка навіщо людині?

Д: -Кошка ловить мишей.

Дід. Мирон. -Так все правильно! Без них мені довелося б дуже важко.

Дід. Мирон. -А чи знаєте ви, що у кожної тварини є дитинчата. Ви знаєте як вони називаються?

Д) Гра «Хто у кого?»

Д: - У корови теля.

Д: -У коні лоша.

Д: -У вівці ягня.

Д: -У свині порося.

Д: -У собаки щеня.

Д: -У кішки кошеня.

Дід. Мирон. -Які ви молодці! Ну ось, всіх своїх домашніх тварин я вам показав. Ходімо до хати, я вас чаєм пригощу.

Д: -Дедушка Мирон, а можна нам погодувати домашніх тварин?

Дід. Мирон. -Покорміте, але дуже акуратно.

В: -Чим почастуємо кішку?

Д: - Кішці ми наллємо молока.

В: -Чим почастуємо собаку?

Д: - Собаку почастуємо кісточкою.

В: -Чим почастуємо корову, коня і овець?

Д: - пригостити їх смачним і запашним сіном.

Дід. Мирон: -Проходьте, хлопці, в будинок. Я пригощу вас чаєм.

В: -Спасибі вам, Дідусь Мирон, за те, що запросили нас до себе в гості. Дякую за чай. Нам пора їхати.

Дід. Мирон: - Я вас відвезу до автобуса на коні, сідайте!

4. Підведення підсумків заняття

Дід. Мирон. -Хлопці, вам сподобалося у мене в гостях?

Д: -Дуже сподобалося.

Дід. Мирон. -Пріезжайте до мене ще!

Д: -Спасибі вам, Дід. Мирон! До побачення!

В: -Ось ми і приїхали в дитячий сад. У кого ми були в гостях?

Д: -У Дідуся Мирона.

В: Яких тварин ми побачили у дідуся?

Д: -Ми побачили домашніх тварин.

В: -Навіщо вони йому?

Д: -Вони приносять користь людині.

Конспект НСД по навколишнього світу в середній групі «Книжка для малятка. Домашні тварини »Мета: розвивати інтересу до створення власних книг, сприяння співтворчості дітей, бажання допомагати молодшим, закріплювати знання про.

Конспект заняття з навколишнього світу в старшій групі «Зимуючі птахи» Конспект заняття з навколишнього світу в старшій групі по темі. «Зимуючі птахи» Мета: -уточнять і розширювати знання дітей про зимуючих птахів ;.

Конспект заняття з навколишнього світу «Тварини луки» Тема уроку: Тварини луки Мета: • Ознайомити учнів з різноманітністю тваринного світу луки; показати зв'язок між ними. • Розвивати логічне.

Заняття з розвитку мовлення і навколишнього світу «Дикі і домашні тварини» МБОУ «Головчинський середня загальноосвітня школа з поглибленим вивченням окремих предметів», дошкільні групи Заняття з розвитку.

Схожі статті