Наталя Парамонова
Конспект заняття з переказу російської народної казки «Лисиця і цап»
Мета. Розвивати у дітей уміння переказувати.
Завдання. закріпити уявлення дітей про композиції казки (зачин, кінцівка); формувати вміння використовувати при переказі виразні засоби мови. Формувати у дітей уміння підбирати визначення до імен іменником; продовжувати формувати вміння відгадувати і знаходити предмет за названими ознаками, орієнтуватися на закінчення при узгодженні слів. Удосконалювати вміння дітей чітко і виразно вимовляти скоромовку з різною гучністю і швидкістю.
-узагальнити і розширити уявлення дітей про казки. продовжувати формувати уявлення про навколишній (колодязь).
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Хлопці, відгадайте загадку:
Це руда шахрайка
Ловить мишок в поле спритно.
Хоч схожа на собаку,
Ніколи не лізе в бійку.
Немає хитрий її в лісі
І дізналися ми (Лисицю)
Хлопці, сьогодні я вам прочитаю казку "Лисиця і цап". А ви уважно слухайте.
2 Основна частина.
- Про що розповідається в цій казці?
- Як казка починається?
Який лисиця показана в казці. (2 слайд)
Яка була лисиця. (Діти придумують слова. Хитра, руда, красива, розумна, спритна і т. Д.)
Чому ви думаєте, що вона хитра? (Відповіді. Обдурила козла.)
А яким показаний козел (3 слайд)
Якими словами можна сказати про нього. (Діти придумують слова. Недогадливий, дурний, нерозумний, неуважний і т. Д.)
- Чому ви так думаєте (Відповіді. Його обманює лисиця.)
Який був колодязь (4 слайд) (Діти придумують слова. Глибокий, холодний, темний, брудний, вузький і т. Д.)
Хлопці, а скажіть будь ласка, що може бути холодним? (Діти придумують слова. Сніг, лід, повітря, вітер.)
Про що можна сказати холодна. (Діти придумують слова. Зима, сніжинка, вода, погода.)
Молодці! А відгадайте загадку. Холодний, блакитний, прозорий. Що це? (Діти відповідають. Лід) Блакитна, скляна, тендітна. (Діти відповідають. Ваза, чашка).
- Чим закінчується казка?
- Хлопці, давайте трошки розімніть свої спинки і зробимо зарядку.
Сонце вийшло з-за хмаринки,
Ми протягнемо до сонця ручки. (Потягування - руки вгору.)
Руки в сторони потім
Ми ширше розведемо. (Потягування - руки в сторони.)
Ми закінчили розминку.
Відпочили ніжки, спинки.
- Послухайте казку ще раз. потім ви будете її розповідати. Слухайте уважно і запам'ятовуйте.
Хлопці, тут заховані картинки (5 слайд) які вам допоможуть послідовно розповісти казку.
-А тепер давайте спробуємо розповісти казку за ролями ще раз.
- Хлопці, а я знаю скоромовку про лисицю. Біжить лисиця по шесточку. Лизни, лисиця. пісочку. Давайте проізнесём її голосно і тихо, швидко і повільно.
- Сьогодні всі хлопці молодці, правильно відповіли на питання, впоралися з усіма завданнями, і тому вас чекають солодкі призи!