Тетяна Дащенко
Конспект заняття з ручної праці «Чарівна ниточка»
«Чарівна ниточка» підготовча група. МБДОУ ДС№2 "Білочка"
Мета. закріпити знання дітей про походження ниток.
продовжувати знайомити дітей зі швейними приладдям. голкою, ниткою, шпулькою, п'яльцями, спицями,
уточнити знання дітей про походження ниток їх якості,
закріплювати знання правил техніки безпеки при роботі з швейними приладдям і ножицями;
продовжувати вчити планувати послідовність своєї роботи;
продовжувати вчити дітей утримувати своє робоче місце в чистоті і порядку.
Розвивати у дітей творчі здібності, уяву і індивідуальне самовираження при виконанні роботи «Пухнастик» з ниток.
розвивати акуратність, посидючість, доводити почату справу до кінця;
продовжувати розвивати бажання займатися ручною працею;
розвивати вміння користуватися як короткою, так і поширеною формою відповіді, в залежності від питання.
виховувати дбайливе і акуратне ставлення до швейних приладдя;
виховувати позитивні моральні якості. терпіння, старанність, взаємодопомога.
1. Читання «Три пряхи» казка Братів Грімм; «Як сорочка в полі виросла» К. Ушинський; «Китайська цариця Сілінчі» Л. Толстой.
2. Гра «Ательє» (закріплення знань про тканини і виробів з них).
3. Розгляд ілюстрацій «Походження ниток».
4. Заучування прислів'їв.
Наочний посібник - колекція промислових зразків зроблене з ниток. текст історії «Як голка подружилася з ниткою», проноси, мотки з нитками, чохли з ножицями.
Методи і прийоми:
Бесіда, з метою пожвавлення вражень, отриманих від прочитання нової казки.
Активізація мовлення дітей.
Показ з поясненням.
Нагадування правил з техніки безпеки при роботі з ножицями.
Практична діяльність дітей.
Допомога з боку дорослого і дітей тим, хто не може.
Використання музичного супроводу.
Аналіз і самооцінка діяльності дітьми.
хід заняття
1. Читання історії про голку й нитку.
Після читання питання:
Скажіть, а якби не подружилися голка з ниткою? Що сталося б?
Виховний момент. і нам дружба стати в нагоді в роботі!
Після читання. дійсно з ниток можна зробити багато цікавих робіт своїми руками, якими можна милуватися і пишатися.
Мета. сьогодні ми з вами згадаємо якими нитками можна користуватися, їх якості і значення, а ще ....
Ви хочете зробити цікаву роботу з ниток?
А допоможе нам чарівна ниточка. яка поведе нас по доріжці.
до Марії майстриня Фабрика майстерня
1. Екскурсія до Марії майстриня.
Розглянемо скільки цікавого можна зробити своїми руками.
Я Вас чекала! Поспішала!
Хотіла показати з яких ниток роблять таку красу, так заплуталася?
Вихователь. М. І. ти не хвилюйся, у наших дітей золоті ручки, вони тобі допоможуть.
Завдання. Хлопці, треба змотати нитки і визначити які нитки використані в роботі? (Роблять під музику, розвивають моторику рук)
Нитки муліне - вони кольорові, з них можна вишивати скатертини, візерунки - це
Нитки швейні - вони кольорові, ними можна шити, пришивати ґудзики, зашивати дірки і т. Д.
Вовняні нитки - якими можна в'язати, вони в'язальні. В'язати можна шапки, шкарпетки, шарфи, кофти і т. Д. Є мохеровая нитка високої якості, тепла.
Спасибі хлопці! А ось ви ще зможете з одним завданням впоратися?
Завдання. З чого зроблена нитка? (Поставити правильно картинку тварин, і рослин).
Вівця бавовняне поле
Верблюд бавовняні нитки
нитки тваринного походження рослинного происхожд.
Молодці хлопці а, я вам дарую чудовий мішечок він вам стати в нагоді!
Діти по черзі дістають предмет і кажуть для чого нам він необхідний.
(Котушка, спиці, п'яльці)
Вихователь. Де можна користуватися цими предметами?
Діти. в домашніх умовах.
4. Але ми з вами живемо в сучасному світі, і нам допомагає техніка. І щоб зробити більше виробів нам для цього потрібні, що?
І нас чарівна ниточка привела на фабрику.
Індивідуальна робота. розповідь дітей про фабриках з ілюстрацією.
Швейна фабрика. Ми бачимо, що це кабінет світлий, великий, посередині стоять швейні машини, за ними сидять жінки-і шиють гарний одяг.
У цих жінок професія швачка.
В'язальний цех. Де в'яжуть речі за допомогою машин, які дозволяють збільшити кількість виробів. В'язані речі міцні і зручні, в ні тепло. За допомогою техніки можна зробити на речах красиві візерунки.
Майстерня рукоділля. Рукоделье-це мистецтво виконання з тканини, ниток. вовни. Тут працюють майстри візерункового рукоділля. Вони вишивають рушники, скатертини, серветки, сумочки, сувеніри. Ще таких жінок звуть
Щоб тканини нам наткати,
Ткач човник повинен ганяти.
Ти човник скоріше біжи,
Не заплутатися нитки ти.
6. Вихователь. з нитками можна пограти, а ще зробити іграшку-Пухнастик.
Ручна праця за планом:
• Правила безпечної роботи з ножицями
• Показ воспітателя- іграшки пухнастик
• Виконання робіт дітьми під музику
• Підсумок, виставка робіт для гостей. Пограти з коханим пухнастиків!
Правила безпечної роботи:
Будь уважний! Чи не відволікайся під час роботи
Працюй тільки справним інструментом
Не залишай ножиці відкритими
Подавай ножиці кільцями вперед
Якщо впали деталі, спочатку поклади на стіл, потім підніми деталь
Гострі інструменти бережи в чохлі або в закритому місці
Дотримуйся порядок на робочому місці
Після закінчення роботи обов'язково прибери своє робоче місце!
Нудний день до вечора, коли робити нічого.
Яка пряха, така і на ній сорочка.
Рядісь, не соромиться він, а працювати не лінуйся.
Умілі руки не знають руки.
Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.
Не відкладай на завтра, то що можна зробити сьогодні.
На бога сподівайся, а сам не зівай.
Взявся за гуж, не говори, що не дуж.
Шила і мила, гладила і катала, пряла і ткала, та все мовою.
Терпіння і труд - усе перетруть.
Без праці не виймеш рибку зі ставка.
Гурткова робота з вишивки в дитячому саду Мета: Залучення до народного декоративно - прикладного мистецтва. освоєння техніки вишивання формувати бажання навчитися вишивати розвиток.