Конспект заняття «звуки мови»

Тетяна Чудаева
Конспект заняття «Звуки мови»

Мета. Ознайомити із звуками мови.

Завдання. Повторити пройдений матеріал і закріпити його на прикладах;

Ознайомити дітей зі звуками мови;

Вчити виділяти звуки мови;

Розвивати зв'язне усне мовлення за допомогою повної відповіді на питання логопеда;

Розвиток пам'яті, уваги, мислення.

Устаткування. дидактичний матеріал до заняття.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

- Встали всі рівненько біля своїх місць. Давайте з вами привітаємося.

- А тепер тихо сіли.

II. Повторення пройденого.

- Хлопці, давайте з вами згадаємо з чого складається наша мова? (З пропозицій)

- А з чого складаються пропозиції? (Із слів)

Складіть кожен за пропозицією.

-Добре. А зараз я буду називати вам слова, а ви мені з цих слів складіть речення. гуляти, дівчинка, пішла; уроки, вчив, учень; сніг, на, йде, вулиці.

- Хлопці, у що з'єднали слова (в пропозиції)

- А тепер все заспокоїмося і послухаємо, що відбувається за дверима, на вулиці?

- Добре. Зараз закриємо очі і послухаємо:

1. Шарудить папір.

3. Стук по дереву

4. Різання паперу.

-Які звуки ви чули?

- А які звуки у нас вимовляють тварини, птахи? (Діти називають і вимовляють).

Десь собаки гарчали. --- Ррр!

В стійлі корови мукали: - Мммуу!

У кімнаті мухи дзижчали: - ЖЖЖ!

Повз машини бігли: - тррр!

Гули від вітру всі дроти: - Зззнь!

Капала в кухні з крана вода: - Дінь!

Перегукувалися в ночі поїзди: - Ууу! ууу !:

Листя на вітрі шуміли. - Тс-с!

Змії в лісі сичали. - Шшш!

А комарі все співали. --- ззз!

Непоседа м'ячик вдень і вночі

Заспокоїтися не хоче. - Пам! Пам!

Ляльки кашляють в ліжку

- Днем морозиво їли! - КХХ! КХХ

- Хлопці, ось ці звуки. які ви почули за дверима, на вулиці, в вірш, шурхіт паперу, хлопки - все це звуки. але не звуки мови.

III. Повідомлення теми заняття.

- Сьогодні на занятті ми будемо говорити про звуках мови. Наша мова складається зі звуків. І для того, щоб видавати звук. існує мовний апарат. Мовний апарат складається з зубів, мови і губ. Всі ці органи служать і допомагають в проголошенні звуків.

- Вимовте звук М. Що відбувається з мовним апаратом, коли ми вимовляємо звук М. (губи стикаються)

- Вимовте звук Т. Що відбувається з мовою? (Він упирається у верхні зуби).

Вітер дме нам в обличчя.

Вітерець все тихше, тихше.

Деревце все нижче, нижче.

(Продовження основної частини)

Диференціація понять «звук - слово»

Виставляються іграшки. лялька, поїзд і молоток. Як плаче лялька? (А-а-а-а.) Що ми вимовляли? (Звук.) Як гуде потяг? (У-у-у.) Це звук або слово. (Звук.) Як стукає молоток? (Д-д-д. Це теж звук.) Назвіть слова - на-звання іграшок.

На дошці виставляються палички, що позначають кожне сказане слово.

Ми назвали багато. (Слів).

- Чим ми сьогодні займалися на занятті?

- Яку роль відіграє мовний апарат, коли ми вимовляємо звуки?

- Молодці! Відпочивайте. Заняття закінчено.

Презентація «Осіння пора!» Проектна робота: Розвиток комунікативної функції мови в спільну освітню діяльність за допомогою художнього слова. «Осіння.

Схожі статті