Горячева Світлана Анатоліївна
Конспект заняття з навколишнього світу «Секрети історії бабусиної скрині»
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ПО навколишнього світу
В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ
Тема. «Секрети історії бабусиної скрині»
Мета. познайомити дітей з минулим і сьогоденням такого предмету меблів як скриню. історією його створення і процесом його перетворення. Викликати інтерес до пізнавальної діяльності та активізувати її.
Завдання. Систематизувати і поглиблювати знання дітей, розвивати ретроспективні погляди на предмети рукотворного світу, активізувати словник.
Хід заняття:
Грає музика, входить Бабуся Рассказушка з скринею. Діти збираються навколо неї.
Бабуся. «Здрастуйте, хлопці! Ось ми знову зустрілися. Поїхала я в минулий раз від вас додому, та по дорозі впустила свою скриньку - він і зламався. Віддала я його в ремонт, а сьогодні ось отримала. Дай, думаю, зайду, які були свідками хлопців. Ох, сяду, віддихаюсь. Хочу я вам, хлопці, розповісти історію свого скриньки. Як ви думаєте, скриня. це меблі, житло або іграшка? »
Бабуся. «Правильно! Це меблі. У стародавні часи скриня була найголовнішим предметом меблів. Він міг виконувати роль столу, стільця, ліжка. Ну а саме головне його призначення - це зберігання одягу, домашнього вжитку та цінностей. Скриня виготовлявся найчастіше з дерева і відбувався металевими деталями. Для того щоб скриня не могли відкрити чужі люди, його закривали на замок. У багатих будинках було багато скринь. Вони виготовлялися різного розміру і могли вставлятися один в інший, як матрьошки. Скрині бувають різні. Найпростіший називається «короб». Стінки у них були лубовими, а низ - дерев'яним. Хто знає, що таке «луб'яні»? »
Відповіді дітей ... (якщо діти вагаються з відповіддю, бабуся сама розповідає)
Бабуся. «Інший вид скрині - скриня. У ньому зберігали зерно, борошно та інші сипкі продукти. А ще робили рундуки. Рундуки - це різні ящики, в яких на кораблях зберігають прапори і особисті речі моряків. Так само називаються ящики в поїздах під нижніми полицями, на яких сидять і лежать пасажири. Багаті скрині робили різьбленими. прикрашали їх. А короб розписували візерунками або залишали як є ».
Бабуся. «Жінки дуже любили маленькі скриньки. які називаються скриньками. У них вони зберігали свої коштовності. А пірати любили грабувати чужі кораблі і забирати великі скрині з добром. У старі часи, вирушаючи в подорож, люди брали з собою скрині з речами. Це було дуже незручно. Як ви думаєте, чому? »
Бабуся. «Правильно, тому що вони були дуже важкими і громіздкими. Тому люди придумали валізи. Їх робили теж з дерева. Поступово скрині стали поступатися місцем шаф, тумбочок, секретер і бюро ». (Розгляд ілюстрацій) «Коли я була маленька, у мене вдома було дві скрині. З ними моя бабуся виходила заміж. В одному ми зберігали валянки, чоботи і інше взуття, а в іншому лежали старі речі, які ніхто не носив, але і не викидав, бо вони були нам дороги. Я дуже любила перебирати їх і слухати бабусині розповіді про них. А тепер подивимося, що лежить у мене в скриньці ».
Діти стають в хоровод навколо бабусі. бабуся співає:
Як у бабусі скриню
У Рассказушкі скриню!
Він красивий і великий,
А в ньому ложечки лежать
Для хороших для хлопців.
Будемо ложками стукати,
Не дамо ми вам нудьгувати.
Чи включається ритмічна народна мелодія. Діти повторюють рухи за бабусею.
Бабуся. «А тепер давайте пограємо в гру« Раз, два, три, біжи! »
Гра з ложками. Діти передають ложку по колу. Вихователь зупиняє, двоє дітей біжать в різні боки навколо кола. Хто перший бере ложку, той переможець.
Діти сідають на місця.
Бабуся. «Ух, і награлися ми! А тепер давайте згадаємо, про що ви сьогодні дізналися з моєї розповіді ».
1) Навіщо був придуманий скриню?
2) Що зберігали в скринях?
3) З яких матеріалів робили скрині?
4) Як використовували скрині. крім зберігання речей?
5) Навіщо скрині кришка?
6) Що таке рундук?
7) Що таке скринька?
8) Чому придумали валізу?
9) Які меблі ми бачимо зараз замість скринь будинку?
10) Як ви думаєте, чому не можна робити скрині зі скла. з картону?
«Казковий скриню» Шановні колеги, доброго дня! Хочу поділитися з вами своїм відкриттям. Для зберігання лялькового театру і його показу можна використовувати ось.«Подорож в минуле стільця». НСД в другій молодшій групі по ГО «Комунікація» Мета: Дати дітям поняття про те, що людина створює предмети для свого життя (орієнтуватися в минулому і сьогоденні стільця). Використані.