Краснодар зіграв внічию з Фенербахче і вийшов в 1

У минулий четвер після першого матчу журналісти дуже довго чекали на прес-конференцію головного тренера "Фенербахче" Діка Адвоката. І хоча за традицією першим для спілкування приходить наставник гостей, його колега Ігор Шалімов вже встиг відповісти на безліч питань, а голландця все не було. За словами турецьких репортерів, він встиг провести серйозний «розбір польотів» в роздягальні, висловивши своїм футболістам безліч претензій.

Загалом, Адвокат з'явився приблизно через годину, при цьому оптимістичним його зовнішній вигляд не був. Що відповідало і ходу самої гри, в якій "Краснодар" цілком міг забити ще пару м'ячів і зробити свою подорож до Туреччини куди менш знервованим.

"Якщо" Краснодару "вдасться втримати перевагу в Стамбулі, команда перепише свою історію, адже раніше в 1/8 фіналу єврокубків" бики "ще не грали", - таким словами анонсує майбутню зустріч офіційний сайт УЄФА, правда, тут же додаючи: "Однак розслаблятися рано - стамбульський клуб виграв сім попередніх зустрічей в єврокубках на своєму полі ".

Дійсно, вже дуже грізний на своїй 50-тисячній арені "Фенербахче", в чому минулої осені переконався навіть "Манчестер Юнайтед" на чолі з Жозе Моурінью, який поступився тут туркам в груповому турнірі Ліги Європи - 1. 2.

А Дік Адвокат, вже явно оговтався, напередодні в розмові з журналістами демонстрував непохитну впевненість у силах своєї команди, яку посилить залікував травму головний бомбардир голландець Робін Ван Персі.

У свою чергу Ігор Шалімов пообіцяв, що "бики" не збираються зберігати мінімальну перевагу ( "зазвичай це погано закінчується"), а будуть прагнути діяти агресивно в обороні і забити м'яч ще при рахунку - 0: 0.

"Фенербахче" (Стамбул, Туреччина) - "Краснодар" (Росія) - 1: 1 (1: 1).

Голи: Шкртел, 41 - у "Фенербахче"; Смолов, 7 - у "Краснодара".

"Фенербахче": Демірель (Фабіано, 71), Шенера (Шен, 71), Кьяер, Шкртел, Кейбаші, Ленс, Топал, Соуза, Соу (Фернандао, 71), Топал, Ван Персі.

"Краснодар": Кріцюк, Калешин, Налдо, Гранквіст, Рамірес, Каборе, Газінський, Клаессон, Вандерсон (Лаборде, 64), Подберезкин (Перейра, 79), Смолов.

Попередження: Кейбаші, 20, Соуза, 43, Ленс, 45 + 1, Соу, 66, Соуза, 68 - у "Фенербахче"; Газінський, 59, Калешин, 66, Каборе, 75, Перейра, 83 - у "Краснодара".

Судді: Рачковський, Обуковіч, Лісткевич, Мусял, Квятковські (всі - Польща).

До речі, не випадково ця гра пройде при підвищених заходах безпеки, а на неї відправлений спеціальний офіцер безпеки УЄФА.

Стамбульський стадіон, як і очікувалося, виявився повністю заповненим. І футболісти господарів поля (Робін Ван Персі, дійсно, вийшов в основі) відразу взяли в облогу оборону кубанців. І якщо пропустив пару тижнів Ван Персі діяв більше в підіграванні, то Соу миттєво почав терзати оборону "биків". Гості перші наскоки відбилися, хоча кинулося в очі, що голкіпер кубанців Кріцюк на виходах діє не зовсім впевнено.

Переживши три найнебезпечніші атаки господарів, кубанці провели гольову контратаку. Смолов, отримавши передачу від Газінського, з лінії штрафного чітко пробив в лівий нижній від Деміреля кут - 1: 0, 7-я хвилина.
Поки турки приходили в себе, "бики" взагалі через пару хвилин могли вирішити результат протистояння на свою користь. Прорвався по правому флангу Подеберезкін викотив м'яч на Смолова, але кращий снайпер російської першості метрів з десяти влучив у Деміреля.

"Фенербахче", пішовши від майже неминучої катастрофи, прийшов в себе і понісся вперед, практично не звертаючи уваги на суперника. І небезпечні моменти один за одним почали виникати біля воріт Кріцюка, аж ніяк не демонстрував в першій половині зразки надійності.

І під кінець першої половини турки забили м'яч, який залишав їм шанси поборотися за загальну перемогу. Після подачі штрафного з правого флангу захисники і голкіпер "биків" просто виявилися сторонніми спостерігачами, коли Шкртел вносив м'яч з лінії воріт в сітку гостей.

У дебюті другого тайму гості, які явно отримали від Шалімова поради, як "заспокоїти" гру, перевели дії в середину поля, де суперництво з кожною хвилиною ставало все більш напруженими. При цьому турки з кожною хвилиною все більше насідали на ворота "Краснодара", але Кріцюк помарок більше не допускав. Як і Гранквіст з Налдо, забетонували центр оборони гостей.

Турки ніяк не могли по-справжньому притиснути гостей на їхній половині, взявшись грубити в ігрових дуелях. Але їхні опоненти намагалися в цих жорстких єдиноборствах не поступатися, змусивши Діка Адвоката провести відразу три заміни (зауважимо, догляд з поля голкіпера опинився вимушеним).

Втім, і Ігор Шалімов відреагував на те, що відбувається парою замін, які дозволили "Краснодару" перевести гру в центр поля. Гості не дозволяли Ван Персі і його парннером взагалі нічого створювати біля воріт росіян.

Час матчу невблаганно текло, а разом з ним "Краснодар" наближав свій історичний вихід в 1/16 фіналу Ліги Європи. При цьому "бики» не тулилися до своїх воріт, а продовжували тримати "Фенербахче" на віддалі від своїх воріт. І кубанці стримали атакуючий порив господарів, зумівши за сумою двох матчів перемогти фаворита цього протистояння.