Ліга Європи 2018-2018 року регламент і фаворити

Історія змагань

Кількість учасників

До цих учасникам додаються команди, що вибули на різних раундах з Ліги Чемпіонів:

• п'ятнадцять клубів, які вибули з третього кваліфай-раунду;
  • десять клубів, які програли в раунді плей-офф;
  • вісім клубів, що зайняли треті позиції в групах;

Схема проведення змагань

У відбіркових етапах клуби грають два матчі - вдома і в гостях. При цьому враховується результативність на виїзді. Наприклад, в матчі Нефтчі (Баку) - Младость (Подгоріца) в Азербайджані був зафіксований рахунок 2: 2, а в Чорногорії - 1: 1. Чорногорська команда вийшла в наступний раунд, тому що на виїзді забила більше голів. На першому етапі в боротьбу за кубок включилися 104 клубу:

Положення в чемпіонаті (місце)

Позиція в рейтингу

Всього складено 12 груп (A - L) по чотири клуби, які грають по колу відповідно до жеребкування вдома і в гостях. В 1/16 виходять по два клуби, що зайняли перше і друге місце в своїх групах, до яких приєднуються вісім команд на третій позиції в лігочемпіонівськіх групах.

В 1/16 два матчі (гостьовий і домашній). Програла за сумою двох зустрічей (з урахуванням виїзного гола) команда вибуває. У разі рівного розподілу рахунку вдома і в гостях в основний час проводяться два екстра-тайми по п'ятнадцять хвилин. Якщо і вони не виявлять перемогла команду, проводиться серія одинадцятиметрових (по п'ять ударів), при рівності рахунку пробивається додаткова серія пенальті до виявлення переможця.

Фаворити змагання

Фаворити Ліги Європи, як правило, визначаються в 1/16 фіналу, коли до учасників приєднуються команди з Ліги Чемпіонів. Серед них можуть бути дуже серйозні клуби з великими амбіціями. На даний момент фаворитами є італійські команди Лаціо і Наполі, а також французький Монако, якому сильно не пощастило при жеребкуванні раунду плей-офф Ліги Чемпіонів.