Світлана Карлашова
Майстер-клас для вихователів по екології «Надзвичайна подорож за порами року»
Мета. узагальнити і закріпити екологічні знання дітей. отримані на заняттях з екології.
- закріпити знання про пори року. їх характерні ознаки;
- продовжувати розвивати увагу, спостережливість, зорове сприйняття. наочно - образне мислення;
- виховувати інтерес до природи.
Аудиторія. вихователі дитячих садів.
Форма проведення. гра - подорож.
Устаткування. картини із зображенням пори року "Зима"; картки з загадками; картки з народними прикметами; зашифрована картинка зі знаками, відповідними листю дерев; картинки із зображенням листя; ноутбук; ключі; шкатулка.
Хід заняття.
- Запрошую вас пограти. Але спочатку дайте відповідь на моє запитання. "В якій казці дівчинка взимку збирала проліски?" ("Дванадцять місяців"). Ось і ми з вами сьогодні побуваємо відразу в чотирьох пори року. Коли ви виконаєте всі завдання, вас чекає сюрприз в цій чарівній скриньці. А щоб її відкрити, вам потрібно знайти 4 ключа.
(Зображення зими на ноутбуці). - Яке цю пору року. Які ознаки зими ви знаєте? Подивіться на зображення. (На магнітній дошці розташована зимова картинка).
-Що на ній зображено? (Ліс, заєць, сніговик, птиці). А тепер подивіться на наступну картинку, чого не стало? Ваше завдання. відновити сюжет першої картинки. Підійдіть ближче і виконаєте завдання.
- А тепер давайте перевіримо. Порівняємо обидві картинки. Молодці, все правильно. А які зимові розваги ви знаєте? (Відповіді). Але у нас зараз немає ні ковзанів, ні лиж. Давайте пограємо в сніжки. Станьте в коло і повторюйте за мною.
Один два три чотири,
Ми з тобою сніжок зліпили.
І зовсім, зовсім не солодкий.
(Останні 4 рядки повторити ще раз).
-А тепер перевіримо, що ж у нас під картинкою? (Це перший ключ). Давайте одягнемо його на ключницю і швидше поспішаємо на іншу галявину. Вперед, нас чекають пригоди.
- Подивіться, яку пору року зображено на екрані? (Весна). Які ознаки весни ви знаєте (Тане сніг, біжать струмки). А ось на галявині і друге завдання.
Подивимося, що ж це таке? Це загадки. (Відповідь кожної загадки показую на картці).
Новосілля у шпака.
Він радіє без кінця.
Щоб у нас жив пересмішник,
Біжу я, як по драбинці,
По камінцях брязкаючи.
Здалеку по пісеньці
Дізнаєтеся мене. (Струмок).
З'явився з - під снігу,
Побачив шматочок неба.
Найперший, найніжніший,
Чистий, маленький. (Пролісок).
- Молодці, ви відгадали загадки. Подивіться, що росте на цій галявині? (Ромашка). А що вона ховає? (Ще один ключ).
-Повісимо ключ на ключницю і залишимо його на весняній галявині.
-Продовжимо нашу подорож. Ось ми на наступній галявинці. Подивіться на екран. яку пору року ви бачите. (Літо) .Які літні місяці ви знаєте? Назвіть ознаки літа? Я пропоную вам згадати народні прикмети.
-Я буду говорити початок прикмети, а ви будете продовжувати.
Ластівки літають низько - це (до дощу).
Вранці на траві роса - (на гарну погоду).
Голуби воркують - (на гарну погоду).
Жаби расквакалісь - (до дощу).
- А тепер, може бути, хто - небудь з вас згадає і скаже народні прикмети? (Відповіді). Дуже добре! Що це зростає на літній галявині? (Грибок). А що він ховає? (Ключ).
--Одягнемо ключ на ключницю і залишимо його поки на літній галявині, а самі поспішаємо далі.
-Скажіть, що ви бачите на екрані? (Осінь). Якими словами можна описати осінь? (Золота, пізня). Подивіться на зображення.
- Тут зашифрований візерунок з листя, які ми з вами вже знаємо. Кожному листочку відповідає певний знак. Уважно подивіться і запам'ятайте, якого знаку відповідає який листочок. Підійдіть до столу. Тут лежить вже інший візерунок.
- Вам потрібно згадати знаки і викласти візерунок з листочків. Будьте уважні. Згадуйте, якого знаку відповідає листочок.
Поки виконується завдання, проводжу пальчиковую гімнастику з присутніми в залі членами журі.
Пальчикова гімнастика "Дві жаби".
Дві жаби - хохотушки
Лапкою хлоп, інший хлоп,
Закричали. "Ква ква ква!"
Полетів комар, як вітер.
Добре пожити на світі.
- Тепер перевірте, чи правильно ви виконали завдання. (Порівняти). А що ж залишилося на столі? (Лист кольорового картону, а під ним ключ). Ось у нас є і останній ключ. Ми можемо відкрити чарівну скриньку. Візьміть по ключу і відкрийте її. (Імітація відкриття шкатулки ключами).
- Я дякую вам за участь в моєму майстер - класі і дарую вам сердечка. (Виготовлені з блискучого картону різного кольору). Нехай у вашому серці ніколи не згасає любов до дітей, любов до своєї професії (роздача сердечок учасникам майстер - класу і всім присутнім).
"Бути, може, праця наш свиду непреметен. Одне я знаю точно. Малюки з ранку до нас в сад поспішають, кваплять маму." Давай, скоріше, мама, побіжимо! "Ось в цьому ж і є секрет. Цінніше нашої праці на світлі немає! "
«Електронне дидактичний посібник« Транспорт »Здається, немає нічого більш буденного і звичного, ніж транспорт, який нас оточує. Діти старшого дошкільного віку досить знають.
Пізнавальна гра для дітей старшого дошкільного віку «Коли це буває?» Мета: Узагальнити і систематизувати знання дітей старшого дошкільного віку про пори року, інтегрувати ознайомлення з сезонними змінами.