Матеріал з хімії на тему майстер - клас по хімії, скачати безкоштовно, соціальна мережа працівників

Майстер-клас з хімії на тему

«Розвиток інтересу до хімії у дітей початкової школи»

Мета: демонстрація методу безпечного хімічного експерименту при вивченні різних хімічних реакцій на уроках хімії з дітьми молодшого віку.

* Розвиваючі: показати вміння роботи з лабораторним обладнанням та хімічними реактивами;

* Виховні: продемонструвати безпечне поводження при роботі з реактивами.

Методи навчання. словесний, наочний, самостійна робота, гра.

Методичні прийоми: експеримент, спостереження, порівняння, логічний ланцюжок по знакам безпеки.

Тип майстер-класу. самостійна практична робота.

Наочність і обладнання з реактивами.

На столах учасників набори з реактивами, штативи з пробірками, спиртівка, тримач для пробірок, сірники.

На демонстраційному столі:

1. Організаційний момент (тема, мета, визначення емоційного настрою, інструктаж з техніки безпеки)

2. Основна частина. Самостійна робота

* Експеримент з використанням інструктивних карток.

3. Обговорення експерименту.

4. Підведення підсумків та висновки.

Добрий день, шановні гості нашого семінару!

Я - Соловйова Ірина Вагіфовна. 10 років я працюю в 15 школі вчителем хімії і вважаю основним завданням у викладанні мого предмета - застосування методу безпечного експерименту. Моїм девізом в роботі є слова видатного вченого хіміка-органіка Н.Н.Семёнова: "Хімія - це наука експериментальна, а не чарівна, і краще в цій науці бути в безпеці, ніж потім шкодувати".

В цьому році у мене з'явилася можливість знайомити з хімічної наукою учнів 3-4 класів. Я викладаю курс позаурочної діяльності «Хімія для малюків». Програма для цього курсу розроблена мною. Початкова мета даного курсу - показати різноманіття цікавих дослідів, зацікавити дітей, навчити безпечно працювати з лабораторним обладнанням. У середній ланці захопити дослідними роботами з подальшим виходом на Малу академію наук.

Вашій увазі хочу представити фрагмент заняття його на тему «Виготовлення метеосмесі в домашніх умовах». Сьогодні ми дізнаємося погоду по радіо, телевізору, через Інтернет. А хочете дізнатися, як дізнавалися погоду моряки 200-300 років тому? Сама назва досвіду - «метеозмін або барометр фіцроя» є поєднанням двох англійських слів storm - буря, гроза, шторм і glass - скло, стакан, тобто дослівно його можна перевести приблизно як «шторм у склянці». Цей досвід відомий досить давно. Вважається, що за старих часів мореплавці використовували для передбачення погоди певну суміш речовин (її склад наведено нижче), що знаходиться в запаяній ампулі. У ній спостерігалося випадання і розчинення кристалів різної форми. За цими змінами в ампулі, як припускали раніше моряки, можна передбачити погодні явища. Тому досвід і має таку назву. Є думка, що зміни в посудині пов'язані з впливом електромагнітного поля Землі і атмосферного тиску.

Я хочу запросити помічника для виготовленні так званої метеосмесі. Але перш, ніж приступити до експериментальної частини, прослухаємо інструктаж з техніки безпеки.

«Метеозмін» можна приготувати з камфори, хлориду амонію (нашатирю) і нітрату калію. В прозорій посудині (це може бути пробірка, стакан або колба) змішайте по 2 г KNO 3 і NH 4 Cl з 2,5 мл дистильованої води. Додайте до отриманої суміші 9 мл камфорного спирту з аптечки і герметично закрийте посудину. Поставте його на підвіконня. Поспостерігайте за змінами, що відбуваються в посудині протягом місяця. При зниженні температури Ви побачите утворення кристалів камфори різної форми - гілочок, зірочок, пластинок. Ви можете поекспериментувати і помістити посудину в холодильник. Подивіться, що при цьому буде відбуватися.

Свій виступ я хочу закінчити словами Фредеріко Жоліо Кюрі: "Чим далі експеримент від теорії, тим ближче він до Нобелівської премії". Так і ми з вами за допомогою експерименту дізналися нові і цікаві для себе речі.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Майстер-клас з хімії "Розстановка коефіцієнтів в хімічних рівняннях"

З даними майстер - класом я брала участь в районному конкурсі "Майстер - клас" в номінації "Оптимізація освітнього процесу". Зайняла 2 місце.

Цілі: вивчити основні види меду, його склад і властивості; продовжити формувати вміння і навички в проведенні хімічного експерименту; навчити застосовувати хімічні знання в повсякденному житті.

Майстер клас з хімії

Майстер клас був представлений в рамках роботи муніципальної школи методичної майстерності.

 ознайомити (оглядово) колег з основними принципами системи розвивального навчання  продемонструвати ефективність технології розвиваючого навчання на прикладі уроку в 10 класі «Загальна характери.

Об'єктивна реальність нашого часу - необхідність використання ефективних форм і методів навчання. Традиційні прийоми багато в чому застаріли, не здатні забезпечити мотивацію навчання, сотрудничест.

Схожі статті