Методична розробка з читання (3 клас) по темі методична розробка по літературному читання

Мета уроку: познайомити з байкою І.А. Крилова «Ворона і Лисиця», познайомити з головними героями.

Завдання уроку: 1) продовжити введення дітей у світ поезії XIX століття, збагачуючи їх читацький досвід і допомагаючи ставати повноцінним читачем; забезпечити повноцінне сприйняття дітьми байки І.А. Крилова; забезпечити формування літературознавчих понять і читацьких умінь.

2) розвивати і збагачувати мова, мислення, пам'ять, уяву учнів; розширювати їх кругозір;

3) виховувати інтерес до класичної літератури, до поезії XIX століття; сприяти збереженню і зміцненню психічного і фізичного здоров'я учнів.

Обладнання: портрет І.А. Крилова, малюнки дітей до байки «Дзеркало і Мавпа», виставка книг І.А. Крилова, комп'ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, тлумачний словник Ожигова.

I. Організаційний момент.

Психологічний настрій учнів. (Слайд 1).

- На дошці світить яскраве сонечко, воно дивиться на вас і простягає свої промінчики до ваших щічках. Посміхніться йому у відповідь, і вам відразу стане тепліше і веселіше! А тепер уявіть собі, що ваші долоньки - це маленьке дзеркальце, подивіться в нього, посміхніться собі - ви бачите, які ви симпатичні і розумні!

Подивіться один на одного, посміхніться, і ваш настрій на уроці буде бадьорим і піднесеним, вам захочеться пізнавати нове, адже це так цікаво!

II. Перевірка домашнього завдання.

-Що було задано додому?

2) читання байки учнями (3 - 4 чол.);

3) інсценування байки;

- Які рядки байки стали крилатим висловом?

- Чи схожі крилатий вислів І.А. Крилова і народне прислів'я «Інших не суди, на себе подивись»?

- Чим вони схожі? Поясніть.

(Прислів'я з байки Крилова «Чим кумоньок вважати трудитися, чи не краще ль на себе, кума, обернутися» і народне прислів'я «Інших не суди, на себе подивись» схожі за змістом) (слайд 2)

- У кого ж краще знайти недоліки: в собі або в інших?

(В інших легше знайти недоліки. Собі чоловік завжди здається хорошим)

- Що (який порок) І.А. Крилов висміює в цій байці?

-Перш ніж перейти до вивчення нової теми, проведемо мовну розминку.

III. Мовна розминка (слайд 3)

Осип кричить, Архип не відстає

Хто кого переорет?

Осип захрип. Архип осип.

- Прочитайте повільно. Що це? (Скоромовка)

- Прочитайте повільно, а потім з прискоренням.

- Потренуйтеся в швидкочитання.

- Що висміює народ цієї скоромовкою?

IV. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми попрацюємо з ще однією легендою І.А. Крилова «Ворона і Лисиця». Розберемо її сенс. (Слайд 4)

- Як ви думаєте, на яке питання нам доведеться відповісти, попрацювавши над байкою І. А. Крилова «Ворона і Лисиця»? (Слайд 5)

2) читання байки вчителем.

Сподобалася вам байка? Чим?

- Які слова вам зустрілися вперше?

-Прочитайте самостійно байку і відмітьте ці слова.

3) словникова робота. (Слайд 6)

Лестощі - лицемірне, догідливе вихваляння;

Льстец - улесливий людина;

Мерзенний - вселяє огиду, огидний;

Видертися - піднятися з зусиллям на що - то високе;

Полонив - привернув увагу, привели в захват;

Вещуньіна - належить віщун;

Зоб - у птахів, комах: розширена частина стравоходу, де накопичується і попередньо обробляється їжа.

- Скринь Федя виписав з тлумачного словника Ожигова лексичне значення слова «віщун».

(Учень пояснює лексичне значення слова)

- У якому роді слово «віщун»? (М.р)

- У якому роді це слово в байці? (Ж.р)

V. Физминутку (аудіозапис - релакс)

1) Ми сиділи, ми сиділи,

Наші спинки заніміли.

Подивимося в віконце.

2) Обводимо очима цифру вісім.

3) Вправи на координацію рухів.

VI. Продовження роботи над байкою

- Прочитайте слова з байки, як Лисиця каже про красу Ворони?

- Насправді така красива ворона?

(Слайд 7) (порівнюємо ворону з папужками)

- Що робила Ворона, коли говорила так красиво про Вороні?

- А для чого вона це робила?

- Чому Крилов говорить, що лестощі шкідлива, адже кожному приємно чути про себе хороші слова? (Приємно, коли говорять про тебе правду.)

- Чому на роль підлесника Крилов вибрав Лисицю, а її довірливої ​​слухачкою стала Ворона? (В казках лисиця частіше зображується як хитра, спритна, підступна. А ворона втілює в собі образ дурнуватого неуважного людини.)

- Кого має на увазі Крилов, використовуючи у своїй байці образи Ворони і Лисиці?

- Як називається цей прийом в літературі?

Хвилинка відпочинку для очей.

- Закрийте очі і уявіть собі живими Криловському Ворону і Лисицю.

2) Робота над картинним планом.

Виразне читання байки учнями.

- Подивіться на дошку. Чи правильно я розташувала ілюстрації до байки? Давайте наведемо їх у порядок. (Слайд 8)

- Прочитайте уривок з байки до першої ілюстрації (другий, третій).

Читання байки в особах.

- Що цікавого про сьогоднішньому уроці ви зможете розповісти батькам?

- Продовжіть пропозиції. (Слайд 9)

Мені припало до душі ....

Мені здається що….

- Згадайте питання, яке ви задали собі на початку уроку.

- Який порок людини висміює І.А. Крилов?

- Що висміюють, викривають байки Крилова?

- У чому сила байок І.А. Крилова?

Ось і підійшов до кінця наш урок.

- Сонечко і раніше дивиться на вас. Йому цікаво, чи не засумували ви на уроці? У вас на столі лежать сонечка - сумні і веселі, покажіть мені то сонечко, яке відповідає вашому настрою після проведеного уроку.

VIII. Домашнє завдання

Вивчити байку І.А. Крилова «Ворона і Лисиця» напам'ять;

намалювати ілюстрацію до вподобаного епізоду.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект уроку з літературного читання у 2 класі з використанням технології розвитку критичного мислення (прийом "Зигзаг").

Методична розробка по літературному читання до узагальнюючого уроку "Я і мої друзі"

Літературна вікторина до узагальнюючого уроку "Я і мої друзі".

Урок по літературному читання І. А. Крилов "Ворона і лисиця"

Цей урок присвячений роботі над байкою І.А. Крилова "Ворона і Лисиця".

методична розробка по літературному читання 4 клас, О.В. Джежелей.Тема: "М.Ю. Лермонтов« Бородіно ».

Методична розробка по літературному читання (навчання грамоті) Тема. Приголосні звуки [к], [к \ '], букви К, до 1 клас, «Школа Росії»

Федеральний державний освітній стандарт початкової загальної освіти являє собою сукупність вимог. Даний урок -спроба організації уроку в рамках даних требов.

В методичній розробці представлений план-конспект уроку літературного читання ФГОС НГО перший клас, УМК "Школа Росії" .Проте: "Звуки [л], [л] .Буква Л.В плані відображені основні етапи уроку відкриття ново.

Конспект уроку з літературного читання. І. А. Крилов "Ворона і Лисиця"

Конспект уроку з літературного читання в 3 класі на тему: «І. А. Крилов" Ворона і Лисиця. »За програмою" Школа Росії ". Представлений конспект уроку з презентацією, урок відкриття нових знань в умовах.

Схожі статті