Ознаки людей влітку

Росія, Ставропольський край, г.Ізобільний
ГКС (К) ОУ для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я "Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат №19 VIII виду"
Вчитель біології
Куликова Оксана Володимирівна

Мета: формувати уявлення про працю людей в літній період

корекційно-освітні: розвивати уявлення про сезонні зміни в природі, формувати уявлення про працю людей влітку, формувати поняття «прополка», «мотика»;

корекційно-виховні: виховувати працелюбність, повагу до праці;

корекційно-розвивальні: розвивати мову учнів, формувати навички побудови розповіді за планом, коригувати навички словотворення.

Устаткування: проекційне обладнання, презентація, картки.

I Організаційний момент

II Закріплення і перевірка знань з теми «Ознаки літа»

  1. Робота по слайдах - ознаки літа (слайди №2 - 6)
  2. Закінчите вірш (завдання до слайду № 2)

Чому так багато світла?

Чому так багато світла?

Чому раптом так тепло?

Тому, що це літо

На все літо до нас прийшло.

Тому й кожен день

Все довше, що ні день.

Все ... (коротшими і коротшими.)

  1. Запишіть температуру (завдання до слайду № 3) (Згадати правило, з яким знаком записується температура вище нуля градусів)

«22 градуси вище нуля»

«18 градусів тепла»

  1. Як назвати дитинчат тварин (робота по слайдах № 6 - 11)
  2. Багато художників і поети в своїх творах оспівували красу літа (слайд № 12)

Скільки сонця! Скільки світла!

Скільки зелені колом!

Що ж це таке? Це літо

Нарешті поспішає до нас в будинок.

Співочих птахів руйнівного!

Свіжий запах соковитих трав,

В поле стигле колосся

І гриби в тіні дібров.

Скільки смачних солодких ягід

На галявинці в лісі!

Ось наїмся я і на рік

Накупатися досхочу в річці,

Досхочу буду засмагати.

І на бабусиній печі

Скільки хочеш буду спати!

Скільки сонця! Скільки світла!

Який прекрасний літню спеку!

От би зробити так, що літо

Було цілий рік зі мною!

  1. Перевірка творчого завдання - складання розповіді про своє малюнку «Літо» за планом »(слайд № 13)

III Релакс - пауза (слайд № 14) - закрийте очі і уявіть себе в теплий літній день на лузі.

IV Актуалізація знань

Яку роботу виконували люди на полях, в городах навесні?

Запис теми в зошит.

V Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення вчителя (слайди № 16 - 19)
  2. Запис в зошит:

- прополка - видалення бур'янів;

Мотика - сільськогосподарський інструмент для знищення бур'янів і розпушування грунту.

VI Закріплення вивченого матеріалу, підготовка до контрольної роботи

- Яку роботу люди виконують влітку?

- У чому полягає прополка?

- Як називається інструмент для розпушування грунту і видалення бур'янів?

2. Робота за картками (на картках вказані пори року)

- Розкажи про тривалість дня і ночі в зазначений час року

- У вигляді чого зазвичай випадають опади у зазначений час року?

- Розкажи про життя рослин в зазначений час року

- Розкажи про життя тварин в зазначений час року

- У чому полягає праця людей в зазначений час року?

V Пояснення домашнього завдання: скласти усний розповідь про працю людей влітку за планом в зошитах.

VI Підбиття підсумків уроку.

Завантажити c Яндекс.Діск

Схожі статті