План-конспект уроку з хімії (8 клас) на тему методична розробка уроку хімії по темі - "

Відкритий урок хімії по темі

"Приготування розчину цукру

з певною масовою часткою розчиненої речовини »

Мета: Сформувати вміння готувати розчин заданої концентрації.

  • познайомитися з пристроєм лабораторних ваг і правилами зважування;
  • повторити і використовувати правила ТБ при виконанні практичної роботи в кабінеті хімії;
  • удосконалювати навички роботи з лабораторним обладнанням;
  • закріпити теоретичні знання про розчини і способи вираження їх концентрації;
  • продовжити формування вміння описувати спостереження і робити висновки.

Устаткування: Лабораторні ваги з важками, аркуш паперу, хімічний стакан, мірний циліндр, ложечка для сипучих речовин, скляна паличка.

Реактиви: цукор, вода.

Епіграф до уроку.

«Недостатньо опанувати премудрість, потрібно також уміти користуватися нею».
Марк Тулій Цицерон.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

II. Постановка мети уроку.

На минулих уроках ми з вами говорили, що розчини є невід'ємною частиною нашого життя.

- Хлопці, згадаємо, що таке розчин? (Однорідна система, що складається з частинок розчинника і часток розчиненої речовини.)

- Згадайте, яке значення мають розчини? (Відповіді учнів: майже всі лікарські речовини діють на організм в розчиненому стані, засвоєння їжі пов'язане з переводом поживних речовин в розчин; розчинами є найважливіші фізіологічні рідини - кров, лімфа, клітинний сік рослин і т.д .; отримання добрив, металів і їх сплавів, паперу, парфумерної продукції протікають в розчинах).

Сьогодні на уроці ми з вами проведемо практичну роботу з приготування розчину з певною масовою часткою розчиненої речовини.

- Яка мета нашого уроку? (Хлопці самостійно формулюють мету практичної роботи).

III. Основна частина уроку

- Хімік-органік М.М. Семенов писав: «Хімія - це наука експериментальна, а не чарівна, і краще в цій науці бути в безпеці, ніж потім шкодувати».

Правила техніки безпеки.

При проведенні будь-якої практичної роботи ми з вами повинні дотримуватися правил техніки безпеки.

(Два учні, в ролі хіміків, пояснюють всьому класу правила ТБ при проведенні практичної роботи).

Пам'ятай кожен учень,
Знай, будь-яка маленька,
Безпека - добре,
А недбалість - погано!

Не поспішай вистачати пробірку,
А інструкцію читай,
Переконайся, що ти все зрозумів,
Ось тоді і починай!

Актуалізація теоретичних знань.

Для того щоб приготувати необхідний розчин, ми повинні згадати розрахункові формули.

- Згадайте, що таке масова частка розчиненої речовини. (Це відношення маси розчиненої речовини до маси розчину)

- Якими формулами ми будемо користуватися при проведенні розрахунків?

(W = m в-ва. M розчину * 100%; m розчину = m в-ва + m води. M води = v * ρ).

Виконання практичної роботи.

На столах у учнів знаходяться інструктивні картки із завданням.

1 етап. Вимірювання маси цукру.

- Відкрийте коробку з вагами, зберіть чашкові ваги, уравновесьте чашки за допомогою аркуша паперу.

- На праву шальку терезів поставте гирьки потрібної маси, а на ліву акуратно насипте цукор.

- Зважте необхідну масу цукру, користуючись цим правилом зважування.

- Зважена речовина висипте в хімічний стакан.

2 Етап. Приготування розчину.

- Відміряйте мірним циліндром необхідний обсяг води.

- Дайте відповідь на питання: Чому обсяг води дорівнює її розрахункової масі? (Так як щільність води дорівнює 1гр / мл).

- Вилийте воду в стакан з цукром і перемішайте скляною паличкою до повного розчинення його.

3 Етап. Оформлення роботи.

IV. закріплення

- Що ви отримали в ході практичної роботи? (Однорідну безбарвною рідиною, яка є розчином цукру з певною масовою часткою розчиненої речовини)

- Сформулюйте висновок про те, як приготувати розчин з певною масовою часткою розчиненої речовини

V. Підсумок уроку

- Чому ви сьогодні вчилися на уроці? (Приготуванню розчинів з певною масовою часткою розчиненої речовини).

- Що потрібно знати, щоб приготувати розчин з заданою часткою розчиненої речовини? (Необхідно зважити потрібну масу твердої речовини, відміряти обсяг води, цю суміш перемішати до повного розчинення твердої речовини.)

- Де ми можемо скористатися вмінням готувати розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини? (При приготуванні цукрових сиропів, маринадів.)

VI. Домашнє завдання

Обчисліть, яку масу сульфату цинку необхідно взяти для отримання 10 г розчину очних крапель, що застосовуються для лікування кон'юнктивіту, якщо відомо, що масова частка солі в розчині становить 0,25%?

Список використаної літератури:

Інструкція по проведенню практичної роботи №3

«Приготування розчину цукру, з певною масовою часткою»

Мета роботи. навчитися зважувати на лабораторних вагах, визначати обсяг рідини за допомогою мірного циліндра, готувати розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини, виробляти теоретичні розрахунки, які можна застосувати на практиці.

Обладнання: ваги, мірний циліндр, ложечка, хімічний стакан, скляна паличка, вода, цукор.

Примітка: 1. Згадайте правила поведінки і техніки безпеки, процеси розчинення, формули для розрахунку.

2. Уважно слухай вказівки вчителя.

Алгоритм проведення роботи:

1. етап роботи: Розрахункова частина.

Отримавши завдання від учителя, зроби розрахунок для виконання практичної роботи.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

"Приготування розчину із заданою масовою часткою розчиненої речовини"

Даний урок сприяє розвитку вміння учнів застосовувати отримані знання на практиці. при приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини.

Практична робота з хімії 8 классТема. Приготування розчину з певною масовою часткою розчиненої речовини (солі).

Практична робота з хімії 8 классТема. Приготування розчину з певною масовою часткою розчиненої речовини (солі).

«Приготування розчинів з певною масовою часткою розчиненої речовини»

Цілі: Вміти готувати розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини, використовуючи такі операції: зважування, відмірювання певного об'єму рідини, розчинення; виробляти необх.

План уроку "Приготування розчину із заданою масовою часткою розчиненої речовини"

План уроку "Приготування розчину із заданою масовою часткою розчиненої речовини".

Розчини. Масова частка розчиненої речовини.

Формування знань про розчини, масовій частці розчиненої речовини.

Командна карта до практичної роботи №4 "Приготування розчинів солей з певною масовою часткою розчиненої речовини" для учнів 8 класу, обучающіхя по УМК Рудзітіс.

"Масова частка розчиненої речовини. Визначення масової частки розчиненої речовини в розчині."

Схожі статті