План-конспект уроку з суспільствознавства (8 клас) на тему безцінний дружній союз, скачати

Тема: Безцінний дружній союз.

Тип уроку: комбінований.

Мета. сформувати уявлення учнів про дружбу як міжособистісні стосунки, допомогти осмислити поняття «друг», «дружба», удосконалювати навички спілкування.

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація знань учнів по темі: «Мала група»
  • «Аукціон». Продається оцінка «5». Необхідно назвати якомога більше понять з вивченої теми.
  • Усне опитування.

- Що таке мала група?

-Від чого залежать відносини між членами групи?

Чим визначається положення людини в групі?

  • Дайте визначення понять: колектив, конформізм, формальна група, неформальна група.
  1. Вивчення нового матеріалу.

Тільки дружба може стати тим цементом,

який згуртує воєдино весь світ.

Томас В у дро Вільсон

Величезний яскравий світ оточує людину: дерева, зірки, люди, предмети їх праці. Цей світ годує людини і прикрашає його життя. У ньому люди створюють собі зручності і шукають знань. Різноманітний і внутрішній світ людини: його пориви, мрії, думки, моральні здібності.

Людина не може обходитися без спілкування з іншими людьми, тому що людина - істота суспільна. Робінзон Крузо, опинившись на безлюдному острові, відчув всю тяжкість відсутності людського спілкування. Насамперед він навчив говорити папугу. Розмовляв сам із собою, читав Біблію.

Кожна людина - частина якогось колективу: він підданий своєї країни, він має однокласників, він член сім'ї, він, як правило, має компанію. І у компанії є маса засобів впливу на її членів. Кожен підліток потрапляє в потік інтересів своїх друзів і компанії. Недарма кажуть: «З ким поведешся, від того й наберешся».

Сьогодні ми спробуємо уточнити значення поняття «дружба», що вона дає людям; постараємося відповісти на наступні питання:

  • Чи часто зустрічається справжня дружба серед ваших однолітків?
  • Уміння дружити - даність чи це?
  • Друзів може бути багато?

Уміння встановлювати і зберігати дружні відносини - надзвичайно важлива здатність людини, що дає йому можливість задовольнити потребу в емоційних контактах, підтримувати і розвивати почуття власної цінності.

А що таке дружба? (Дається можливість всім бажаючим дати своє визначення поняттю.)

Потреба в alter ego, другому «Я», ймовірно, найважливіша потреба ранньої юності. «Перше почуття, до якого сприйнятливий дбайливо вихований юнак, - це не любов, а дружба», - писав Руссо.

Вищі моральні цінності - а дружба в усі часи вважалася такою - завжди були дефіцитними.

Чому? Що дає дружба людям? (Дати можливість висловитися всім бажаючим.)

Вправа «Закінчи речення»

Учням пропонується закінчити речення, а учні записують їх на аркуші паперу:

- «Справжній друг - це той. »

- «Я можу дружити з такими людьми, які. »

- «Зі мною можна дружити тому, що. »

За бажанням підлітки зачитують свої пропозиції. Підводиться підсумок.

Друзі - це ті, кому ми віримо, хто не зрадить, не підведе, здатний підтримати, поспівчувати. Другу ми можемо довірити свої таємниці, секрети, допомогти в скрутну хвилину.

У неділю ввечері, коли повинна бути дуже цікава передача по телевізору, мені дзвонить і просить допомогти йому розібратися із завданням по геометрії. Уявляєте, я чекав на цю передачу весь тиждень, я так хотів її побачити. Але я не міг вчинити інакше, адже Олег - мій друг! І замість телевізора я просидів за книгою разом з другом. Але я бачив, наскільки Олег був вдячний мені, Я думаю, що якби ми помінялися місцями, тобто не йому, а мені була потрібна його допомога, то він, теж не замислюючись допоміг би мені. А як би ви вчинили на моєму місці?

2-й учень. Коли ми готували виставу для Новорічного свята, то всім хотілося отримати головні ролі. Я запропонував дати головні ролі тим, хто ще жодного разу ні в чому не брав участь, Ілля сказав, що краще дати головні ролі тим, хто вже проявив свої здібності. Наш керівник театральної студії запропонувала тягнути жереб. Але я точно знав, що Ігор дуже хотів грати роль Бармалея, хоча і ніколи в наших постановках не брав участі. Ми стали тягнути жереб, і роль дісталася Іллі. Я його довго умовляв поступитися Ігорю цю роль, але хоч Ілля завжди грав у шкільному театрі і в цей раз міг відмовитися, він не погодився зі мною. Я бачив, що Ігор був дуже засмучений, але допомогти йому міг тільки морально. А як би ви вчинили на моєму місці і на місці Іллі?

(Обговорення 2-й ситуації.)

3-й учень. Разом з моїм другом ми йшли з ринку. У мене був повний пакет з овочами і фруктами, а у Миколи в руках - упаковка прального порошку. Він випадково зачепив мій пакет коробкою з порошком і порвав його. Весь вміст пакета розсипалося по всій вулиці. Колька став сміятися в повний голос, а я - збирати всі з асфальту. Мені було дуже прикро і сумно, що мій друг мені не тільки не допоміг, але і сам спричинився до

мого нещастя. А як би ви вчинили на моєму місці і на місці Миколи?

(Обговорення 3-й ситуації.)

Ми подивилися з вами різні ситуації, різні думки, але завжди залишається найважливішим те, яке рішення ви приймаєте в тому чи іншому випадку, коли ви осмислюєте, що вважати найбільш значущим для ваших друзів. Необхідно істинне, справжнє прояв почуттів, виконання прохань свого друга, вміння їх передбачити. Ще Сократ говорив: «Одне з найважливіших властивостей справжньої дружби є вміння передбачати прохання друзів».

Вправа «Шукаю друга»

- Чи просто було писати про себе?

- Чи дізналися щось нове про своїх однокласниках?

Так які ж відповіді ви можете дати на ключові питання нашого уроку? (Вислуховуються бажаючі висловити свою думку.)

А зараз, щоб у кожного була можливість висловити свої враження і, може бути, якось систематизувати знання з теми сьогоднішнього уроку, я пропоную вам написати сінквейн зі словом «дружба»

Фраза з чотирьох слів

Іменник (синонім першого)

Чи не зламається, не розіб'ється, не зникне

Дружба - взаєморозуміння і спілкування людей

IV. Домашнє завдання:

  • Прочитати параграф 15.
  • Провести анкетування.
  1. Скільки в тебе друзів?
  2. Яким ти бачиш ідеального друга?
  3. Чого ти чекаєш від одного?
  4. На що ти згоден заради одного?
  5. Чим цінна дружба для тебе?
  6. Як на попереднє запитання міг би відповісти твій друг?
  1. Підведення підсумків уроку.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Тематична гра "Дружнє потиск" може бути використана вчителем технології як позакласний захід з предмету. Основними цілями даного заходу є: вивчення правил етикету, расшир.

Позакласний захід з літератури з використанням інтерактивних методів навчання.

Урок російської мови в 7 класі на тему: «Союз як частина мови. Розряди спілок за значенням і будовою. Морфологічний розбір союзу. Повторення ».

Урок може бути використаний на уроках російської мови в 7 класі і ставить перед собою наступні цілі: формування вміння розповідати про союз, знаходити союзи в тексті, правильно визначати розряди.

Розробка відкритого уроку в 8 класі по темі: "Безцінний дружній союз".

Урок російської мови в 7 класі за програмою В.В.Бабайцевой (В.Бабайцева, Л.Д.Беднарская «Збірник завдань. 6-7 клас» до підручника В.В.Бабайцевой «Російська мова. Теорія. 5-9 класи» ) присвячений одній з тру.

Виховна година «Безцінний дружній союз».

Дружба - це рослина, яка росте повільно, і, перш ніж заслужити своє ім'я, вона повинна пройти через випробування і витримати безліч мінливостей долі.

Злиті і роздільні написання спілок. Відмінність на листі спілок зате, теж, щоб, від займенників з прийменником і частинками і союзу також від прислівники так з часткою же. Урок у 8 класі.

Мета уроку: показати умови розрізнення на письмі спілок теж, також, щоб, зате і прислівники і займенників з частинками то, же, б ,; формування навички написання спілок також, теж, щоб, зате, підготує.

Схожі статті