Тема: «Сучасні техніки плетіння коси з п'яти прядок»
Мета: Розширення кругозору учнів в світі зачісок і сучасних тенденцій плетіння косичок.
1. Ознайомити навчальних з історією появи кісок.
2. Навчити навчальних техніці плетіння кіс.
3. Розвивати уміння втілювати свої творчі асоціації в різних техніках плетіння косичок.
4. Розвивати уміння створювати з кісок зачіски.
5. Виховувати інтерес до занять по стилістики.
Тип навчального заняття: комбінований
Форма проведення заняття: майстер-клас
Час заняття: 45 хвилин
Учасники заняття: учні загальноосвітніх шкіл 1-го року навчання
Методи навчання: пояснювально - ілюстративний, евристичний,
демонстраційний, практичний, метод мотивації і стимулювання.
Педагогічні технології: проектна діяльність, педагогіка співробітництва
Методичне забезпечення заняття: Презентація «історія кісок».
Обладнання: мультимедійне обладнання.
1. Робота з літературою.
2. Робота з Інтернет сайтами.
3. Підбір ілюстрацій.
4. Оформлення слайдовий презентації.
5. Написання конспекту.
Хід навчального заняття
I. Організаційний момент заняття
Педагог: У нас сьогодні майстер-клас «Сучасні техніки плетіння коси з п'яти прядок». У програмі майстер-класу:
- Історична довідка про появу професії перукаря.
- Поява кісок в історії (презентація).
- Рекомендації по догляду за волоссям.
- Сучасні техніки плетіння коси з п'яти пасом.
II. Основна частина заняття
1. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.
Педагог: А чи знаєте ви хто такі перукарі?
Ті, що навчаються: відповідають на запитання.
Педагог: Зараз я вам трохи нагадаю, хто ж такі перукарі і звідки вони з'явилися?
Перші ознаки перукарського мистецтва зустрічаються приблизно в V тисячолітті до нашої ери у єгиптян.
Єгиптяни вже робили завивку волосся і перук за допомогою холодної ( «мокрою») укладання. Пасма намотували на дерев'яні коклюшки і обмазували брудом, по висиханні грязь відвалювалася. Туалетні процедури виконувалися рабинями, причому кожна мала свою спеціальність.
У Греції причісування, завивка, надягання перуки були своєрідним ритуалом, який тривав іноді по кілька годин. Ці процедури виконувалися спеціально навченими рабинями, яких називали каламістрамі. Кожна процедура - миття, фарбування, завивка, стрижка волосся - виконувалася окремо.
Раби-перукарі повинні були не тільки вміло причесати, але і дотримати правила естетики. Вони повинні були витримати пропорцію, гармонію зачіски з рисами обличчя.
Педагог: А зараз учні дадуть вам корисні рекомендації:
Ті, що навчаються: (дають рекомендації)
Рекомендація по догляду за волоссям
-доглядати за волоссям, не обходимо незалежно від довжини і структури волосся, волосся повинне виглядати здоровими, тобто м'якими, блискучими і рівними за структурою.
- перш за все волосся необхідно правильно мити, у міру забруднення, часте миття волосся так само шкодить, так як волосся і шкіра втрачає свої жири, які є природними бальзамами і захищають від шкідливого впливу сонячних променів.
- розчісувати волосся рекомендують після того, як вони висохнути природним шляхом (часте використання фена не рекомендується, волосся стає тьмяним і ламким) і застосовують пластмасові, дерев'яні гребінці і щітки з натуральної щетини. Правильно починати розчісувати з кінчиків і плавно переходити до коріння волосся, не робити різких рухів, є ризик порвати структуру волосся.
-засоби по догляду за волоссям, це шампуні, бальзами, ополіскувачі, бажано використовувати всі в комплексі, так само можна використовувати маски, масла і різні трав'яні відвари, засоби для укладання це лаки, гелі, муси, воски. Бажано використовувати ці кошти не часто і по можливості змивати через кілька годин теплою водою, а потім вже мити голову і волосся.
Педагог: Спасибо девочки
Педагог: Правильно перукарі повинні вміти розбиратися в структурі волоса, правильно підібрати зачіску і стрижку для клієнта або моделі, вміти користуватися засобами для догляду за волоссям, засобами для укладання і фіксації.
Педагог: А тепер познайомимося з технікою плетіння косичок з п'яти пасом. На сьогоднішній день ця техніка найбільш модна і дуже різноманітна ... увагу на екран (слайди)
Педагог: А тепер настав час для творчості. Приступаємо до майстер-класу по техніки плетіння коси з п'яти пасом.
Ті, що навчаються: Для демонстрації і захисту вам потрібен час.
Педагог: І так наші моделі готові. Прошу вас (1ая пара)
Прошу вас (2 пари), прошу вас (3 пара)
Педагог: А зараз я пропоную вам, дівчатка, поділитися своїми враженнями про сьогоднішній нашій занятті і про проекти, які ви готували і захистили.
Ті, що навчаються: кажуть свої враження
Педагог: Відмінно, я впевнена, що все те, чого ви навчилися сьогодні, ви обов'язково застосуєте в своєму звичайному житті. Спасибі вам велике! До побачення!
Підписи до слайдів:
Плетіння косички з 5 пасом Виконала: педагог додаткової освіти Гуржіянц Людмила Юріївна
Крок 2 Починаємо заплітати звичайну косу з 3 пасом. Спочатку 1 пасмо (крайню зліва) перекидаємо через другу, тобто перекладаємо її в середину. Потім 3 пасмо (крайню праворуч) перекладаємо так само в середину.
Крок 3 Всі три пасма тримаємо правою рукою, а лівою відокремлюємо ще одну пасмо збоку, і тепер уже нумеруем пасма по порядку, починаючи з неї. Тепер 1 пасмо підкладається під 2 і перекидається поверх третьої. Тепер у нас вже є 4 переплетені пасма.
Крок 4 Тепер крайні три пасма зліва тримаємо в лівій руці, правою рукою "поднирівает" під 4 і відокремлюємо ще одну, п'яту, пасмо справа. Простягаємо її ПІД 4 і кладемо НА 3, залишаємо її в середині.
Крок 5 Знову ж, три пасма праворуч тримаємо в правій руці, а лівою захоплюємо залишилися два пасма, причому рука повинна розташовуватися долонею вниз. Потім перевертаємо руку за годинниковою стрілкою на 180 градусів - так ми переклали першу пасмо під другу і залишилося нам її перекинути поверх наступної, зробивши її середньої пасмом. Отже ще раз: ми підклали першу пасмо під другу і перекинули на 3.
Крок 6 Залишилося зробити підхоплення, тобто додати в нову середню пасмо частина додаткових волосся зліва. Для цього ми лівою рукою "поднирівает" під крайню пасмо зліва відокремлюємо невелике пасмо від скроні і додаємо її в середню пасмо коси, також проносячи її під крайньою зліва і над наступною пасмами.
Крок 7 Повторюємо 5 і 6 кроки, тільки з правого боку. Правою рукою захоплюємо крайні два пасма, перевертаємо руку, тим самим перекрещивая 5 пасмо з четвертої і перекидаємо цю ж 5 пасмо через 3, роблячи її середньої пасмом.
Крок 1 Почнемо плетіння з верхівки. Відокремлюємо невелике пасмо, ділимо її на 3 частини
Крок 8 Робимо підхоплення з правого боку і, слідуючи за головною пасмом по тому ж маршруту - під низ, потім поверх кожної след.пряді. з'єднуємо додаткову пасмо з середньою.
Крок 9 Чергуючи описані вище кроки, ми отримуємо ось такий узор - пятіпрядное плетіння. Краї пасом можна злегка розтягувати, вирівнюючи косу і надаючи їй ще більшу ширину.
Крок 10 В самому кінці, закріпивши косу резинкою. робимо останні поправки двома руками, розправляємо косичку. Коса з 5 пасом готова!
Підписи до слайдів:
Історія кіс Виконала: педагог додаткової освіти Гуржіянц Людмила Юріївна
Поява кісок в історії Ще в давні часи жінки заплітали косу. Косу порівнювали з колосками пшениці та вважали, що волосся пов'язані з космосом і називали їх патлами. У дитинстві дівчаткам заплітали волосся в одну косу, як би волосся живлять життєву силу, а коли дівчина виходила заміж. то косу розплітали і заплітали її в дві коси, щоб живити енергію життєву не тільки для себе але і для її бедущего дитини. Вагітним жінкам строго заборонялося стригти волосся, щоб не розірвати зв'язок з космосом. Заміжні жінки носили дві коси. щоб не овдовіти. Щоб коса була товстою і довгою в переддень Різдва під подушку клали мотузку.
Раніше на Русі коса була не просто зачіскою, а й показником жіночої краси. Чим довше і міцніше була коса, тим краще вважалася дівчина. Якщо у дівчини була заплетена одна коса, то це говорило про те, що дівчина незаміжня, якщо ж в косу вплітали стрічку, то це означало, що дівчина готова до заміжжя.
Стрічка, вплетена в половину довжини коси, говорила про те, що у дівчини є наречений, і вона незабаром виходить заміж. Дві коси носили тільки заміжні жінки.
Чи не правильно вважати, що коса - споконвічно російська зачіска. Заплітали коси не тільки слов'янські народи. Досить згадати біблійного Самсона, у якого на голові було заплетене сім кучерів, в яких була вся його сила. Пізніше в Західній Європі жінки, були зобов'язані ходити в головних уборах, незалежно від стану, увійшли в моду скроневі коси або, як їх ще називають, «лицарські». Довжина і ширина таких кіс мала часом приголомшливі розміри.
У наступні роки в моду увійшли перуки. Але і тоді коси не втратили своєї актуальності.
По темі: методичні розробки, презентації та конспекти
Конспект заняття в групі продовженого дня корекційної школи. Тема: Виготовлення вироби в техніці «плетіння» з газетних (журнальних) трубочок.
В даному матеріалі міститься інформація про виготовлення вироби в техніці "плетіння з газетних (журнальних) трубочок".
Урок технології в 7 неподільний класі "Історія розвитку техніки плетіння з тасьми. Основні прийоми плетіння вузлів."
Розробка уроку технології в 7 неподільний класі "історія розвитку техніки плетіння з тасьми. Основні прийоми плетіння вузлів.".
Конспект майстер-класу з перукарського справі. Тема: «Виконання зачісок з елементами плетіння кіс»
Сьогодні коса, як і багато років тому - це справжня окраса - миле, чарівне, зачаровує і сексуальне. На перший погляд може здатися, що коса з 5 пасом плететься дуже і дуже слож.
Положення про міський конкурс шкільних презентацій на тему «Сучасна техніка і зброя Російської армії»
Положення про міський конкурс шкільних презентацій на тему «Сучасна техніка і зброя Російської армії».
Презентація на тему "Торцювання. Техніка виготовлення виробів з кольорового гофрованого паперу"
Техніка торцювання - створення об'ємних картин за допомогою "торцовочек" з гофрованого паперу. Технологія виготовлення дає дитині відчути себе творцем. Створити декоративні картини для прикрас.
Плетіння з бісеру. Техніка плетіння квітів барбарису.
Техніка плетіння квітів барбарису. Поетапне опис плетіння квітів барбарису .Робота зі схемами.