Педагогічний проект «Сніжинки» в 1 молодшій групі.
Інтеграція областей. пізнання, читання художньої літератури, малювання, розвиток мови.
Учасники. вихователь 1 молодшої групи Абдрахманова Світлана Євгенівна, діти-14 чоловік.
Мета. Вчити емоційно реагувати на природне явище снігопад, на окремі частинки снігу-сніжинки;
Вчити спостерігати за падаючим снігом;
Викликати при цьому позитивні емоції.
Знайомити дітей з якостями снігу: білий, холодний;
Знайомити дітей з теплою зимовим одягом та зимовими розвагами.
Устаткування і матеріали. паперові сніжинки, фланелеграф і картки до нього (хмара, сніжинки), ілюстрації на зимову тему.
Словник. сніжинки, кружляють, літають,
- Спостереження снігопаду на вулиці під час прогулянки.
- Заняття «Вітер і сніжинки»
- Читання віршів.
- Розгляд картини «Зимові забави».
- Ігри.
- Гра «Знайди предмет»
- музична гра «Зимова танець»
- пальчикова гра «Сніг-сніжок»
6. Колективне малювання «Багато снігу намело»
- Спостереження снігопаду на вулиці під час прогулянки.
Мета: дати уявлення малюкам про сніг, сніжинки. Поповнити активний словник.
Методика проведення: запропонувати дітям під час прогулянки протягнути руки і простежити, як на них падає сніг. Звернути увагу дітей на те, що він - білий.
- Подивіться, діти, падає сніг!
( «Як багато снігу нападало», «На лавці теж сніг!», «На нашому майданчику скільки снігу!», У мене на шапці сніг », ітд). Діти стрибають, ловлять сніг, тобто вони активно спостерігають за падінням снігу і радісно переживають свої спостереження.
В кінці прогулянки можна дозволити діткам зняти рукавиці, зловити сніг голою рукою і відчути, що він - холодний і від тепла він тане.
Мета: дати уявлення малюкам про сніг, сніжинки. За допомогою дихальної гімнастики, продовжити формування дихального апарату, відпрацювання довгого видиху.
Хід заняття: Діти сидять півколом біля фланелеграфа, на якому "висить" хмарка-снігова хмара. Вихователь показує дітям цю хмару і питає: «Що це?» (Хмара, хмара) Подивіться, яка велика хмара.
- Хлопці, подивіться уважно, наші сніжинки спокійно лежать зверху, на хмаринці. А зараз? (Вихователь дме на сніжинки) Що сталося зі сніжинками? (Впали, кружляють, летять) Чому? (На них подув вітер). Потім діти самі «роблять вітер». вчимося робити тривалий видих (по можливості безшумно). Видихаючи, малюки не повинні добирати повітря. Вправа виконується 2-3 рази (стежити, щоб малюки не перевтомлювалися).
- Молодці, хлопці, все сніжинки здули. Вітер такий сильний зробили, замерзли? Давайте погріємось. (Діти встають зі стільчиків, Пісня «Зимова танець» (Музика М. Старокадомскій. Слова О. Висоцький).
Ми погріємось трошки,
Ми поплескаємо в долоньки.
Рукавиці ми наділи,
Чи не боїмося ми хуртовини.
Ніжки теж ми погріємо,
Ми пострибати швидше,
Ніжки теж ми погріємо,
Ми пострибати швидше.
Ми з морозом подружилися,
Як сніжинки закружляли.
Мета: Закріпити знання дітей про зиму, сніг, сніжинки через художні твори. Запам'ятовувати невелике за обсягом вірш, чітко промовляти слова.
Попередня робота: вихователь показує хмару на фланелеграфе, сніжинки на ній.
Хід заняття: вихователь загадує загадку про снежинке
Пластівці білі летять,
Тихо падають, кружляють.
Стало все кругом біло.
Чим доріжки замело? (Сніг, сніжинки)
Потім показує ще раз сніжинки з паперу, діти їх чіпають, розглядають.
Після цього читає вірші.
Сніжинка на долоньці
Сніжинка впала до мене на долоньку,
Її я зігрію диханням трошки.
Сніжинка, ти в хованки вирішила грати?
Тебе на долоньці моєї не бачити.
Ми сніжинки, ми пушинки,
Покружляти ми не проти.
Ми танцюємо день і ніч.
Станьмо разом ми в гурток -
Ми дерева побілили,
Дахи пухом замели.
Землю оксамитом вкрили
І від холоднечі зберегли.
Це що за чудеса?
Дивиться їжачок в небеса:
Це що за чудеса?
У небі їжачки літають,
А візьмеш в долоньки - тануть.
Снігопад (Валентин Берестов)
І раптом стемніло.
Світло запалили. Дивимося у вікно.
Сніг лягає білий-білий.
Чому ж так темно?
Далі вихователь пропонує дітям пограти з ними, показати, як вони літають, коли вітер на них дме.
- Розгляд картини «Зимові забави»
- Мета: Вчити дітей розглядати сюжетну картину, називати предмети на ній, встановлювати взаємозв'язок між об'єктами. Допомогти дитині побачити «картину в цілому». Вчить дітей слухати розповідь вихователя, складений по картині, при повторному розповіданні активно договорювати слова. Викликати бажання дітей розглядати картину після заняття.
Хід заняття: Розповідь вихователя по картині.
- Подивіться, діти, на цю картину, а я розповім про неї.
«Настала зима, випало багато, багато снігу. Білий сніг лежить на землі. На вулиці холодно. Бачите, як тепло одягнені діти на вулиці: в шубах, шапках, валянках, рукавицях.
Весело дітям на вулиці взимку: вони катаються на санках, на лижах ».
«Що лежить на землі?», «Де ще лежить сніг?», «Що роблять діти на сніговій горі?», У що одягнена дівчинка? »,« У що одягнений хлопчик? »,« Чому діти тепло одягнені? »,« А що ви одягаєте, коли йдете на прогулянку? »,« що ми робили зі снігом, коли гуляли? »,« Який був сніг? ».
- Гра «Підбери картинку»
Мета: закріплювати назви предметів і явищ, які характерні для зими.
Ігровий матеріал. Картинки із зображенням зимових явищ: сніг, сніжинка, снігопад, сніговик, зимового одягу: шуба, шапка, рукавиці, валянки.
Хід гри: вихователь називає явище або предмет, діти вибирають із запропонованих картинок потрібну.
- Гра «Знайди предмет»
Мета: розвиток уваги, уміння слухати і на слух відгадувати предмет (за описом)
Хід гри: вихователь по черзі ховає в групі предмети: сніжинку з паперу, шапка, рукавиця ітд. І описує те, що він сховав. Діти шукають.
«Зимова танець» Музика М. Старокадомскій. Слова О. Висоцький.
1. Ми погріємось трошки,
Ми поплескаємо а долоньки.
2. Рукавиці ми наділи,
Чи не боїмося ми хуртовини
3. Ніжки теж ми погріємо,
Ми пострибати швидше.
4. Ми з морозом подружилися,
Як сніжинки закружляли.
-пальчикова гра «Сніг-сніжок» (сл. Е. Макшанцева).
Сніг - сніжок, сніг - сніжок, Плавно піднімають і опускають ручки.
Сніг - сніжок, сніг - сніжок Качають руками вліво - вправо.
По доріжці стелиться.
Сніг - сніжок, сніг - сніжок, Плавно піднімають і опускають ручки.
Сніг - сніжок, сніг - сніжок Вибирають ручки вперед.
Тане на долоньці.
Ми Наліпимо сніжок, «Ліплять сніжки».
І один в одного сніжки «Кидають сніжки».
Мета: вчитися зображувати сніг нетрадиційним способом малювання - пальцями.
Хід заняття: Вихователь пропонує дітям зробити в групі великий замет. Для цього на синьому тлі пропонує пальцем зобразити багато - багато сніжинок, які летять і падають на землю.
В кінці заняття вихователь пропонує дітям пограти в гру «Танець сніжинок». Під час гри вихователь всі свої слова зображує діями, діти орієнтуються на його дії. Вихователь роздає сніжинки і каже:
-Я буду вітром, а ви - сніжинки! Маленькі сніжинки сидять на хмаринці. (Діти і вихователь сидять на корточках). Раптом подув сильний вітер. Як повіє-фу-фу-фу! Сніжинки прокинулися, очі відкрили і полетіли! (Хто паморочиться, хто бігає, хто просто йде).
Вітер полетів, сніжинки заспокоїлися, опустилися. (Діти і вихователь зупиняються і присідають).
Вихователь може повторити гру за бажанням дітей.
- Картотека віршів про сніг, снігопаді, сніжинки.
- Виставка колективної роботи «Багато снігу намело».