Конспект уроку математики в 4 классе.УМК система РВ Л.В.Занкова.
Підручник І. І. Аргинская, Е. І. Івановська, С. Н. Кормішіна «Математика» 4 клас.
Тема: «Рішення складових рівнянь»
Мета: формувати вміння вирішувати складові рівняння.
- Ознайомити з алгоритмом рішення складових рівнянь
- Удосконалювати навички швидкого рахунку
- Розвивати логічне мислення, пізнавальні та творчі здібності учнів, вміння використовувати знання залежності між компонентами і результатами дій додавання, віднімання, множення, ділення при вирішенні рівнянь, а також вирішувати рівняння, в яких залежність між компонентами і результатом дії необхідно застосувати кілька разів.
- Вміти визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя;
- промовляти послідовність дій на уроці; працювати по колективно складеним планом;
- оцінювати правильність виконання дії на рівні адекватної ретроспективної оцінки;
- планувати свою дію відповідно до поставленим завданням;
- вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок;
- висловлювати своє припущення (Регулятивні УУД).
- вміти оформляти свої думки в усній формі; слухати і розуміти мову інших;
- спільно домовлятися про правила поведінки і спілкування в школі і дотримуватися їх (Комунікативні УУД).
- вміти орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від вже відомого за допомогою вчителя;
- здобувати нові знання: знаходити відповіді на питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці (Пізнавальні УУД).
Устаткування: презентація, роздатковий матеріал, технологічна карта уроку.
урок проведений в технології проблемного навчання з використанням елементів рейтингової накопичувальної системи.
Перший урок у вивченні теми «Складові рівняння»
1. Організаційний етап (мотивація учнів).
- Привіт, хлопці! Сьогодні ви самостійно будете оцінювати виконані вами завдання. Допоможе вам в цьому ТК нашого уроку. Підпишіть її. У ТК записано кількість балів, які ви можете заробити на уроці. Чим більше балів ви наберете, тим вище позначку отримаєте в кінці уроку. Крім того є додаткові бали - жетони за активну роботу.
Бажаю вам успішної роботи.
2. Актуалізація знань.
1. Повторюємо порядок дій і записуємо значення виразів.
1 * (30 + 2) - 4 * 4
(400 - 300) - 36
У нас вийшов ряд чисел: 2, 4, 8, 16, 32, 64
Яку закономірність помітили?
Продовжіть ряд, запишіть ще 3 числа (128, 256, 512)
Знайдіть в ТК завдання №1, оцініть свої знання, обведіть в гурток цифру відповідного рівня.
За кожним числом зашифрована літера. Прочитаємо слово.
Що називається рівнянням?
Що означає вирішити рівняння?
Що таке корінь рівняння?
Що необхідно знати, щоб вирішити рівняння?
2. Робота в парах (Додаток 1).
Знайдіть в ТК завдання №2 та оцініть свої знання.
3. Розподілити рівняння в 3 групи.
1 група: 500 - Х = 248 500 - Х = 348 500 - Х = 168
Чому виділили ці рівняння?
Знайдіть серед них рівняння з найбільшим коренем і вирішите його.
2 група: 81. Х = 20 + 7 Х. 3 = 16 + 11
Що спільного у цих рівнянь?
Вирішіть будь-яке з рівнянь, але замініть в правій частині суму на різницю. Корінь рівняння при цьому повинен залишитися незмінним.
3 група: (320 - Х) - 50 = 70
Знайдіть в ТК завдання №3 і відзначте відповідну цифру.
4. Виявлення місця і причини труднощі.
Чи легко вирішити останнє рівняння? Чому?
3. Постановка мети уроку.
Чому ви повинні навчитися сьогодні на уроці?
Які знання нам потрібні для вирішення рівнянь?
Отже, нам треба скласти алгоритм рішення складеного рівняння.
4. «Відкриття» дітьми нового знання.
Для того щоб вирішити таке рівняння, треба якимось чином звести його до вже відомих видів.
Чим дане рівняння відрізняється від простого рівняння?
(Фронтальна бесіда, в ході якої розглядається рішення рівняння і складається алгоритм рішення складеного рівняння) (Додаток 2)
5 · Х + 500 = 4500. 5
2. Робота в парах.
3 · Х - 7 = 14 (24 + Х). 8 = 7
Знайдіть в ТК завдання №4 і відзначте відповідну цифру.
6. Самостійна робота з самопроверкой за зразком.
Завдання на вибір:
1. 350 - (45 + Х) = 60
2. Склади по завданню рівняння і виріши його:
З числа 280 відняти суму чисел Х і 40 дорівнює 80.
Самоперевірка за зразком.
Знайдіть в ТК завдання №5 і відзначте відповідну цифру.
7. Включення в систему знань і повторення.
Самостійна робота за картками 3 ступенів. Виконавши завдання першого ступеня, учень переходить до виконання завдання другого ступеня, потім третій (Додаток 3).
1 ступінь: В автобусі було 57 пасажирів. На зупинці кілька людей вийшло і залишилося 39 пасажирів. Скільки людей вийшло?
Виріши завдання, склавши рівняння.
2 ступінь: Зміни завдання так, щоб вона вирішувалася рівнянням, в правій частині якого було б вираз.
Запиши це рівняння і виріши його.
3 ступінь: В автобусі було 57 пасажирів. Після того, як на зупинці вийшли кілька чоловіків і 8 жінок, залишилося 39 пасажирів. Скільки чоловіків вийшло?
Ми вирішили три завдання, склавши три рівняння. Яке рівняння віднесемо до складових рівнянь? Чому?
Знайдіть в ТК завдання №6 та відзначте відповідну цифру.
9. Рефлексія навчальної діяльності на уроці.
Оцініть свою роботу по ТК. Підрахуйте бали.
10. Домашнє завдання. Уч. с.10 №259 (2, 3 завдання)
Конспект уроку математики в 4 класі.
УМК система РВ Л.В.Занкова.
Підручник І. І. Аргинская, Е. І. Івановська, С. Н. Кормішіна «Математика» 4 клас.
Учитель Никуличева Л. Є. МБОУ ЗОШ №2 м Аксай
Тема: «Рішення складових рівнянь»
Мета: формувати вміння вирішувати складові рівняння.
Ознайомити з алгоритмом рішення складових рівнянь
Удосконалювати навички швидкого рахунку
Розвивати логічне мислення, пізнавальні та творчі здібності учнів, вміння використовувати знання залежності між компонентами і результатами дій додавання, віднімання, множення, ділення при вирішенні рівнянь, а також вирішувати рівняння, в яких залежність між компонентами і результатом дії необхідно застосувати кілька разів.
Вміти визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя;
промовляти послідовність дій на уроці; працювати по колективно складеним планом;
оцінювати правильність виконання дії на рівні адекватної ретроспективної оцінки;
планувати свою дію відповідно до поставленим завданням;
вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок;
висловлювати своє припущення (Регулятивні УУД).
вміти оформляти свої думки в усній формі; слухати і розуміти мову інших;
спільно домовлятися про правила поведінки і спілкування в школі і дотримуватися їх (Комунікативні УУД).
вміти орієнтуватися в своїй системі знань: відрізняти нове від вже відомого за допомогою вчителя;
здобувати нові знання: знаходити відповіді на питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці (Пізнавальні УУД).
Устаткування: презентація, роздатковий матеріал, технологічна карта уроку.
урок проведений в технології проблемного навчання з використанням елементів рейтингової накопичувальної системи.
Перший урок у вивченні теми «Складові рівняння»