Цілі: розвивати у дітей естетичне сприйняття, любов до природи, вчити
виконати фігурки з природного матеріалу, скласти сюжетну
композицію.
Устаткування: шишка, кольоровий папір червоного кольору, білий папір, клей,
пензлик.
Хід уроку:
I. Організаційний момент
- Хлопці, сьогодні урок праці у нас буде казковим. І зараз, я хочу розповісти вам казку про трьох лісових старичків. Послухайте її уважно.
II. читання казки
(Читання казки супроводжується конструюванням казки на макеті, послідовно виставляються всі герої казки - хатинка, дідок - Лісовичок, дідок - Сніговик, дідок - Осиковий сучок, тетерев, гриби сморчки та рядки, ялина, білки, мишка.)
У най - най лісовій гущавині і гущі, біля сивого болота, на м'якому хутряному килимку хатинка - невеличка варто. У хатинці три лісових дідка живуть: Дідок - Лісовичок, Дідок - Сніговик та Дідок - Осиковий сучок. Тисячу років тому вони були великими і могутніми чарівниками. Так з того часу трошки постаріли. Все більше на печі лежать, подрёмивают, хропів. Як - то ранньою весною пролітав над сивим болотом червоний тетерев і сіл на хатинку - невеличка, на саму її дах. Гучним голосом заквохтал - заспівав: - Хто, хто в хатинці живе? Прокинулися лісові старички, в вікно виглянули, кричать: Ми тут! Дідок - Лісовичок, дідок - Сніговик та Дідок - Осиковий Сучок, «Великі, могутні чарівники». Здивувався червоний тетерев і каже: - Коли ви чарівники, створите якусь лісове диво-диво. - Можна і зробити - погодилися старички. Покріхтелі вони покріхтелі, бороди свої причесали, вийшли на ганок, постояли. І почали чудеса творити.
Тупнув-притупнув Старий-Лісовик - дерева листям забралися, зазеленіла трава на пагорбах-пагорбах. Стукнув палицею об землю Дідок - Осиковий сучок - перші гриби, сморчки та рядки, висунули з-під землі свої голови. Любо-дорого лісовим стареньким на все це дивитися.
Любо-дорого слухати пташині пісні-голосу. Розвеселилися вони від весняної радості, затанцювали. Від танці - топотушкі тієї сталося ще одне диво лісове. Виросла на зеленому пагорбі срібна ялиночка. На вершині червоний тетерев сидить, на всі боки дивиться. З гілки на гілку руді білки стрибають. Під корінням мишка - норушка діткам своїм м'яку норку влаштувала. Подивилися лісові старички на ялинку, помилувалися і вирішили її стерегти-берегти.
-Що стали робити старички в лісі? - Стерегти ліс.
-Хто запам'ятав, як звуть старичків?
-Де живуть вони? - В лісі.
- Давайте і ми зробимо лісових старичків, щоб вони стали стерегти - берегти і наші дерева в інтернаті, стежити, щоб дерева ніхто не ображав.
III. Розгляд Лесовичка, зразка.
-Подивіться, я зробила одного Лесовичка.
- З якого матеріалу зроблено тулуб? - Шишка.
- З шишки якого дерева? - Шишка ялинова.
-Які матеріали знадобилися для виготовлення Лесовичка? - Кольоровий картон, клей, пластилін, шишка.
-Що у дідуся на голові? - Мухомор.
-З чого зроблені ніжки, ручки? - Пластилін.
- Що в руках тримає? - осиковий паличку.
IV. Физминутку.
Хомка, Хомка - хом'ячок
Полосатенький бочок.
Хомка раненько встає,
Щічки миє, оченята тре,
Витирає Хомка хатку
І виходить на зарядку:
Раз два три чотири п'ять
Хоче сильним Хомка стати.
V. План виконання роботи:
1) зробити з пластиліну ніжки і поставити;
2) руки з пластиліну (ковбаска), а в руку дати осиковий паличку;
3) з пластиліну зробити очі, ніс, рот;
4) виготовлення капелюшки мухомора: обвести за шаблоном коло на червоний картон;
вирізати куточок і склеїти; приклеїти готові білі кружечки; готову
заготовку, складену гармошкою з білого паперу, приклеїти всередину капелюшки
мухомора;
5) одягнути капелюх (за допомогою пластиліну закріпити капелюшок);
6) деталізація.
VI. Самостійна робота учнів.
- Приготуйтеся почати роботу, розташуйте все необхідне зручніше, розстеліть
клейонку.
VII. Створення зображення (виставка).
(На підготовлену заздалегідь основу, імпровізований куточок лісу, ставляться
вироби)
- Закінчили робити старичків. Давайте поставимо їх на галявину.
- Чого не вистачає, про що говорилося в казці? - Ялинки.
- А які звірята стрибали з гілки на гілку? - Білки.
Ось тепер наша композиція готова. Тепер наші Лесовичка будуть жити з великим
задоволенням на галявинці і охороняти, оберігати дерева на нашому дворі.
VIII. Підсумки уроку.
- Що ми робили на уроці?
- Як звуть Лесовичка?
- З якого матеріалу зробили?
- Що важко було зробити?