Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду - самоаналіз уроку в кор

Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду. Тема уроку: Твір - опис по картині А.Пластова "Перший сніг". Різнорівневий підхід до написання твору.

I. Характеристика класу.
У класі 14 осіб, на даний момент-12 учнів (2 в лікарні). Рівень обученності- 63%

В даному класі виділяється три типологічні групи учнів залежно від засвоєння досліджуваного матеріалу (по В.В. Воронкової). Чисельний склад груп змінюється під час проходження різних тем з російської мови.
Більшість хлопців працюють по 2 рівню, по 1 рівня - 3-4 людини, по 3 рівня - 3 людини.

Рівень мотивації - середній.

II. Тема уроку: «Твір - опис».
III. Тип уроку: комбінований урок.

Мета: Навчити писати твір-опис за картиною.
Завдання уроку:
освітні:

  • формування вміння вести щоденникові записи, складати висловлювання типу опису природи на основі твори живопису;
  • формування вміння складати художній опис.
  • формування вміння виділяти мікротеми в описі.
  • вчити дивитися і бачити прекрасне в повсякденному; відчувати і сприймати, передавати свої почуття, емоції, настрої за допомогою слова;
  • вчити відбирати потрібні для опису слова.
  • корекція і розвиток зв'язного мовлення: поповнення і збагачення пасивного і активного словникового запасу, діалогічного мовлення, через опис природи на основі твори живопису.
  • корекція і розвиток зв'язного писемного мовлення при роботі над твором.

IV. Структура уроку.

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань і умінь.
  3. Практична робота (написання твору).
  4. Підсумок уроку.
  5. Домашнє завдання.

V. Форми організації пізнавальної діяльності:

  • общеклассной
  • індивідуальна (з урахуванням психофізичних особливостей уч-ся.)

VI. Головним етапом уроку був третій етап: «Практична робота».
Дидактична задача: «Формування вміння складати художній опис картини»
Прийоми індивідуального і диференційованого навчання:

  • виконання диференційованих завдань;
  • використання додаткового матеріалу до завдання.

VII. Методи і прийоми, які використовуються на уроці:

1. Пояснювально - ілюстративний.

  • демонстрація наочності.
  • докладний інструктаж щодо складання плану, оформлення твори.
  • пред'явлення питань полегшують розуміння.

2. Репродуктивний метод.
прийоми:

  • опис об'єкта (картини)
  • навідні запитання, які спонукають до активізації знань і способів дій.

3. Наочний метод.

  • картина «Перший сніг»
  • портрет А.А. Пластова.
  • роздатковий матеріал.

YIII. Реалізація цілей.

IX. Оцінка учителем результативності.

Даний урок відповідав інтересам учнів, рівню їх навчальної підготовки і розвитку (індивідуальним здібностям), тому діяльність на уроці була адекватною.

Основні вимоги до уроку були виконані.

  1. Всі поставлені завдання уроку були взаємопов'язані між собою і реалізовані.
  2. Урок був спрямований на корекцію усного та писемного мовлення.
  3. Урок носив практичну спрямованість.
  4. Сприяв розвитку мовлення, творчих здібностей.

Повний текст матеріалу Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду дивіться у скачуваної файлі.
На сторінці наведено фрагмент.

Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду - самоаналіз уроку в кор

Часто при створенні навчальних презентацій вчителі змушені витрачати багато часу на пошук відповідного оформлення презентації: підбирають рамки, фони, кольори і т.д. Цей конкурс покликаний зібрати воєдино готові рішення для освітніх презентацій, щоб будь-який бажаючий міг використовувати шаблони в своїй роботі.

Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду - самоаналіз уроку в кор

Самоаналіз уроку російської мови в 7 класі корекційної школи 8 виду - самоаналіз уроку в кор

Відповідь у дошки - ситуація, знайома кожному школяреві. Тільки поводяться діти в цій ситуації по-різному. Для одних вийти на загальний огляд нескладно і навіть приємно. Їм подобається увагу оточуючих до власної персони. Вони прекрасно відповідають на запитання вчителя, навіть не володіючи знаннями по предмету. Інші відчувають дискомфорт і невелике хвилювання, з яким легко справляються без сторонньої допомоги. А деякі, почувши своє прізвище, відчувають розгубленість і страх. Їх не видно, плутаються в словах і, врешті-решт, геть-чисто забувають вивчений матеріал. Що ж робити, якщо дитина відмовляється відповідати біля дошки?

Залишити відгук до матеріалу:

Для підтвердження автентичності виданих сайтом документів зробіть запит до редакції.

Про роботу з сайтом

Ми використовуємо cookie.

Якщо ви виявили, що на нашому сайті незаконно використовуються матеріали, повідомте адміністратору - матеріали будуть видалені.

Схожі статті