Шахтар »не зміг обіграти« спартак »- 0 0

Після більш-менш рівного 1-го тайму в матчі зі "Спартаком" "Шахтар" мав у 2-му величезну перевагу, але все закінчилося нічиєю.

ФК «Шахтар» - ФК «Спартак». Кращі фото

7: 2. Такий рахунок гравців стартового складу, які співпали у «Шахтаря» і «Спартака» в першому і другому турах об'єднаного турніру. У «гірників», як і в матчі з «Зенітом», з перших хвилин вийшли Срна, Кучер, Хюбшман, Коста, Тайсон, Веллінгтон і Луїс Адріано. У червоно-білих, в порівнянні із зустріччю проти київського «Динамо», - лише Макєєв і Білялетдінов. Місце в спартаківських воротах - заодно з капітанською пов'язкою - виявилося у Диканя. пару центральних захисників склали Сухі і Інсаурральде. справа в обороні з'явився Кирило Комбаров (Макєєв перемістився наліво).

Об'єднаний турнір. 2-й тур

Шахтар
Донецьк, Україна

Спартак
Москва, Росія

Якщо виходити з того, що Валерій Карпін, за його словами, награє схему 4-3-3, то по краях нападу вийшли Хурадо (зліва) і Білялетдінов (праворуч). Трикутник же центральних півзахисників склали опорник Тимофєєв. а також діяли трохи вище Жано і ... Тіно Коста (часом, правда, створювалося враження, що дебютант-легіонер грає глибше, на одній лінії з Тимофєєвим - з телеекрану точно судити про це було важкувато). Скрізь говорилося, що аргентинець, який перейшов в «Спартак» з «Валенсії», поки не встиг набрати належні фізичні кондиції і з перших хвилин точно не вийде. А ось на тобі: Тіно Коста під 90-м номером - у складі. Так що без новачків у складі «Спартака» не обійшлося. Тим цікавіше!

На відміну від матчу на стадіоні імені Едуарда Стрельцова, де у «Спартака» з перших хвилин вийшли аж семеро росіян, цього разу їх виявилося рівно під ліміт - четверо. Чи означає це, що даний стартовий склад ближче до того, що ми побачимо в чемпіонаті Росії? Цього передбачити не дано поки нікому. Зате неважко було припустити, що фаворит матчу - «Шахтар». І через свого статусу в принципі, і з-за свого поля, і через кількість змін, що відбулися в складі. Все-таки не можна сказати, що «Спартак» проти Києва грав дублем. Швидше за наявності експерименти, по ходу яких Карпін виявляє, на кого на початку чемпіонату зможе робити ставку.

На 10-й хвилині пішов перший небезпечний удар: після закидання Срна з правого кута потужно пробив в один дотик Луїс Адріано - і був не так уже й далекий від успіху. М'яч потрапив у сітку збоку, а капітан Дикань влаштував прочуханку захисникам, що дозволив господарям таку вільність. Яка, до речі, виявилася не єдиною - незабаром «Шахтар» розібрався, що «закидушки» по центру спартаківський оборони проходять, і Диканю після чергової довелося постаратися, щоб підстрахувати партнерів.

На 15-й хвилині Дуглас Коста спробував пробити в створ - але хіба таким ударом Диканя збентежиш? Через чотири хвилини було перше попередження в матчі, який Тимофєєв абсолютно справедливо заробив від харківського судді Абдули. Зауважу, що юний спартаківець грубо зіграв вже у другому матчі поспіль, а два «гірчичника» поспіль, що називається, створюють репутацію. Зрозуміло, що відсутність досвіду призводить до зайвої гарячність і провокує подібні фоли - але треба вчитися. Інакше це може погано закінчитися, особливо якщо перша жовта картка слід не в кінцівці матчу, як на «Торпедо», а на початку, як зараз.

Вболівальники «Шахтаря» тим часом розмахували чорним прапором з портретом чудового тренера і приголомшливого людини Віктора Прокопенка. який залишив помітний слід і в радянському, і в українському, і в російському футболі - причому не тільки як тренер, але і як людина. При цьому ні дня народження, ні дня смерті Прокопенко найближчим часом не буде. Всім би так пам'ятати своїх героїв!

Дуже емоційним виглядало протистояння на правому фланзі донецької атаки Срна і Макєєва - але навряд чи це породжувало якусь гостроту. Взагалі, ігровий конкретики, як тренери називають гольові моменти, на поле «Донбас Арени» не було. І з урахуванням фаворітского статусу господарів це коштувало занести в актив москвичам. Той же Макєєв на 45-й хвилині, опинившись один в один проти атакував Срна, як ні в чому не бувало відібрав у досвідченого хорвата м'яч. Загалом, коли пролунав свисток, який відправив команди на перерву, рахунок 0: 0 здався абсолютно закономірним. А футбол - нехай і зі знижкою на передсезонку - вельми сумним.

У «Спартаку» в перерві було вироблено максимальну кількість замін - п'ять (по ходу гри можна зробити ще три перестановки). На другий тайм вийшли: Чельстрем, Яковлєв, Боккетті, Паршивлюк і Кротов. А пішли Тіно Коста, Еменіке, Макєєв, Хурадо і Сухі. Таким чином, червоно-білі залишилися без штатного центрфорварда, позицію якого тимчасово зайняв Яковлєв.

У «Шахтарі» з'явилися Ісмаїлі, Кривцов, Ракицький, Степаненко і голкіпер П'ятов. покинули поле - Кучер, Воловик, Шевчук, Фред і Каніболоцький. Суперники тільки розбиралися в своїх нових конфігураціях, коли Веллінгтон Нем після невдалого скидання Чельстрем в спину Луїса Адріано по центру вийшов один на один з Диканем - і знову, як і в першому таймі, капітан «Спартака» зіграв блискуче. А через хвилину поважність Боккетті посприяла моменту тепер уже у Луїса Адріану - той з хорошої позиції пробив вище воріт.

Коли на 57-й хвилині Ісмаїлі видав гарний, нехай і нерезультативний дриблінг в спартаківський штрафний, стало остаточно ясно, що чаша терезів після перерви хитнулася на донецьку сторону. Дві хвилини потому «Шахтар» забив, але Тайсон віддав предголевой пас Ісмаїлі в офсайд, що зіркі арбітри розглянули. Але з кожною хвилиною перевага господарів ставало все більш загрозливим - довго на 0: 0 так було не протягнути. А вже коли на 62-й хвилині Дуглас Коста видав чудову передачу Ісмаїлі і тому не вистачило сантиметрів, щоб потрапити в дальній кут, сумнівів в тому, що станеться далі, не залишилося практично ніяких.

Карпін поміняв Жано на каріока. Це не завадило зовсім скоро Боккетті спіткнутися, а Веллингтону Нього вийти один на один з Диканем - і знову промахнутися. 24 з гаком тисяч глядачів, тобто половині «Донбас Арени», цей атракціон нечуваної щедрості, як, до речі, любив висловлюватися Прокопенко, почав набридати. В атаці у відповідь Кирило Комбаров розіграв витончену «стіночку» з Білялетдіновим, але замість удару став прострілювати - і справа закінчилася кутовим. Закінчилося, тому що всі стандарти команди хронічно запаривает.

Передостанній заміною Карпін відправив на поле Мовсісян замість Білялетдінова ... Луческу ж прибрав вперто не забиває Нема, замінивши його на Болбата. Замінений гравець, сівши на лавку, закрив обличчя руками. Свою провину він прекрасно усвідомлював, хоч головний тренер поддержівающе і поплескав його по загривку. А незабаром «Спартак» зробив і останню заміну: Тимофєєва, який відіграв три чверті матчу, на позиції опорника змінив Глушаков. Таким чином, всі 90 хвилин у червоно-білих провели тільки Дикань, Інсаурральде і Кирило Комбаров, причому зауважимо, що всі троє попередній матч з киянами пропустили цілком.

Невже «Спартак» при такій грі здужаємо? Після 70-ї хвилини награти на впевнену перемогу «Шахтар» зменшив обороти, і надія на нічию початку слабо зароджуватися. І чим далі, тим більше - до 80-й хвилині спартаківці володіли м'ячем вже левову частку часу. Але Каріока. загравшись в центрі поля, ледь не привіз черговий гольовий момент. А Срна, котрий не втомлювався спілкуватися з суддями, незабаром отримав давно напрошується жовту картку. Незважаючи на це, Карпін визнав його найкращим гравцем у складі «гірників», тоді як Луческу у «Спартака» - природно, Диканя.

«Шахтар» пресингував до кінця, але ні до чого його потуги не привели. Чимось мені все це нагадувало знаменитий у нас в країні матч лондонського «Арсеналу» і ЦСКА в Лізі чемпіонів на «Емірейтс», що завершився нульовою нічиєю при запаморочливий переваги господарів. Так само вийшло і тепер. Нічия для «Спартака» стала наслідком прояву чоловічого характеру, але ніяк не демонстрації гри. У матчі-відповіді на «Торпедо» хотілося б побачити у виконанні москвичів щось більш привабливе.