Що таке овертайм, вічні питання, питання-відповідь, аргументи і факти

Збірна Росії з хокею програла канадцям в овертаймі в заключній виставкової грі перед Кубком світу з рахунком 2: 3. Гра пройшла в Піттсбурзі. Рахунок відкрили «Кленові листки» в першому періоді, який пройшов за переваги канадців. Шайби у ворота росіян відправили Патріс Бержерон (9-я хвилина), Джон Таварес (54) і Райан Гецлаф (64).

АіФ.ru розповідає, що таке овертайм.

Овертаймом (від англ. Оvertime - over - «понад» і time - «час») називається додатковий час, що призначається в ході спортивного змагання в разі, коли протягом основного часу визначити переможця не вдалося.

Додатковий час завжди фіксоване і заздалегідь обумовлено, але правила можуть передбачати і його дострокове закінчення в разі настання події, що дозволяє визначити переможця (наприклад, «золотий» або «срібний» гол у футболі).

У разі, якщо після закінчення овертайму переможця як і раніше неможливо визначити, призначається ще один овертайм, як в баскетболі, або використовуються інші методи виявлення переможця (наприклад, серія післяматчевих пенальті у футболі, або буллітів - в хокеї).

У хокеї при нічиєї в основний час обидві команди отримують по одному очку, друге очко дається команді, закинула першу ( «золоту») шайбу в овертаймі, або яка перемогла по буллітам.

У футболі овертайм призначається тільки в кубкових матчах на вибування, або при здвоєних іграх, коли результат за сумою двох ігор не виявляє переможця.