Складання розповіді за серією сюжетних картинок заєць і сніговик

Конспект заняття призначений для дітей середньої логопедичної групи з укладенням ОНР.

Заняття розроблено для навчання складання оповідання за серією картинок дошкільнят в процесі ігрової діяльності. Діти отримують лист від Незнайки, допомагають йому вибрати правильні і неправильні ознаки весни. В процесі заняття хлопці разом з логопедом пишуть листа для Незнайки (складають розповідь про зайця і сніговика).

Конспект безпосередньо організованою освітньої діяльності в середній логопедичній групі «Складання розповіді за серією сюжетних картинок« Заєць і сніговик ».

Мета: вчити дітей складати розповідь з наочною опорою на серію сюжетних картинок, що відображають послідовність подій і є зоровим планом викладу.

  • закріплювати уявлення про весну і її прикмети;
  • уточнювати, розширювати та активізувати словник по темі «Весна»;
  • закріплювати вміння визначати склад серії картинок;
  • продовжити роботу з навчання складання розповіді про конкретний об'єкт;
  • вправляти в освіті і вживанні прикметників, узгодження їх з іменниками;
  • вчити вимовляти двоскладові слова з відкритих складів;
  • вправляти в найпростішому слоговом синтезі;
  • вправляти у вживанні пропозицій з союзом бо.
  • розвивати увагу, пам'ять, творче мислення;
  • продовжувати роботу над чіткістю дикції, інтонаційної виразністю мовлення;

Виховні завдання: виховувати вміння співпереживати герою картини, розуміти його почуття.

  • іменники: весна, заєць, сніговик; прикметники: ласкаве, тепле, яскраве, липкий, мокрий, брудний, зернистий, дзвінкі, швидкі, балакучі, квапливі;
  • дієслова: ліпити, підстрибувати, підставити, зажурився, пригрівати, розтанути.

Обладнання: серія сюжетних картинок «Заєць і сніговик»; коло з картону жовтого кольору, смужки з картону жовтого і блакитного кольору, паперові сніжинки; лист від Незнайки, м'яч.

Хід заняття:

Оргмомент. Введення в тему.

- Прислухайтеся. Хто це так тихо прокрокував за вікном?

Хто прийшов так тихо-тихо?
Ну, звичайно, не слониха,
І, звичайно бегемот
Тихо так пройти не міг.
І ніхто з вас не чув,
Як листок з нирки вийшов,
І почути не могли ви,
Як зелені травинки,
Знявши зелені черевики,
Тихо вийшли із землі.
І пролісок тихо вийшов.
І всюди тиша.
Це означає, це означає
Тихіше всіх прийшла весна.

- Ви вже здогадалися, що сьогодні ми з вами будемо говорити про весну.

1. Дидактична гра «Підбери слово».

- Подивіться, наше сонечко без промінчиків. Щоб сонечко засяяло, треба сказати йому, яке воно. Ви будете викладати по одному промінцю, називаючи ознака сонця.

- Сонце яке? яскраве, тепле, ласкаве .... (На підлозі лежить коло, діти, кажучи слово-ознака, кладуть близько кола «промінчик»).

- Подивіться, яке гарне сонечко у нас вийшло, воно посміхається нам.

- Пригріло сонечко, сніг почав танути. Сніг який? липкий, пухкий, мокрий, брудний, зернистий. (З сніжинок викладають замет).

- Тане сніг, побігли струмки.

- Струмки які? дзвінкі, швидкі, балакучі, квапливі. (З блакитних смужок діти викладають струмочок).

3. - Хлопці, я отримала лист від Незнайки. Що він тут пише? "Здрастуйте хлопці! Я дуже люблю весну і знаю всі її ознаки. Давайте послухаємо, що пише Незнайка про весну. Якщо він написав правильний ознака весни, то давайте вип'ємо 1 раз в долоні, а якщо неправильно, то просто виправимо його помилки. Настала весна. Сніг тане. Затріщали сильні морози. Прилетіли перелітні птахи. На річці почався льодохід. Діти наділи теплі шуби, валянки. Побігли струмки. Почалася заметіль, хуртовина. З бурульок капає. Почався листопад. Дозріли ягоди.

4. Елементи логоритміки без музичного супроводу.

- Діти, ми говорили про те, що навесні з дахів капає розтанув сніг. А звідки ще він може капати? - звичайно, з бурульок. Давайте покажемо бурульку!

Вниз головою висить бурулька Кисті звисають вниз
Від сонця нежить у неї Показуємо на ніс
Те від тепла вона заплаче Кулачки у очей
Те політиці ушьyoт своє Від пахв рух рук вниз
Прийде мороз і закалеет Руки в замок перед грудьми
Трохи за ніч підросте Витягнутися, руки випрямити вгору
Зміцніє тілом, потовщає, Руки на пояс,
Важкою стане, впаде. Сісти навпочіпки.

5. Робота по серії картинок «Заєць і сніговик».

Складання розповіді за серією сюжетних картинок заєць і сніговик

У конверті ще якісь картинки, Незнайко просить у вас допомоги. Він пише: «Хлопці, мій друг заєць Коська надіслав мені картинки, хоче мені розповісти якусь історію, але у мене не виходить зібрати ці картинки по порядку. Допоможіть мені!"

- Розгляньте картинки і розставте по порядку.

Встановлення картин в правильній послідовності. Далі розмова з питань з опорою на серію картин.

- Ви правильно розклали картинки, а тепер давайте розповімо, що намальовано на кожній з них. Кого ми бачимо на першій картинці?

«Чому стрибає зайчик? - Тому що хоче дістати морквину.
Чому він хоче дістати моркву? - Тому що він любить морквину.
Чому зайка не зміг дістати моркву і зі сходами? - Тому що вона коротка, тому що сніговик високий.
Чому зайка зажурився?
Бо не дістав морква.
Чому сніговик стає все нижче і нижче?
Тому що він тане. -
Чому зайчику вдалося поласувати морквою? -
Тому що сніговик розтанув. -
Чому розтанув сніговик? - Тому що припекло сонечко. -
Чому сонечко так сильно пригріло? - Тому що справа відбувалася навесні ».

- А тепер послухайте весь розповідь цілком. Ви будете розглядати картинки, а я буду розповідати. Якщо ви хочете, можете розповідати разом зі мною.

Побачив заєць сніговика, замість носа у нього була морквина. Захотів заєць з'їсти її. Став він підстрибувати, не може дістати морквину. Підставив драбинку, що не дістав, сіл і зажурився.
В цей час сонечко стало пригрівати, сніговик розтанув. Зрадів зайчик, взяв морквину і з'їв її.

- Ось як добре все закінчилося. Правда? А тепер давайте пограємо.

Був великий сніговик, (стають навшпиньки, руки вгору)
А тепер він невеликий, (присідають)
Зайка стрибав спритно, спритно
і дістав свою морквину. (Стрибають)

7. Повторення розповіді по серії картинок дітьми.

- Але ми повинні написати Незнайка відповідь. Хто розповість розповідь про зайця коська, а я запишу і пошлю Незнайку?

- Молодці, гарного листа вийшло! Виходьте, пограємо в гру.

8. Гра «Кінець слова за тобою»

- Я буду кидати м'яч і вимовляти перший склад, а ви будете повертати мені м'яч, і говорити другий склад, потім називати слово повністю.

9. Рухлива гра «Веснянка».

- Давайте покличемо сонечко до нас в гості. Нехай воно швидше приходить і радує нас!

Сонечко, сонечко, (йдуть по колу, взявшись за руки)
Золоте денце.
Гори. Гори ясно,
Щоб не згасло.

Побіг в саду струмок, (біжать по колу на носочках)
Прилетіло сто граків, (біжать, змахуючи руками як крилами)
А замети тануть, тануть, (повільно присідають)
А квіточки підростають. (Тягнуться вгору, ставши на носочки, піднявши руки)

- Про що ми сьогодні говорили на занятті? Від кого отримали лист? Про що нас просив Незнайка? Про кого складали розповідь? Що вам найбільше сподобалося робити?

Камаева Наталія Євгенівна,
вчитель-логопед,
МДОБУ д / сад №7 «Джерельце»,
м Богородицьк Тульської області