Спартак - зіграв внічию з - шахтарем - у другому матчі об'єднаного турніру

«Спартак» вийшов в степ донецький

У другому турі Об'єднаного турніру московський «Спартак» в Донецьку зіграв внічию з місцевим «Шахтарем». Матч закінчився з рахунком 0: 0.

Перший тур Об'єднаного турніру залишився за українськими командами. «Спартак» в Москві поступився київському «Динамо» з рахунком 0: 1, а в Києві «Зеніт» з тим же рахунком програв «Шахтарю». Через три дні москвичі приїхали на «Донбас Арену» для того, щоб спробувати дати бій «гірникам».

Детальніше:

У стартовому складі «Спартака» досить несподівано виявився Тіно Коста. Раніше повідомлялося, що новачок команди «не готовий» до виступів. Однак в підсумку Валерій Карпін вирішив інакше. А ось інший новачок, який дебютував в попередньому матчі, - Денис Глушаков, - залишився в запасі. Більш того, в порівнянні з матчем в Москві в основі «Спартака» залишився лише Євген Макєєв, в іншому склад був зовсім інший. З капітанською пов'язкою команду на поле вивів Андрій Дикань.

Крім того, в Донецьк не полетів Артем Дзюба, який, за чутками, найближчий сезон може провести в «Ростові» на правах оренди.

На відміну від свого візаві, Мірча Луческу вирішив зберегти зв'язки, успішно зіграли в попередній зустрічі. Основна зміна торкнулося лише воротарської позиції: замість Андрія Пятова з перших хвилин вийшов Антон Каніболоцький. І, напевно, варто звикати до того, що серед футболістів «Шахтаря» немає Генріха Мхітаряна. Хоча питання про його відхід з команди досі залишається відкритим: занадто суперечлива інформація надходить про те, де вірменський футболіст продовжить кар'єру.

Втім, і без нього «Шахтар» - грізна сила. Незважаючи на те, що турнір носить товариський і тренувальний характер, футболісти вийшли на поле не просто розім'ятися. Хоча «гірники» не є для «Спартака» таким же принциповим суперником, як київське «Динамо». Та й радянська історія зустрічей червоно-білих з донецькою командою пам'ятає більше перемог «Спартака». Проте, в останній раз, коли чорно-помаранчеві зустрічалися з москвичами, перемогу святкували підопічні Луческу. Це було трохи менше року тому, на цьому ж стадіоні - тільки «Спартаком» тоді керував Унаї Емері.

Як тоді, так і зараз червоно-білі обкатував новачків. І Тіно Коста вирішив не витрачати час на те, щоб втягнутися в командну гру, а з перших же хвилин показав, що вже відчуває себе в «Спартаку» своїм. Неквапливі, але досить впевнені дії аргентинця не давали приводу до нього причепитися. Втім, набагато більше Коста відрізнявся в словесних чварах з суперниками і з арбітром. Це, звичайно, можна списати на хвилювання в дебютному матчі, але все ж йому варто бути обережним.

Український суддя Анатолій Абдула терпів гарячий характер спартаківського півзахисника, але російські рефері навряд чи будуть до нього настільки ж поблажливі.

У складі «Спартака», що цікаво виявилися відразу двоє аргентинців, чого ми давно не бачили, - крім Кости, пару Мареку Сухі в центрі оборони склав Хуан Інсаурральде. І знову, на жаль, він не показав того рівня, який багато хто хотів би від нього бачити. У першому таймі «гірники» намагалися прошити оборону москвичів розрізають передачами низом і навісами - і часто їм це вдавалося. Втім, до пори до часу або їм не вдавалося використовувати моменти, або надійно діяв Дикань.

Детальніше:

Біля воріт Каніболоцького не було жарко, але періодично москвичі доставляли неприємності обороні господарів. Тіно Коста, до слова, мав можливість продемонструвати свій фірмовий удар з лівої. Однак його постріл зі штрафного прийшовся в стінку.

Активним був у складі «Спартака» молодий Артем Тимофєєв, якому Карпін вже другу гру поспіль знаходить місце на полі. В одному з епізодів Тимофєєв жорстко підкотився під футболіста «Шахтаря», за що отримав справедливий «гірчичник». Але, незважаючи на цей промах, в іншому він грав досить впевнено.

На перерву команди пішли з нулями на табло. Суперники показали непоступливий футбол, нехай і не на зустрічних курсах, що не на великих швидкостях. Однак ясно, що такий результат нікому не потрібен, нехай гра і товариська. Очевидно, в перерві в складах повинні були відбутися зміни.

І вони відбулися, причому, радикальні. Відразу п'ятеро гравців замінив Валерій Карпін. Коста і Хосе Хурадо, який нещодавно підписав з «Спартаком» повноцінний контракт, поступилися місцем на полі Кіму Чельстрем і В'ячеславу Кротову. Цікаво, що другий аргентинець, Інсаурральде, на поле залишився, а ось замість Сухі вийшов Сальваторе Боккетті.

І таке рішення наставника червоно-білих має під собою основу: цю пару захисників «Спартак» ще не награвав.

Мірча Луческу також зробив п'ять замін, причому, чотири з них відбулися в оборонних рубежах. Замість Каніболоцького в ворота встав Андрій Пятов. Крім того, з'явився на полі бразильський захисник Ісмаїлі.

Можливо, Валерію Карпіні все ж варто було поставити в центр оборони перевірену зв'язку Сухі - Боккетті. Після перерви «гірники» кинулися вперед і, за великим рахунком, оселилися на половині поля «Спартака». Хоч і вийшов на поле Сергій Паршивлюк, його зусиль не вистачало для того, щоб зупинити натиск господарів. Кілька моментів поспіль мав «Шахтар», і кожен раз прощав гостей, розстрілюючи Андрія Диканя, але не сітку його воріт.

Позиційна заміна в нападі «Спартака» відчутних дивідендів не принесла: Павло Яковлєв, який змінив потужного Еммануеля Еменіке, явно не міг зберігати той натиск, який задав нігерійський форвард. Тому незабаром йому на допомогу був кинутий Юра Мовсісян. Крім того, замість Тимофєєва з'явився новачок, але все ж досвідчений гравець, - Денис Глушаков.

Серед усіх цих замін, залишилося незмінним одне: становище сил на полі. Все так же «Шахтар» продовжував атакувати і все так же втрачав відмінні моменти.

Детальніше:

Гра підходила до завершення, трибуни гнали своїх улюбленців вперед, а «гірники» як і раніше тушувалися біля воріт Диканя.

В останній десятихвилинці «Спартак» все ж зумів більш-менш вирівняти гру і став частіше здійснювати вилазки до воріт Пятова. Втім, до розчарування уболівальників, які приїхали до Донецька, до логічного завершення атаки не доходили. У підсумку фінальний свисток зафіксував безгольову нічию, що, мабуть, цілком відповідало грі, за винятком відрізку, в якому «Шахтар» мав беззаперечну перевагу. У кінцівці гри диктор по стадіону оголосив імена кращих гравців матчу: ними стали капітани команд - Андрій Дикань і Даріо Срна. Але це був обмін люб'язностями, а рахунок від цього не змінився.

«Газета.Ru» вела текстову онлайн-трансляцію матчу «Шахтар» - «Спартак».

З іншими новинами, матеріалами і статистикою ви можете ознайомитися на сторінці російського футболу.