страшна сила

Небезпека передчасних вершин

Важко стверджувати напевно, що стало першопричиною такого несподіваного результату (4: 1) - сила переможця або слабкість програв.

Ювентус - Реал. 1: 4. Марко Асенсио

Ясно, що своєї кращої гри «Ювентус» не показав. Але цього, якщо чесно, чекати було важко.

Звичайно, футбольний світ бажав трофея Джанлуїджі Буффону, навколо чого багато в чому і будувалося емоційне очікування фіналу. Тоді як розум знаходив достатньо аргументів проти. Зокрема, бути відносно «Юве» скептиком змушувала теорія небезпеки передчасних вершин.

По ходу турнірів на виліт завжди виникають команди, які здійснюють щось з ряду геть, після чого аудиторія охоче записує їх в головні фаворити. Але, як правило, такі команди нічого не виграють. Свої ігрові вершини вони беруть до фіналу, після чого йдуть на спад. А дістається трофей зазвичай тим, хто по турнірній дистанції рухається рівно, без героїзму, досягаючи вершини в день вирішального матчу.

Вершиною «Ювентуса» в нинішньому розіграші став чвертьфінал, де під нуль (за сумою двох матчів!) Була розбита «Барселона» з її нищівного атакою. А «Реал» вище голови ніде не стрибав. Так, чимало забивав і «Баварії», і «Атлетіко», але в першому випадку відтягнув розв'язку до додаткового часу, а в другому в якийсь момент поставив підсумковий результат під сумнів.

І ось ця сама теорія небезпеки передчасних вершин в черговий раз підтвердилася: як з'ясувалося в фіналі, «Ювентус» дійсно пройшов свій пік раніше, тоді як «Реал» саме в Кардіффі на нього і піднявся.

Як прості смертні

Хоча перші хвилини туринський клуб провів дуже навіть жваво. Але якраз тоді, на самому початку, стало зрозуміло, наскільки хороший «Реал». Самі мадрідістов назвали еталонної другу половину, коли вони забили три м'ячі, однак по імпульсу, мабуть, старт матчу вийшов навіть більш виразним. Дуже вражаюче в ці хвилини «Реал» грав без м'яча: активно, дружно, організовано прихоплював суперника на його половині поля. Поки футболісти «Юве» були свіжими, вони з-під цього пресингу, як правило, вислизали, але було зрозуміло, що довго так тривати не може: рано чи пізно така активна оборона змусить їх до помилки.

Так і сталося: третій гол «Реала» - в психологічному сенсі, можливо, вирішальний - відбувся після перехоплення Модріча у самій штрафний «Ювентуса».

Ювентус - Реал. 1: 3. Кріштіану Роналду

Ось в цьому, здається, і полягає справжня велич нинішнього «Реала»: небожителі перестали гидувати тим, чим займаються прості смертні. Теза «тренується той, хто не вміє грати», що служив прапором багатьом поколінням зірок, в команді Зідана втратив свою актуальність. Активна оборона силами всіх польових гравців або пристойна «функція», що дозволяє додати обертів на фініші, доступні тільки як підсумок великої роботи. І якщо раніше це вважалося справою середняків, у яких не було інших способів підвищення конкурентоспроможності, то тепер стало способом життя і для ясновельможного королівського клубу.

Тому, напевно, нинішній «Реал» і зробив те, чого не вдавалося нікому раніше за чверть століття Ліги чемпіонів - взяв титул два сезони поспіль. Тому сьогоднішня редакція команди і виглядає страшніше «галактікос», найяскравішого покоління в історії клубу. Хоча за ступенем зірковості тодішній Бекхем був яскравіше, ніж сьогоднішній Модріч, Фігу - чим Крос, Рауль - чим Іско, а Роналдо - чим Бензема. Але ті, колишні, були налаштовані тільки виконувати соло, тоді як нинішні готові ще й тягати.

фортеця розсипалася

Готовність до найвищої інтенсивності при наявності високої майстерності робить з нинішнього «Реала» страшну силу. Задуматися тільки: «Баварія» в чвертьфіналі отримала за матч чотири м'ячі, «Атлетіко» в півфіналі - три, «Ювентус» в фіналі - чотири. І це команди, чию неприступність прийнято оцінювати в вищих ступенях!

Варто було команді Зідана в Кардіффі після перерви трохи притопити педаль газу, як суперник тут же поплив. Досвідчений, вишколений, колючий «Юве», якого, здається, неможливо ввести в замішання, просто загубився в просторі! Неприступна фортеця розсипалася, як пісок! І це при тому, що в самий підлогу педаль ніхто не утискує, - якби така необхідність, «Реал» міг ще додати.

Але з таким майстром, як Кріштіану, жити простіше. Втім, його весняні кондиції (10 голів в п'яти заключних матчах розіграшу) не подарок небес, а також підсумок праць. І самого гравця, і тренерського штабу, який знайшов для свого лідера оптимальний режим підготовки з поправкою на роки.

Ювентус - Реал Мадрид. 0: 1. Кріштіану Роналду

Роналду - ще один пункт відмінності нинішнього «Реала» від покоління «галактікос». Такого унікум навіть в тій команді, переповненій суперзірками, не було. Хоча хіба тільки в тій ...