Ткаченко т

Тема: приводи В, НА, ПІД (2-е заняття по темі).

Цілі: вчити дітей викладати схеми пропозицій з приводами; продовжувати вчити складання пропозицій по двох опорних словами з включенням заданого приводу; вчити дітей включати в пропозицію пропущений прийменник.

Організаційний момент. Логопед просить дітей згадати приводи В, НА, ПІД і скласти з будь-яким з них пропозицію про кошеня Тішку (картинка виставляється на дошку). Ті діти, які правильно придумали пропозицію і назвали привід, наявний в ньому, сідають на свої місця.

1.Логопед ставить на дошку схеми прийменників В, НА, ПІД і уточнює для дітей їх значення. Потім виставляє парами предметні картинки. По кожній парі картинок слід придумати речення з одним із зазначених приводів.

Гриб - ялинка. Гриб - сковорідка. Хлопчик - школа. Хлопчик - автобус. Хлопчик - дуб. Собака - будка. Собака - шафа. Жук - листок. Жук - гриб.

Логопед заохочує дітей за варіативність пропозицій, їх складність і наявність визначень.

2.Викладиваніе схем пропозицій.

Логопед нагадує дітям, що в схемі пропозиції слова-предмети і слова-дії позначаються синіми прямокутниками, визначення - червоними, а приводи (це перше вживання символу приводу) - короткими зеленими прямокутниками.

Стояла гарна ялинка на горі. Колючі голки в білому сріблі. Сніжне пальтечко лежить на плечах. На красивих шишках льодинки стукають. Жив під ялинкою зайчик. Холодною зимою Привезли ми снігову ялинку додому.

Примітка. Для зручності та економії часу схеми пропозицій краще викладати на фланелеграфе.