Урок 9 зображати можна і те, що невидимо (настрій) (урок-фантазія), поурочні плани по з 1

Мета: розвивати вміння зображати не тільки предметний світ, а й світ невидимий, світ наших почуттів, настрій.

Обладнання: гуаш, кисті; записи мелодій - сумні і радісні; твори художників (репродукції); ілюстрації книг; дитячі роботи; музичний супровід (запис пісень «Радісна», «Скворушка»).

I. Організаційний момент.

Є чарівні слова:

Скажеш, відразу тиша.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися передавати за допомогою фарб свій настрій.

- Як ви думаєте, можна це зробити?

- Ще спробуємо вгадувати по малюнку настрій своїх товаришів.

III. Введення в тему уроку.

1. Вступна бесіда.

Звучить у записі «Радісна пісня».

Сонце в небі світить,

Адже з друзями разом

Жити нам цікавіше,

Приспів: Ляскайте в долоні,

День такий хороший!

Удвічі веселіше, якщо поруч один.

І добрішим стане

Відразу все навколо.

- Який характер цієї пісні? (Веселий.)

- Які почуття виникали у вас під час слухання?

- Яку назву можна придумати до цієї пісні? (Вона називається «Радісна».)

- Давайте інсценуємо приспів пісні.

Діти співають, плескають у долоні, простягають один одному руки, посміхаються.

- Який настрій вам передалося від такої пісні?

- Які картини ви б намалювали до цієї пісні?

- Послухайте уривок з іншої пісні.

Звучить у записі пісня «Скворушка».

- Яка за характером ця пісня? (Сумна.)

- Які почуття виникали у вас під час прослуховування? (Печаль, смуток, жалість.)

- Які картини ви б намалювали до цієї пісні?

- Порівняйте два музичних твори. Який настрій навіяла пісенька «Скворушка»?

- Чи можна це настрій зобразити на папері?

- Які фарби ви б обрали для малювання, якщо у вас гарний настрій?

- На дошці ви бачите роботи дітей. Як ви думаєте, який настрій у них було, коли вони малювали? Чому ви так вирішили?

- Які фарби використовували діти? (Яскраві, світлі.)

Сіли, травиці поїмо,

Тихіше, тихіше, високо,

Стрибай на носках легко.

IV. Творча практична діяльність учнів.

- Щоб зобразити смуток або радість, не обов'язково малювати який-небудь предмет або явище. Ви можете зобразити все, що вам хочеться, кольором - своїми барвами.

- Ви можете зобразити музику, яку сьогодні почули, підібравши потрібні кольори.

- Пофантазуйте, і у вас обов'язково вийде намалювати свій настрій.

1. Виставка робіт учнів та їх обговорення.

- Хто з вас зображував хороше, веселий настрій?

- Кому з вас було сумно?

- Визначте по малюнку настрій вашого сусіда.

- Як ви здогадались?

- Які фарби ви використовували для гарного настрою?

- Якими фарбами зобразили смуток, печаль?

- Хто з вас намалював картини до двох музичних творів?

- Чому вибрали саме цей музичний твір?

- Легко або складно зобразити свій настрій, ставлення до подій?

- Чого вчилися сьогодні на уроці? (Зображати настрій.)

- Що нового дізналися? (Виявляється, можна зображувати те, що не видно, але що відчуваєш.)

3. Прибирання робочого місця.

Урок 9 зображати можна і те, що невидимо (настрій) (урок-фантазія), поурочні плани по з 1

Схожі статті