Презентація до уроку
Мета уроку:- Закріпити уявлення про поняття "пряма", "промінь", "відрізок";
- Вчити дітей розпізнавати прямі, промені, відрізки; зображати їх за допомогою лінійки, знаходити і позначати точки їх перетину;
- Закріплювати навички додавання і віднімання тризначних чисел;
- Розвивати творче мислення, інтерес до математики.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань.
Слайд 3. Вирішивши дані приклади і розташувавши відповіді в порядку зростання, ви дізнаєтеся, в чиє королівство ми сьогодні вирушимо за новими знаннями.
З'являється слово "Точка". "Молодці!" (Слайд 4)
III. Робота над темою уроку. Казка про Точку.
Слово вчителя. Сьогодні ми вирушимо в захоплюючу подорож по країні Геометрії. Зустрічає нас тут королева цієї країни, без якої неможливо побудувати жодної постаті, це Точка (Слайд 5).
Жила-була Точка. Вона була дуже цікава і хотіла все знати. Побачить незнайому лінію і неодмінно запитає:
- Як ця лінія називається?
- Довга вона або коротка?
Подумала одного разу Точка: "Як же я зможу все дізнатися, якщо завжди буду жити на одному місці?" Відправлюся-ка я в подорож! ".
- Хлопці, ви готові здійснити подорож разом з Точкою? (Так).
Сказано зроблено. Вийшла точка на пряму і пішла по цій лінії (Слайд 6). Довго йшла. Втомилася. Зупинилася і каже: "Чи довго я ще буду йти?".
- Хлопці, а чи скоро кінець прямий? (У прямій немає кінця).
- Тоді я напевно поверну назад, - відповіла Точка. Я напевно пішла не в ту сторону.
- Хлопці, чи зможе Точка знайти кінці прямої? (Ні)
Без кінця і краю
Лінія пряма!
Хоч сто років по ній йти -
Чи не знайти кінця шляху!
- Засмутилась Точка. Що ж, так мені і доведеться йти, йти і йти без кінця?
- А що якщо я покличу на допомогу Ножиці?
Тут нізвідки не візьмись, з'явилися Ножиці. Клацнули перед самим Точкіним носом і розрізали пряму (Слайд 8)
- Ура! Вигукнула Точка. Вийшов кінець, та не один, а цілих два, з одного боку і з іншого! Що ж сталося з моєю прямий? (Слайд 9) Як називається отримана фігура? (Відрізок). Чим відрізняється від прямої? (Має початок і кінець).
- Я запам'ятаю цю назву - "відрізок", сказала Точка. Мені подобається на відрізку, я влаштую тут собі будинок. Але пряма мені теж подобалася. Шкода, що її не стало. Адже тепер замість прямої є мій відтинок і ще два. цих. ну цих. навіть не знаю як назвати. У них кінець з одного боку, а з іншого немає кінця. Як же вони називаються? (Промені). слайд 10
- А я знаю чому вони так називаються. Вигукнула Точка. Вони схожі на сонячні промінчики! Сонячні промені починаються на сонці і йдуть від сонця без кінця. У Геометрії кожен промінь, відрізок, пряма мають назву. Зверніть увагу, що промінь позначається або однієї малої буквою, або двома великими, причому при читанні і запису на першому місці вказується початок променя, а при назві прямий або відрізка порядок не має значення. Точка позначається однією буквою. Давайте правильно прочитаємо назву фігур (Літери латинського алфавіту). слайд 11
- У чому відмінність Прямій променя? Відрізок від прямої? Луч від відрізка?
Молодці. Слайд 12.
Слайд 13. Физминутку. Учні танцюють під "Танець маленьких каченят".
IV. Закріплення пройденого матеріалу.
Робота за підручником Л.Г.Петерсон Математика 2 клас. Тема: "Луч. Відрізок. Пряма".
№ 1. Відкрийте зошити. Позначте точку. Скільки можна провести прямих через дану точку? (Слайд 14) Який можна зробити висновок? Висновок: через одну точку можна провести скільки завгодно прямих.
№ 2. Поставте дві точки на відстані один від одного (Слайд 15). Скільки можна провести прямих через ці дві точки? Висновок: Через дві точки можна провести тільки одну пряму.
1. А тепер повторимо: про які геометричні фігури ми дізналися, завдяки нашій гості Королеві - Точці? (Слайд 16)
2. Що ви дізналися про кожну з цих фігур? (Слайд 17)
ПРЯМА - НЕ МАЄ ЖОДНОГО ПОЧАТКУ, НІ КІНЦЯ, МИ МОЖЕМО накреслити ТІЛЬКИ ЧАСТИНА ПРЯМИЙ, ТАК ЯК ЇЇ МОЖНА ПРОДОВЖИТИ, ПРЯМУ прийнято позначати ОДНІЄЇ АБО ДВОМА ЛІТЕРАМИ.
ПРОМІНЬ - МАЄ ПОЧАТОК, АЛЕ НЕ МАЄ КІНЦЯ, ЙОГО МОЖНА ПРОДОВЖИТИ ТІЛЬКИ В ОДНУ СТОРОНУ.
ОТРЕЗОК - МАЄ ПОЧАТОК І КІНЕЦЬ, ЙОГО МОЖНА ПРОДОВЖИТИ.
НУ ВОТ И ВСЕ, КІНЕЦЬ! А ХТО СЛУХАВ, МОЛОДЕЦЬ.