Мета уроку:
- продовжити знайомити хлопців зі святами, які відзначають в нашій країні;
- детально зупинитися на свято 1 травня (розповісти історію виникнення свята, його значення);
- виховати почуття інтересу до історії, почуття патріотизму, підштовхнути дітей до пошуку.
Плановані результати:
- підняття рівня загальної ерудиції;
- засвоєння знання про історію виникнення свята;
- закріплення раніше вивченої інформації.
устаткування:
- кольорову крейду, маркери;
- дошка для малювання;
- проектор або будь-яке інше засіб демонстрації зображень.
I. Організаційний момент
II. актуалізація знань
Учитель: «Діти давайте згадаємо:
III. розкриття теми
Є такі вірші:
Білий аркуш із цифрою червоною!
Це означає - вихідний!
Це - сонячний і ясний,
Учитель: «Які ще свята, відмічені в календарі червоним кольором, ви знаєте?»
Учитель: «Діти, згадайте: як це свято відзначають ваші батьки? Правильно, красиво. Ви, напевно, теж брали участь в цьому святі. Атрибутами 1 травня є прапорці, кульки, квіти, гасла. »
Учитель: «Символом 1 Мая є Древо світу» (Показати слайд з його зображенням)
IV. узагальнення знань
Учитель: «Діти запишіть з дошки, а саме:
Гра на закріплення і розвиток творчих навичок
Учитель: «Діти, давайте розіб'ємося на три групи по рядах. Це будуть три команди. Команда, яка виграє, отримає хороші оцінки на цьому уроці. »
Учитель: «Отже, вам ставиться кілька завдань:
- Придумати назву своїй команді;
- Визначити представника, якому на дошці потрібно буде намалювати з вашою допомогою герб-малюнок, який на вашу думку може служити символом свята 1 Мая;
- Розповісти, чому саме ці елементи ви намалювали на малюнку. Як вони пов'язані зі Святом весни і праці. »
Діти радяться, вибирають представників від команд. Представники виходять до дошки і починають малювати. Один по одному називають свою команду, розповідають: що вони намалювали і чому. Голосуванням визначають переможця. Кращою групі - заохочення.
Учитель: «Закінчимо наш урок віршем Якова Акіма:
Галасливі теплі вітри
Весну на поля принесли.
Сережки пушаться на вербі.
Волохаті, точно джмелі.
Річкові загати ламаючи,
Весняна б'є хвиля.
Хай живе Перше травня!
Хай живуть працю і весна!
Нехай мир торжествує на світлі
І дружать народи землі,
І так само на сонечку діти
Пускають навесні кораблі! »
Домашнє завдання.
Учитель: «Діти, 1 Мая світлий, хороший свято! Його потрібно проводити з сім'єю, друзями на природі. Радіючи йому разом з вступає в силу навесні, святкує свою перемогу над зимовою порою року. »
Прочитати тему в підручнику і подивитися чи є вдома якісь предмети, фото, пов'язані зі святом 1 травня (листівки, фотографії), принести в школу.