Відкритий урок з сольфеджіо - ігрові форми роботи на уроці сольфеджіо

Мета уроку: показати різні види ігрових форм у різних класах на уроці сольфеджіо.

Завдання уроку:
  • Закріпити теоретичні знання учнів.
  • Сприяти виробленню навичок точного інтонування на основі вправ
  • Виробити в учнів навички сприйняття і відтворення метроритмических вправ.
  • Сприяти вихованню почуття метроритма, налагодженню метричної пульсації, координації різних частин тіла.
  • Вільно визначати на слух ритмічні формули і мелодійне звучання. Відтворювати їх.
  • Розвивати творчу свободу особистості, ініціативу і самостійність учнів.
  • Сприяти формуванню естетичного смаку учнів.

Тип уроку: Урок комплексного застосування знань і умінь.

Дидактичні матеріали:
  • картки лото "Азбука музики" С. Білецького
  • плакат "Тривалості від цілої до трідцатьвторой" С. Білецького
  • картки квінти кола тональностей у вигляді "Квіточки - семицветик"
  • картки структурного складу акордів МБ7, МБ65, МБ43, МБ2, ММ7, Мум.7, ум.7, Б53, М53, ув.53, ум.53, Б6, М6, М64, М64.

У відкритому уроці беруть участь учні 1 класу відділення фортепіанного і струнного виконавства, 2 класу відділення народного та духового виконавства, 6 класу відділення народного та духового виконавства і 8 класу відділення фортепіанного виконавства. Від кожного класу представлено 2 - 4 людини.

Організаційний момент, настройка уваги учнів.

Ігрові форми на уроках сольфеджіо для учнів 1 класу:

Повторюємо терміни: темп, штрихи, тональність, тоніка, ступені, стійкі і нестійкі ступені.

Гра лото "Азбука музики" [1].

Правило про стійких і нестійких щаблях - співаємо пісеньку про дозвіл ступенів:

Звуків в гамі рівно сім,
Потрібно дружно заспівати їх все,
Ці звуки все важливі,
Ми їх вивчити повинні,
Будемо співати і повторювати,
Неустоев вирішувати.

Друга в першу, четверта в п'яту,
Шоста в п'яту, сьома в першу.
Вранці сонечко встає,
Цю пісеньку співає.

Навіть зайченя косою,
Дозволяє неустоев,
Не лінуйся і повторюй,
Неустоев дозволяй.

Поняття вступні ступені, тонічний тризвук - співаємо пісеньки - поспівки в До мажор [2].

Повторюємо назви тривалостей.
  • Вправа Л. Білецької "Тривалості від цілої до трідцатьвторой" [4].
  • Ритмічна гра Л. Білецької "Чарівні пальчики" [4].
Ігрові форми на уроках сольфеджіо для учнів 2 класу:
  • Визначаємо прості інтервали на слух, співаємо пісеньки - поспівки, використовуючи картки лото "Азбука музики" [1].
  • Ритмічна гра "Подарунок другу" [4].
Ігрові форми на уроках сольфеджіо для учнів 6, 8 класів:
  • Виконуємо ритмічну партитуру із застосуванням шумових інструментів для тембрової диференціації партій правої і лівої рук [5].
  • Усні мелодійні диктанти в ігровій формі "Вгадай мелодію". Визначити на слух і проспівати після 1 - 2 програвань нотами наступні мелодійні фрази [7]:
Наступні завдання виконуються учнями, розділеними на дві команди.
  • Повторюємо квінтовий коло тональностей. Гра "Цветик-семицветик".
  • Закріплюємо структурний склад пройдених акордів. Гра "Збери акорд" [3].

Схожі статті