Занятіепо темі - подорож по місту

Мета заняття. ознайомлення з визначними пам'ятками міста Куйбишева.

  1. Поглибити уявлення дітей про місто Куйбишеві (називати і показувати на карті область і місто, знайомити дітей з символікою міста, його визначними пам'ятками).
  2. Підвищувати рівень розвитку вищих психічних функцій: пам'яті, уваги, мислення.
  3. 3.Актівізіровать мовну діяльність, уява, творчі здібності.
  4. Виховувати патріотизм.

хід заняття

1. Організаційний момент.

2. Введення.

- Хлопці, скажіть, будь ласка, на якій планеті ми живемо?

Діти: Ми живемо на планеті Земля.

- А як називається наша країна?

Діти: Наша країна називається Росія.

- Хто з вас назве область і місто, в якому ми живемо?

Діти: Новосибірська область, місто Куйбишев.

- Куйбишев - це місто в Західному Сибіру.

- Хто знає, що це?

- Це карта Новосибірської області (повторіть).

- Покажіть на карті нашого міста. У кожного міста, як і у людини, є свій вік.

- Хто знає, скільки років місту?

Повні відповіді дітей. Нашому місту 290лет.

- Як можна сказати по - іншому?

Діти: Місту Куйбишеву 290 років.

- Наше місто називається Куйбишев, а як називають його жителів?

Діти: Жителів називають - куйбишевци. Значить ми куйбишевци.

- У нашому місті живуть понад 44 тисяч осіб.

- У місті є (показую картинки, фото, діти називають): школи, лікарні, аптеки, магазини, бібліотеки, стадіон «Труд», спорткомплекс «Олімп», дитячі садки, ринок, ...

- У нашому місті є річки?

- Хто знає, як вони називаються? (Омь і Каінка).

- Що ще є в місті?

Діти: сквери, парк «Посмішка», церква, музей, Палац культури, ...

- Давайте розглянемо символіку нашого міста (герб і прапор).

Діти розповідають про герб і прапор.

- У нашому місті є пам'ятки.

- Як ви думаєте, що означає це слово?

Діти: Це місце, куди можуть приходити люди, щоб відпочити, помилуватися на гарний будинок, пам'ятник. Пам'ятки охороняють, показують гостям, ними пишаються городяни.

- Що б дізнатися на якому транспорті ми поїдемо на екскурсію по місту, треба відгадати загадку:

Що за диво? Синій будинок,
Вікна світлі колом,
Носить взуття з гуми.
А харчується бензином.

3. Физминутку.

Посміхається водій: (посмішка - міміка)
- Проходьте! Проходьте! Ходьба на місці.
У віконця місце є, Біг на місці.
Чи не бажаєте присісти? Присідання.
На моєму автобусе.Растірают долоні.
Смужки, як на глобусі Повороти тулуба вліво, вправо.
Ми об'їдемо цілий світ! Рукіперед собою зігнуті в ліктях - обертання.
Ви сідаєте чи ні? Спокійно сісти.

4. Продовження роботи.

- Як називається місто, в якому ми живемо?

Діти. Наше місто називається Куйбишев.

- Чому його так назвали?

Діти: Місто назване на честь революціонера Валерин Володимировича Куйбишева.

- Це пам'ятник В.В. Куйбишеву. Де він знаходиться?

Діти: Пам'ятник знаходиться в Старому центрі (в сквері В.В.Куйбишева).

- Продовжимо нашу екскурсію.

Друга зупинка - стадіон, спортивний комплекс «Олімп». Місто Куйбишев спортивне місто. У нас в місті є спортивна школа. З малих років тут прищеплюють любов до спорту, виховують наполегливість, віру в перемогу (Діти розглядають ілюстрації стадіону, фото спортсменів).

- Четверта зупинка - міська центральна площа (Діти розглядають фотографії).

- Давно наше місто називалося «Каінск пас» - березові колки. Саме тому символом міста є береза.

Гра «Прикрась берізку» (макет берези - діти прикрашають листочками).

5. Малювання по темі.

- Ось і закінчилася наша екскурсія, ми приїхали назад в школу. Давайте з вами згадаємо пам'ятки, про які сьогодні говорили, намалюйте те місце, яке вам запам'яталося і сподобалося.

По закінченню малювання розглядають малюнки, кожен пояснює, чому він намалював саме це місце (виставка робіт).

- Вам сподобалася екскурсія?

- На наступному занятті ми продовжимо цікаву екскурсію по місту, познайомимося з іншими пам'ятками нашого міста.

Схожі статті